Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 65 316
  • 997
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 433

Наистина явно ти е раздразнено мястото, според мен спри с всичко поне за 1 цикъл и отиди на друг лекар. Аз лично препоръчвам да отидеш на друг дерматовенеролог, те според мен са по-добри от АГ в това отношение, ако си от София, мога да препоръчам аз къде ходя.


Много моля, дайте препоръката си за дерматовенеролог в София.

Не съм наясно - той само за гъбички ли може да бъде полезен?
При мен проблемът е тотална липса на лактобацили и инфекция със Стрептококи Б, неповлияваща се от антибиотици.

Здравейте,
Аз ходя при д-р Кристина Рачева, преглежда в Кожно-венерическия център към 29 поликлиника и в Евродерма. В този център знам, че и д-р Филипова се занимава с такива проблеми.
Не гледат само за гъбички, а за всякакви проблеми от този род, както и за цялата гама болести, предавани по полов път. Аз също в последните години нямам проблем с гъбите поне, но съм с намалени лактобацили и от време на време с различни бактерии.
Като цяло от моя опит - стрептококи, ентерококи и Ешерихия коли във влагалището супер трудно се лекуват с АБ през устата. Даже стават по-резистентни. Отнемало ми е месеци да ги изчистя, главно с глобули и вагинални пробиотици. За мен са толкова трудни за овладяване просто, защото средата е нарушена, няма лактобацили или са намалени и всички патогенни бактерии процъфтяват. Като се оправи проблемът с лактобацилите - поне в моя случай, изчезват и бактериите.
Дано и ти да успееш скоро да намериш решение на проблема, защото е много изнервящо наистина.

# 46
  • Мнения: 5 405
Fullmoon, вземи си задължително женския мултипробиотик, ако не друго - поне няма да навреди. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 385
Mila1331,
 
и аз при последната миробиология съм с липса на лактобацили, как оправяш ти този проблем с лактобацилите?

# 48
  • Мнения: 2 433
Пия пробиотици през устата - и аз си взех последно коментирания женски пробиотик с червена боровинка.
Освен това - и по-важно - слагам вагинални пробиотици - аз лично ползвам Гинофилус. Те по принцип са 14 капсулки, които ги дават за сутрин и вечер, но лекарката ми обясни, че няма смисъл сутрин, тъй като много изтичат и си правя курс само вечер. Понякога ми се е налагало да правя и повече от един курс. Сега вече имам достатъчно лактобацили, но лекарката ми каза, че тъй като го имам този проблем, след всеки цикъл да си слагам профилактично по 3-4 капсулки поне 6 месеца, аз го правя от февруари и засега всичко е наред.
Не знам при теб каква е причината, при мен е от АБ, тъй като ми се наложи миналата година да изпия цели 6. Затова при прием на АБ задължително слагам профилактично Гинофилус, но с това количество ми бяха намалели много. Затова направих 2 курса и нещата се оправиха.

# 49
  • София
  • Мнения: 385
Благодаря за подробния отговор. Всъщност лекарката не ми обясни на какво се дължи липсата на лактобацили, но и аз смених два АБ поради лечение на ушна инфекция... Може и това да е проблема.

# 50
  • Мнения: 2 433
Благодаря за подробния отговор. Всъщност лекарката не ми обясни на какво се дължи липсата на лактобацили, но и аз смених два АБ поради лечение на ушна инфекция... Може и това да е проблема.

Да, най-вероятно това е проблема.
А нещо не Ви ли изписа за липсата на лактобацили?
Иначе Гинофилус и пробиотиците за през устата са без рецепта, тъй че може да си ги вземете и така.
Аз вече дори не питам, когато ми изпишат АБ, директно си ги слагам, просто след известно време си правя контролна МБ, за да видя какво е състоянието на лактобацилите.

# 51
  • София
  • Мнения: 385
Ами имаше и гъбички и ми изписа Полижинакс, също и прогестерон на таблетки за втората половина на цикъла поради други проблеми с цикъла, които искаше да проследи и след идване на поредния цикъл трябваше пак да отида да ми каже какво правим с ллипсата на лактобацили. Може и да звучи странно, но не отидох, защото точно тогава започна силното нарастване на случаите с ковид и ме е страх сега да отида на какъвто и да е лекар, още повече че не е спешно. Затова те попитах как се лекуваш.

# 52
  • Мнения: 2 433
Ами имаше и гъбички и ми изписа Полижинакс, също и прогестерон на таблетки за втората половина на цикъла поради други проблеми с цикъла, които искаше да проследи и след идване на поредния цикъл трябваше пак да отида да ми каже какво правим с ллипсата на лактобацили. Може и да звучи странно, но не отидох, защото точно тогава започна силното нарастване на случаите с ковид и ме е страх сега да отида на какъвто и да е лекар, още повече че не е спешно. Затова те попитах как се лекуваш.

