Влюбване/стабилност?

  • 16 350
  • 506
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 516
Животът не е само крайности, че да избирам м/у тях.
С една дума - нито едно от двете.

# 31
  • Мнения: 1 859
Живях с мъж, към когото имах изключително силна тръпка, дълги години бяхме заедно, но след дългогодишни изневери, които си бяха чисто за спорта и вярвах, че ще престанат ми дойдоха някак в повече и реших, че трябва да променя нещо - разделихме се. Един ден казах край и повече не сме се чували, не сме се виждали, дори не сме си пращали СМС за празниците. Край и нищо повече.
Срещнах друг човек - добър, мил, човек с когото имаме проблеми, само от битово естество и то рядко, което намирам за нормално. Финансово независими сме. Угажда ми. Пътуваме много. Свикнали сме един с друг. От моя страна обаче никога не е имало тръпката, която я имаше с предишния ми партньор. Отначало харесвах точно това спокойствие. Сега обаче започва да ми липсва тръпката.

т.е. просто ти е скучно и си търсиш драми за разнообразие? Simple Smile
Явно нямаш сериозни проблеми, радвай се.
"свикнали сме един с друг" ли е единственото, което изпитваш към него?


Ами от моя страна никога не е имало някаква тръпка, за разлика от другата страна. Човека е страхотен. Имаме еднакви интереси и цели. Прекарваме страхотно времето си заедно. Би бил страхотен баща, но не се чувствам влюбена.

Разбирам. Само че алтернативата не е непременно втората точка т.е. човек, който ти изневерява и на който не може да се има доверие. Може да има и любов и стабилност едновременно, иначе тръпката обикновено е до време.

# 32
  • Мнения: X
Не ги разбирам тези саморазрушителни тръпки. Ще те правят на глупачка, ще ти изневеряват, ще те лъжат, обаче тръпка било. За леглото ли става въпрос? С новия сексът е смотан? Или какво? Кефи те да живееш на ръба и да те мятат емоциите като парцалена кукла?

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
В началото тръпка трябва да има,после здраво семейство ,без изневери,добри финанси.
А от твоите два варианта ще избера първия,защото с изневери не бих се примирила,а доверието в една връзка е много важно според мен.

# 34
  • Мнения: 2 585
Не ги разбирам тези саморазрушителни тръпки. Ще те правят на глупачка, ще ти изневеряват, ще те лъжат, обаче тръпка било. За леглото ли става въпрос? С новия сексът е смотан? Или какво? Кефи те да живееш на ръба и да те мятат емоциите като парцалена кукла?


Трудно ми е да обясня, а всъщност намирам себе си за интелигентен човек. Имам хубава професия, три висши образования, говоря 4 езика. Казвам го с цел да отбележа, че не съм някоя тинейджърка, напълно неориентирана в живота си...

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Като си разбрала ,че партньора ти изневерява често и не му вярваш,не ти ли изчезва тръпката към него?
Защото според мен е унизително да търпиш такова отношение.
Достойнство и самоуважение е важно да имаш...

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами от моя страна никога не е имало някаква тръпка, за разлика от другата страна. Човека е страхотен. Имаме еднакви интереси и цели. Прекарваме страхотно времето си заедно. Би бил страхотен баща, но не се чувствам влюбена.


Не се чуди! Явно не е твоят човек

# 37
  • Мнения: 2 242
Мога да ти кажа, че просто не си намерила правилния човек. Съществуват и връзки, в които го има спокойствието, уюта, добро финансово състояние (не говорим за лукс, а за това да се чувстваш спокоен за битовите неща), има ги пътуванията, има я и страстта, пламъка и любовта. Това, че много от хората не вярват в такава връзка, не значи че някъде някои хора не я изживяват и дори и цял живот са заедно.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Спокойствието. Ама без никакво замисляне.

П.П. "Без силно привличане", надявам се, все пак не значи без всякакво привличане, че да ти става досадно и тъжно да се намираш около партньора. Щото и това го има - човек като човек, нищо му няма, ама не те кефи, тъпо ти е с него. С такъв връзката пак е мъчение. Но за силни тръпки, придружени с ревност, несигурност, лъжи, драми и мъки, съм мерси, както е казал неизвестният поет. Даже пълна липса на всякаква тръпка и привличане при първия вариант е по-добре от това. Изживяла съм си мъките и ревностите още при несподелените любови (и една полунесподелена, в смисъл, че аз се влюбих, а той се отдръпна) едно време, повече не искам, че на нашата възраст вече, и като има и деца, още по-лошо.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 18:11 от Магдена

# 39
  • Мнения: 17 407
Ей, тая тръпка, дето все с изневери я асоциирате бе!
Хич не ме питай мен какво аз бих избрала, ами се замисли над това ти къде витаеш.

# 40
  • Мнения: 6 622
Ако непременно трябва да избирам само между тези два варианта, със сигурност бих избрала едно. Разбирателството и сигурността са много важни на този етап от живота.
На номер 2, като му родиш 1-2 деца и ти лепне някой трипер бързо ще ти мине тръпката и ще пуснеш тема, че всичко пада на теб, а бащата не си поглежда децата. Ако не те и зареже за някоя, която не мирише на бебешко повръщано и кърма.

# 41
  • Мнения: X
Трудно ми е да обясня, а всъщност намирам себе си за интелигентен човек. Имам хубава професия, три висши образования, говоря 4 езика. Казвам го с цел да отбележа, че не съм някоя тинейджърка, напълно неориентирана в живота си...

На твое място бих пробвала психотерапия. Не за двойката, за теб си - малко да се разровите с терапевта и да видите какво и защо. Може сегашният ти партньор да е неподходящ наистина, а може и да се самосаботираш, кой знае. Мисля си, че тези избори и влечения не са без причина. Кофти е да си раздвоен.

# 42
  • Мнения: 951
Аз не бих се замисляла даже. Разбира се №1. Тръпките и "лошите" момчета ги преживях в ранните си 20. Тогава разбрах, че предпочитам да спя спокойно нощем и когато някой не те уважава достатъчно, че да не скача на всяка пола, която мине покрай него, тръпката е фалш и е предимно в моята глава.
Иначе имам няколко приятелки, които биха избрали втория вариант. Но по мои наблюдения те обичат драмата. Та не знам дали преследват тръпка, или просто търсят повече драма, че да не им е скучно.

# 43
  • Мнения: 2 204
Темата изкарва на показ колко горчивина има под повърхността на усмивките и как хората са се намъчили достатъчно, че с охота са готови да изберат по-малкото зло.
Не е редно изобщо да съществува дилемата на такъв избор. "Щастлив/а ли съм така?" е всичко, което трябва да се запита човек, не да гледа да падне от по-ниско.

# 44
  • Мнения: X
Авторке, само да ти кажа, че нито едното не ти е обещано - ни 1, ни 2. И утрешният ден не ти е. Не си губи времето в излишни размишления. Състави си план за живота и действай по него. После, ако се появи някой, който да ти докаже, че без теб животатъ му не е прекрасен, скачай.

Човекът от вариант 2 може да се превърне в този от вариант 1, както и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт