Любители на рози 2

  • 46 685
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 481
Две рози, които успешно може да се отглеждат в големи саксии:
Goldelse



Yellow Clementine, цялата серия Clementine са мини сортове за преден план, бордюри и саксии.

# 301
  • Мнения: 2 732
Тази е съдена есента за катерлива, но не ми изглежда за такава. С такъв едър цвят възможно ли е?

# 302
  • Мнения: 8 952
dete2, напълно възможно е да е катерлива. Това ти би трябвало да знаеш най-добре - в смисъл каква роза си садила. Въпреки че се допускат и грешки. Има много катерливи рози с големи цветове.
Времето ще си покаже. Засега е прекалено мъничко растението още.

Ох, направо не смея да си представя какво ли се случва с розите ми. С тези дъждове всеки ден. Че и доста силни последните дни...

# 303
  • Мнения: 481
Определено разцъфтяваме Simple Smile
Andre Turcat / Massad с компания на Rimosa


Centenaire de l'Haÿ-les-roses / Massad



Agnes Shillinger / Guillot


Първи цвят на Eveline Wild / Natalija Frayla , кулинарна роза. Много силно ароматна. Оприличавам аромата на сладки плодови бонбони.


Maritim / Tantau , катереща роза


Paul Bocuse / Guillot-Massad


Parky

# 304
  • Мнения: 336
Пак се разваля при нас. Но поне имаше доста слънчице последните дни, за да се постоплят розите...😀
Abraham Darby

Lady of Shallot, доста разцъфнала

А тази май е Wollerton Old Hall

# 305
  • Мнения: 2 750
Ето я и моята - Wallerton old hall, последната буря е разроши.
Засадих я миналата есен и впоследствие имаше цвят до ноември. Сега цъфти и прецъфтява от началото на май,  все по нещичко има на нея, пуска колтуци, избива пъпки и сравнително трайна.

# 306
  • Мнения: 5 397
Здравейте момичета, идвам с молба за съвет. Кои са най-силно миришещите сортове рози, които познавате? От тези, дето се усещат от разстояние. По възможност с класически розов аромат или поне да е цветен, само не на анасон, круши, или някакви други нетипични миризми.

Оказа се, че на терасата където сядам най-често, всички рози са почти без аромат. Две ароматни имам само в градината, трябва да си проправям път до тях през джунгла, за да ги помириша Grinning Ето едната, а до другата изобщо няма как да стигна за да я снимам.


Ето и малко терасни рози. Повечето са за втора година в саксията си. Наваля ги дъжда и на някои им излязоха розови лунички Grinning




# 307
  • гр. София
  • Мнения: 4 775
За саксии ли?

# 308
  • Мнения: 5 397
Да, ще ги гледам в големи саксии, около 50см са високи. Засега всичко оцелява в тях, даже и по-едри сортове, просто не достигат максималния си размер.

# 309
  • Мнения: 175
Здравейте, скъпи градинари, искам да попитам , като начинаеща , розата като цъфна не излезнаха рози а др , приличащи на цвят от шипка, къде бъркам с отглеждането, а и  др да отбележа живея във висок район
 ако това има значение , моля за съвет, Благодаря предварително

# 310
  • Мнения: 336
Lovely, имаш ли снимки?
На пръв прочит си мисля за две възможности:
1. Ако розата е присаждана (така ли се казва като на корен от една роза, най-често шипка, се присажда другата роза?), най вероятно са избили израстъци от корена, а не от присадката. На английски им казват suckers,  може да потърсиш в Гугъл да видиш дали не е това.
2. Някои рози, особено в първите години, имат нужда да се "установят". И тогава може да се получат вариации в цвета, формата и т.н. Но по твоето описание, това май не е случаят тук.

# 311
  • Мнения: 175





Розата е купувана, 1та и 2 та година имаше рози, а сега това.

# 312
  • София/Варна
  • Мнения: 1 431
Според мен присадката от роза е загинала. При мен масово измръзнаха розите април месец. Явно е загинала изцяло и тъй като корена е здрав и е избила подложката-т.е. шипка.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 1 951
lovelylovely11@abv.bg предполагам, тази роза не е садена скоро..? Само шипка ли расте?
Възможно е да е замръзнала, както предположи Gerundiq
Чела съм в учебниците, че във времето се случва да избие и да се развие пъпка от подложката (която обикновено е шипка). Ако не се отстрани още в началото, културният сорт бива изместен от дивия и накрая се развива само дивият - той просто е по-силен и задушава развитието на присадката. Затова се препоръчва да се наблюдават растенията и при първите признаци на развитие на диви леторасти, да се отстраняват от дъно.
Аз имах развит летораст на шипка миналата година на една от моите рози, но не съм правила снимки.

# 314
  • Мнения: 175
Много Ви, благодаря, но 1 та и 2 та година имаше рози , тая година е така , какви са вашите съвети какво да направя, да я изкореня или да я изрежа

Общи условия

Активация на акаунт