Разбирам.
За хормоналният проблем не мога да коментирам, но ако не ти се ходи наистина на лекар в момента, не мисля, че ще навреди след цикъла ти да направиш един курс с Гинофилус. Все пак това са лактобацили и няма да ти навредят по никакъв начин. Както ти писах и по-горе - аз ги слагам винаги, когато пия АБ и то от поне 8 години. Тъй като имам синузит през това време съм изпиша доста АБ Sad
Пробиотикът през устата можеш да го почнеш и веднага, но трябва да се взима по-дълго време, поне 1-2-3 месеца, за да има някакъв ефект.
И все пак обмисли дали не е по-добре да те види лекаря - все пак е хубаво да се види резултатът от лечението с Полижинакс за гъбите и да се проследи хормоналния проблем.
Иначе възстановяването на лактобацилите става с вагинални пробиотици, наистина има и други видове, но според мен тези са най-добрите (ползвала съм и другите, които има на пазара, но ефектът е много по-малък).

# 53
  • София
  • Мнения: 385
Mila1331, 💐💐💐

# 54
  • Мнения: 184
Здравейте, кой от двата продукта препоръчвате за измиване Гинексид или Белиема. Чудя се кой да избера. Досега винаги съм ползвала Себамед. https://moeto-zdrave.com/%D0%93%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0 … D0%B5%D1%81%D1%82 или https://apteka.framar.bg/30049162/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5 … D0%B0%D1%80%D0%B8

# 55
  • Мнения: 2 433
Здравейте, кой от двата продукта препоръчвате за измиване Гинексид или Белиема. Чудя се кой да избера. Досега винаги съм ползвала Себамед. https://moeto-zdrave.com/%D0%93%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0 … D0%B5%D1%81%D1%82 или https://apteka.framar.bg/30049162/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5 … D0%B0%D1%80%D0%B8

Здравей, и аз години ползвам Себамед с  ph 3,8, предписа ми го навремето една дерматоложка, но тогава нямаше много голям избор. От нея знам, че е важно интимният душ гел да е с ниско oh, за да поддържа баланса на нормалната микрофлора.
Не съм ползвала нито един от двата продукта, имам приятелки, които са ползвали Гинексид, но не са най-доволни от него, аз не смея да го пробвам, тъй като има ментол, който не знам колко е подходящ за точно тази област. Като алтернатива на Себамед и аз, и мои приятелки сме ползвали ето това:

https://apteka.framar.bg/30042511/лактацид-антибактериален-интимен-гел-фарма-250-мл

Даже в момента съм с него. Редувам ги със Себамед.

# 56
  • Мнения: 184
Благодаря, Mila1331! Ще го разгледам

# 57
  • Мнения: 1 167
Момичета, ходих на гинеколог, защото за първи път след прием на антибиотици получих ужасно възпаление, подуване, нетърпим сърбеж стигащ до смъдене. Толкова силни болки никога не съм изпитвала. Въпреки, че бях с направление, лекарят ми взе 60лв за ехограф и преглед, не ми взе какъвто и да е секрет за изследвания, директно гледа под микроскоп и заключи, че са гъби. Предписа ми Полижинакс и крем Клотримазол за мазане. Лошото е, че тъкмо сложих 6-те овули и ми дойде цикълът. Сега след като приключи, усещам отново леко смъдене и се чудя как да продължа лечението. Дали да си купя още една опаковка Полижинакс? Нямам доверие на този лекар след съвета му да си извадя матката на 30г (имам миома 5см).

# 58
  • Мнения: 1 864
Здравейте,без направена микробиология лекаря прецени че имам гъбична инфекция,по принцип имах кандида и пак се е появила най вероятно защото пих антибиотик. 😦предписа ми макримор глобули и инконазал 0.1 за 15 дни. Но се чудя не ми се приемат 15 дни понеже пия и други хапчета и трябва да ги прекъсна.Не може ли примерно микомакс през устата или друго за по кратък период. ???То тази кандида си ме гони отдамна ту я има ту я няма 😭взе да ми писва.Микомакса как беше по схема и друго има ли освен него?

# 59
  • Мнения: 2 433
Здравейте,без направена микробиология лекаря прецени че имам гъбична инфекция,по принцип имах кандида и пак се е появила най вероятно защото пих антибиотик. 😦предписа ми макримор глобули и инконазал 0.1 за 15 дни. Но се чудя не ми се приемат 15 дни понеже пия и други хапчета и трябва да ги прекъсна.Не може ли примерно микомакс през устата или друго за по кратък период. ???То тази кандида си ме гони отдамна ту я има ту я няма 😭взе да ми писва.Микомакса как беше по схема и друго има ли освен него?

Смени лекаря или този да ти пусне МБ. 15 дни Итраконазол не е шега работа, противогъбичните товарят черния дроб. На око не бива да се изписват лекарства, може да е кандида, но може да е нещо друго.
Освен това, щом има рецидивираща кандида, обикновено трябва да се вземат малко по-сериозни мерки, за да не стане наистина хронична. Така например при прием на АБ да се взимат противогъбични по схема, на мен ми изписват Микомакс/Дифлукан.
Иначе има различни схеми за Микомакс, понякога еднократно, понякога по повече, но това се определя от това дали наистина има гъбички, в какво количество са, а и напоследък се правят по-подробни изследвания да се види точния тип гъби и какво им влияе.
Затова без изследване не смятам, че е редно да се лекуваш.

Общи условия

Активация на акаунт