Любители на рози 2

  • 46 724
  • 740
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 5 399
Първата е Pacific Blue. Преди нея не бях виждала наживо "синя" роза, цветът е извънземен Blush

Lavender ice синее ли наживо, или е повече розова? Досега повечето купени по снимка после не си приличат съвсем, особено синкавите и червеникави оттенъци са различни. Може би обработват снимките, за да се доближат до реалния цвят, не знам, на мен наживо цветовете май повече ми харесват. И ми се струва, че в зависимост от времето самият цвят на розата също се променя.

# 421
  • Мнения: 483
Lavender Ice е студено лилава. Всички рекламни снимки са обарботени и не целия стадий на цъфтеж на розата. Така де , реклама Simple Smile
Една цъфнала Starlet Carmen. За мен тя е "танцуваща" роза. Паднала е на името си Кармен, точно като танцуваща испанка с огнени поли.

# 422
  • Мнения: 207
Lavender Ice е студено лилава. Всички рекламни снимки са обарботени и не целия стадий на цъфтеж на розата. Така де , реклама Simple Smile
Една цъфнала Starlet Carmen. За мен тя е "танцуваща" роза. Паднала е на името си Кармен, точно като танцуваща испанка с огнени поли.

Красота! Цяло лято от жегите страдаха и сега като че ли започнаха да стават все по-хубави и хубави.

# 423
  • Мнения: 5 399
Красота! Цяло лято от жегите страдаха и сега като че ли започнаха да стават все по-хубави и хубави.
И при мен е така. И по-дълго се задържат цветовете сега, и са красиви докато опадат листенцата.

# 424
  • Мнения: 14 804
Бях ви изгубила.
При мен в стихията си е една жълта красавица и една розова,която купих за лилава,но уви,бебешко розова излезе.
Ето я преди няколко дни,сега е още по-нацъфтяла:


И малко от другите:




Сега имам за засаждане една катерлива розичка,уж оранжева трябва да е. Обаче се чудя къде да я сложа. Моя приятелка я е мъчила цяло лято в саксия,не изглежда добре и няма никакви цветове,но явно й е било тясно. Не съм имала до сега катереща роза и ви чета с интерес.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 21:40 от Anyyyone

# 425
  • Мнения: 207
И аз Ви чета с интерес и трупам знания. Сега е момента да се засаждат рози и ако може да споделите от кои български магазини пазарувате. Купувала съм си от Флоров и от Рози Иванови и мисля, че са добри . Харесвам си някои от Rozi.bg,но те все не са налични.
Поръчах си от Superplants 4 бр . преди два дни , но не знам дали ще се прихванат ,защото клонките изглеждат сухи , а корените малко свежи. Споделете Вашите мнения ако желаете. Хубав ден на всички!

# 426
  • Мнения: 8 954
Anyyyone, нормално е сякаш по това време роза в саксия вече да не изглежда добре. Бучвай я някъде и не я мисли! Напролет ще стане ясно. Щом е катерлива, сложи я в близост до някаква опора. Моите всичките са покрай оградата заради кучето - да не ми ги тъпче и да му се карам!!! Stuck Out Tongue Closed Eyes

Не съм ходила тия седмици до вилата. Нямам идея в какво положение са ми розите. Не ми се захваща с тях, че имам планове за размествания... Някои ЧХ съм ги сбутала между катерливи като не съм знаела предните години и трябва да ги преместя. Ингрид Бергман прави такива големи червени цветове, а съм я навряла на едно място, дето не се вижда изобщо, даже се чудя как изобщо е жива. Rose de Tolbiac садих лятото на 2020, но го сложих да едно никакво място - и него ще го местя, докато не е нарастнал особено. И някои други имам да преподредя...

# 427
  • Мнения: 14 804
Ще я бучкам,само да спре да вали. ММ обеща да ми направи някаква опора,за това щея сложа до дувара и ще я пусна да се катери и да пълзи на двете страни. Той е 30 метра и има на къде да се развива. 😃
Аз имам да вадя една,тя е много стара,даде ми я вуйчото,но не се хвана. Остана си 20-30 см.,а й е трета година. Просто не ще да тръгне и ще я разкарам.
Искам и резници да си взема от една приятелка. И за тях трябва място.

# 428
  • Мнения: 2 732
Anyyyone, нормално е сякаш по това време роза в саксия вече да не изглежда добре. Бучвай я някъде и не я мисли! Напролет ще стане ясно. Щом е катерлива, сложи я в близост до някаква опора. Моите всичките са покрай оградата заради кучето - да не ми ги тъпче и да му се карам!!! Stuck Out Tongue Closed Eyes

Не съм ходила тия седмици до вилата. Нямам идея в какво положение са ми розите. Не ми се захваща с тях, че имам планове за размествания... Някои ЧХ съм ги сбутала между катерливи като не съм знаела предните години и трябва да ги преместя. Ингрид Бергман прави такива големи червени цветове, а съм я навряла на едно място, дето не се вижда изобщо, даже се чудя как изобщо е жива. Rose de Tolbiac садих лятото на 2020, но го сложих да едно никакво място - и него ще го местя, докато не е нарастнал особено. И някои други имам да преподредя...
Като спомена разместване и аз искам да местя едни рози, засадени пролетта, съвсем са хилавки, почти не са цъфтели. Кога се прави това местене на рози, аз мисля да ги оставя зимата и ако са оцелели напролет да ги местя

# 429
  • Мнения: 8 954
lbl, розите на Флоров са хубави.
Поръчвала съм също от Оакплантс и Бритрозако, както и от частни лица в интернет.
Във Фейсбук има много групи, в които се предлагат сортови рози, само че са налегално размножени... Съответно може да получиш по-слаб корен отколкото от  лицензираните продавачи. Пак се хваща, но е по- бавно и изнервящо.

dete2, рози се местят, когато се и садят - пролет и есен.
Може и по друго време, но е по-стресиращо за розата. И е добре да е с голяма буца пръст, корените да не се разбутват.

# 430
  • Мнения: 5 820
Аз сега прохождам в розарството. Купих си маркови, в саксия от:
Скрит текст:
Дойдоха прекрасно опаковани, свежи, с цвят и пъпки.
Получих от собственичката много добри напътствия за засаждането и отглеждането. Предстои през уикенда да ги прехвърля в контейнерите, в които ще си бъдат за постоянно.

# 431
  • Мнения: 605
lbl, от Britrosaco съм много доволна, препоръчвам от сърце.

# 432
  • Мнения: 4 221
Здравейте, имам питане,какво означава чаено-хибридна роза?

# 433
  • Мнения: 5 399
Това са класическите рози, които растат изправени и високи, с едри цветове, и най-често са много ароматни.

# 434
  • Мнения: 5 820
Да покажа новите обитатели на саксиената ми градина. Съвсем скоро писах тук в темата от къде съм ги купила.
Още са в саксиите, с които дойдоха, защото времето цяла седмица беше мрачно и дъждовно и не ми се моташе да ги пресаждам. По съвет от любезната им първа стопанка ги оставих под открито небе. Снимани са вчера (неделя) след като спря тридневния напоителен дъжд.

Валентина Фреска

Старлет - Роза Камен, катереща
Ето от близо фламенко фустите  на Кармен:

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 23:48 от dariVale

Общи условия

Активация на акаунт