Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 65 962
  • 997
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 668
В темата за АГ едно момиче сподели за д-р Тодор Желязков, венеролог и дерматолог, точно в тази връзка.

# 31
  • Мнения: 12
В темата за АГ едно момиче сподели за д-р Тодор Желязков, венеролог и дерматолог, точно в тази връзка.

Благодаря!

# 32
  • Мнения: 212
Здравейте мили дами, бях писала, че след употреба на 3 вида антибиотика, получих Candida Albicanis. Резистентна съм към повечето антимикотици. Изследвах Candida в червата, урината и гърлото. Излязаха отрицателни. Изписаха ми Ginazol еднократно, без таблетки за пиене, защото съм пила много лекарства плюс пълна упойка и кортикостероидна инжекция. След  15 дни си пуснах микробиология,защото имах дискомфорт. Според, която имам степен на влагалищна чистота III, единични Candida, коки и намалени лактобацили. Изписаха ми Arilin rapid 2таб. и Вагибиом баланс за 2 мес след цикъл, казаха няма нужда от противогъбично лекарство. Пия Oмнибиотик 6 от 2 месеца, казаха повлиява и Candida. След цикъл ( доста тежък и обилен, след Missed abort)и епилация след няколко дни приложение на Вагибиом получих парене и дискомфорт. Като паренето отива и към Д-то. Понеже в момента съм извън БГ, не мога да се изследвам по собствено желание. Ходих тук на гинеколог. Измери ми Ph, огледа ме и каза не са гъбички. Изписа ми Pantenol крем и Vagi C. Въпроса ми е дали съм получила алергична реакция към Вагибиом баланс или са гъбички според вас? Измерването на Ph на влагалищен секрет, показател ли е, че нямам гъбички? Купих си без рецепта тук Ломехин, с активна съставка Фентиконазол, според вас дали отговаря на антимикограмата ми? Към него имаше кремче, сложих съвсем малко към Д-то и се увеличи паленето. Така ли действат антимикотичните кремове? Извинявам се за дългия пост. Но вие най-добри ме разбирате.

# 33
  • Мнения: 5 832
Аз пак съм тук, за съжаление. И с може би малко тъп въпрос. На микробиология вижда ли се ако има хламидия, трихомони, уреаплазми, гандрела и подобните им там гадости, или не? Вече започвам да си мисля някои неща и искам да се ориентирам как да действам.
След сериозна простуда получих силно парене при уриниране и ходене през 5 минути до тоалетната. Урината беше със силна миризма на амоняк. Аз по принцип си страдам често от цистити. Изолираха ми бактерия в урината при изследванията. Обаче започвам да се съмнявам и в други неща вече и ми е интересно дали някоя от полово предаваните болести се хваща на микробиологията, или изследванията са по-специални за тези неща?

# 34
  • Мнения: 212
Аз пак съм тук, за съжаление. И с може би малко тъп въпрос. На микробиология вижда ли се ако има хламидия, трихомони, уреаплазми, гандрела и подобните им там гадости, или не? Вече започвам да си мисля някои неща и искам да се ориентирам как да действам.
След сериозна простуда получих силно парене при уриниране и ходене през 5 минути до тоалетната. Урината беше със силна миризма на амоняк. Аз по принцип си страдам често от цистити. Изолираха ми бактерия в урината при изследванията. Обаче започвам да се съмнявам и в други неща вече и ми е интересно дали някоя от полово предаваните болести се хваща на микробиологията, или изследванията са по-специални за тези неща?


Здравей доколкото съм запозната, обикновената микробиология показва гъбична и бактериална инфекция, влагалищната чистота показва - коки бактерии, Гарденела, трихомони,лактобацили, левкоцити. За Уреаплазма, микоплазма и хламидии се пуска отделно изследване от церквиален секрет. Хламидии може да се изследват и кръвно, доколкото знам, дали организма е носител на стара или нова инфекция.

# 35
  • Мнения: 1 668
Някой да е имал сърбежи от свръхчувствителност към употреба на вагинални препарати и как го е преодолял? В някакъв необратим кръговрат съм - боря ентерококи от 2 год., изчиствам се, после пак получам подуване и зачервяване, не се открива нищо на микробиология. После пак се появяват бактериите, пак се лекувам вагинално- затихват симптомите, започвам да слагам прибиотици - пак се подувам и възпалявам , не се открива нищо в микробиологията...и така до безкрай. Бях и на венеролог, нищо притеснително не откривал - единични бактерии, но те нищо не значели, а аз съм със сърбеж и подуване...В момента съм на Макмирор , след 2 таблетки дискомфортът не стихва, напротив...нямам идея при кого да отида вече.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 725
Някой да е имал сърбежи от свръхчувствителност към употреба на вагинални препарати и как го е преодолял? В някакъв необратим кръговрат съм - боря ентерококи от 2 год., изчиствам се, после пак получам подуване и зачервяване, не се открива нищо на микробиология. После пак се появяват бактериите, пак се лекувам вагинално- затихват симптомите, започвам да слагам прибиотици - пак се подувам и възпалявам , не се открива нищо в микробиологията...и така до безкрай. Бях и на венеролог, нищо притеснително не откривал - единични бактерии, но те нищо не значели, а аз съм със сърбеж и подуване...В момента съм на Макмирор , след 2 таблетки дискомфортът не стихва, напротив...нямам идея при кого да отида вече.
От кой град сте ?
Раждали ли сте ? Аз имах такъв проблем и се оказа ,че е от епизиотомията при раждане.

# 37
  • Мнения: 212
Някой да е имал сърбежи от свръхчувствителност към употреба на вагинални препарати и как го е преодолял? В някакъв необратим кръговрат съм - боря ентерококи от 2 год., изчиствам се, после пак получам подуване и зачервяване, не се открива нищо на микробиология. После пак се появяват бактериите, пак се лекувам вагинално- затихват симптомите, започвам да слагам прибиотици - пак се подувам и възпалявам , не се открива нищо в микробиологията...и така до безкрай. Бях и на венеролог, нищо притеснително не откривал - единични бактерии, но те нищо не значели, а аз съм със сърбеж и подуване...В момента съм на Макмирор , след 2 таблетки дискомфортът не стихва, напротив...нямам идея при кого да отида вече.


Мен ми се случва за втори път. Чиста микробиология, а парене, сърбеж и зачервяване. Последно ползвах вагинални пробиотични таблетки Vagibiom balance, след тях получих тези симптоми. Според гинеколожката нищо ми няма, нямам увеличен секрет, Ph нормално. Но аз си имам симптоми. Мислех си, че са гъбички, но когато си сложа някакъв антимикотичен крем на своя глава става по-зле. Мисля си, че след употребата на антибиотици, може би се получава вагинална сухата ли, незнам или след употребата на вагинални пробиотични капсули се получава алергична реакция към някоя от съставките. Аз съм решила да ползвам масло от чаено дърво смесено с кокосово масло, дано помогне.

# 38
  • Мнения: 1 668
Нямам вагинално раждане, така че не е от зарастваща епизиотомия.
Ще потърся нещо натурално, знам ли, но сякаш усещам и външно кожата на лигавицата като наранена...

# 39
  • Мнения: 2 487
Възможно е да правиш алергична реакция към някоя от съставките на глобулите, дори и от помощните вещества.
Тези ентерококи с какво ги лекуваш? Защото и аз имах преди години и суууупер трудно се отървах от тях, но при мен нямаше лактобацили и то от това избуяваха.
Тотално промених всичко, което може да ги провокира - забравих за прашки, секс без презервативи и какво ли още не и след дълга борба се предадоха. Но и аз бях не месеци, а направо години с парене и сърбежи (е, не нон-стоп, но през повечето време). АБ изобщо не ми помогнаха, само влошиха нещата и бавно и постепенно се отървах с възстановяване на нормалната флора - с пиене на пробиотици и най-вече с вагинални такива. Ти кой вид ползваш? И още - правила ли си си тестове за друг вид инфекции - микоплазми, хламидия и т.н.
Ако тези лекари, които си посетила не помагат - сменяй. Аз години наред се лутах за доктор, който да ми помогне и е ужасно трудно наистина.

# 40
  • Мнения: 1 668
Правих разширена биология, както и директна микроскопия - няма друго освен ентерококи. Смених и аз основно бельото, пия пробитици орално, ползваме презервативи винаги вече. След като антибиотиците не помогнаха и при мен за ентерококите, лекуваме с йод /Бетадин/ на овули и после пробиотици- Флораджин, но последно именно по време на тях се получи възпалението. Усещам сякаш освен дискомфорта и сърбежа , и сухота и като разранени участъци по лигавицата. Някой ползвал ли е Цикатридина овули за подобни симптоми?

# 41
  • Мнения: 2 232
Правих разширена биология, както и директна микроскопия - няма друго освен ентерококи. Смених и аз основно бельото, пия пробитици орално, ползваме презервативи винаги вече. След като антибиотиците не помогнаха и при мен за ентерококите, лекуваме с йод /Бетадин/ на овули и после пробиотици- Флораджин, но последно именно по време на тях се получи възпалението. Усещам сякаш освен дискомфорта и сърбежа , и сухота и като разранени участъци по лигавицата. Някой ползвал ли е Цикатридина овули за подобни симптоми?

Аз пробвах с кокосово масло. Облекчава много.

# 42
  • Мнения: 5 405
На твое място в момента бих спряла да използвам каквито и да било лекарства, глобули и прочее. Явно положението е доста раздразнено. Sad
Колкото и да е непрепоръчително - промивки с лайка (да речем веднъж седмично?, както го усетиш), измиване само с лайка, по 2-3 пъти на ден или дори след всяко ходене до тоалетна, за да се успокои положението.
Ново памучно, все още неносено, изпрано, и изгладено бельо. Какъв препарат за пране използваш? Вземи си бебешки прах за пране и задължително дезинфектант за дрехи (в аптеки Фрамар има 100%),който се добавя в пералнята вместо омекотител, на Хайтман беше. И никакви омекотители и ароматизатори, когато переш бельото!
За известно време забрави итимния гел (какво ползваш?).
И кокосово масло също може да добавиш, както са те посъветвали горе.


Аз, втори месец, да чукна на дърво, нямам симптоми на гъбички, дразнене, парене, сърбеж преди и/или след цикъл. Знам колко много всички страдат от това състояние и незнание какво и защо се случва и колко още ще продължи. При мен беше над 6г, да не е и повече даже. Разбира се, че не мога да кажа, все още, че всичко е история, но ако мога да помогна на някого, ще се радвам.

Преди и след цикъл по 1 вагинална глобула Миковаг.
След секс също.
Всеки ден приемам по 1 капсула от женския мултипробиотик с червена боровинка на Natural Factors, за който има линк по-нагоре + 1 капсула от пробиотика на Форевър + 100ml алое вера с червена боровинка, също на Форевър.
От време на време (забравям) Прополиса  им на таблетки и добавката с Мащерка и чесън.
Прополиса мисля че има връзка и допринася за по-лекото преминаване на цикъла, тоест - без толкова болки, но не съм абсолютно сигурна, ще си наложа за следващия цикъл да съм по-редовна с приема му и ще споделя. Казвам го, защото не минава цикъл без да взема 1 нимезил, толкова много ме боли, че не мога да мисля даже, гади ми се от болки. Но ми се размива малко дали този цикъл взех или не взех болкоуспокояващо. 😂
Намалих сладкото, а ако се случи някоя почерпка, торта или др. - добавям по още 1 доза вечер от алоето с боровинки и женския пробиотик.

Толкова пари съм хвърлила по гинеколози, глобули, хапчета, добавки с какво ли не, всеки-божи-месец!, че изобщо не се замислих колко още ще дам за горните неща и ще продължа да давам още поне половин година, защото.... смятам, че всяка от вас знае защо. Simple Smile

Не спирайте да търсите причината и да четете и да се интересувате за нещата, които може да ви помогнат. Питайте, търсете и се съмнявайте във всяко нещо, не приемайте всичко за чиста монета. Не казвам, че това, което е помогнало на мен, може да помогне и на вас. Но защо пък не? Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 13:31 от Sonnenhimmel

# 43
  • Мнения: 2 487
Горните съвети ги подкрепям 100%.
Аз също от години ползвам дезинфектанти за пране, имат и за чувствителна кожа/детски/бебешки. Аз бельо пера само на 60 градуса, никога по-малко. Ползвам бебешки препарати за пране.
И аз съм ползвала въпросният пробиотик с червена боровинка - доволна съм.
От години ползвам само и единствено интимен душ гел Себамед с ph 3,8 или антибактериалния на Лактацид - препоръчани са ми от дерматовенеролог, тъй като за тази зона си трябва нещо с ниско ph, a те са такива.
Флоражин като вагинални пробиотици не са най-доброто. Те нямат живи лактобацили - според моята докторка най-добрите са Гинофилус и Лактажин, като аз съм много по-доволна от Гинофилус, няколко пъти съм го споделяла в темата. С това се оправих, но си трябваха няколко курса. Даже и в момента от няколко месеца слагам по предписание по 4 вечери след всеки цикъл.
Наистина явно ти е раздразнено мястото, според мен спри с всичко поне за 1 цикъл и отиди на друг лекар. Аз лично препоръчвам да отидеш на друг дерматовенеролог, те според мен са по-добри от АГ в това отношение, ако си от София, мога да препоръчам аз къде ходя.
Иначе за промивки - външно — да, вътрешно - не. Освен с лайка, можеш да пробваш и с невен. Но не със смрадлика, тъй като много изсушава.

# 44
  • Мнения: 90

Наистина явно ти е раздразнено мястото, според мен спри с всичко поне за 1 цикъл и отиди на друг лекар. Аз лично препоръчвам да отидеш на друг дерматовенеролог, те според мен са по-добри от АГ в това отношение, ако си от София, мога да препоръчам аз къде ходя.


Много моля, дайте препоръката си за дерматовенеролог в София.

Не съм наясно - той само за гъбички ли може да бъде полезен?
При мен проблемът е тотална липса на лактобацили и инфекция със Стрептококи Б, неповлияваща се от антибиотици.

Общи условия

Активация на акаунт