Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 65 813
  • 997
  •   1
Отговори
# 960
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
пиша от опит

tuk

Скрит текст:
..."Основната цел на това проучване е да се определи дали пероралното приложение на пробиотика Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3856 би довело до откриване на щама в проби от вагинални тампони. Оценява се също оцеляването на пробиотика в стомашно-чревния тракт и неговото въздействие върху основните бактериални видове, съставляващи флората на Дьодерлайн.
Нашата основна хипотеза беше, че S. cerevisiae CNCM I-3856 е в състояние да мигрира от червата във вагината след перорално приложение. В допълнение, ние предполагаме, че начинът на перорално приложение позволява предоставянето на пробиотични ползи както в червата, така и в вагината, а лекотата на приложение при жените води до повишено съответствие

Заключения
Това проучвателно клинично проучване демонстрира възстановяването на S. cerevisiae CNCM I-3856 във вагинални проби след перорално приложение. Пробиотикът показа висок процент на преживяемост чрез преминаването му в стомашно-чревния тракт, след което мигрира във вагината, без да повлияе на флората на Дьодерлайн. Въпреки че строгостта на внедрения микробиологичен метод може да е подценила миграцията, дневна орална доза от 2,5 милиарда CFU от S. cerevisiae CNCM I-3856 позволява откриването на щама във вагинални проби с високо ниво на надеждност и безопасност. Пероралната употреба на пробиотика, а не локалното приложение, със сигурност води до повишено съответствие и ранно антипатогенно действие на пробиотика в червата, за което е известно, че е един от потенциалните източници на вагинална инфекция. "

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 20:42 от Роузи

# 961
  • Мнения: 2 484
И аз пиша от опит, опитвала съм се само с орални пробиотици да си оправя липсващите лактобацили, че едно време нямаше такива глобули както сега, не стана.
А и в Ентерол има S. boulardii, което е друг щам от S. Cerevisiae, за който е побликувана статията. Иначе, интересно изследване, но аз лично съм заинтересована, но наистина S. Cerevisiae (което е хлебна мая) го няма на пробиотик или поне аз не съм виждала.

Иначе, ето малко инфо за разликата в щамовете, съжалявам, пиша от телефон и не виждам как да скрия долния чаршаф в скрит текст:

https://watermark.silverchair.com/22-1-200.pdf?token=AQECAHi208B … 7J1fLVqIYMkkMYVXE

Иначе, Ентерол е супер, пила съм го многократно, включително и миналата година в продължение на няколко месеца. За съжаление, не успя да се справи с Candida Tropicalis, които си отглеждах в червата, колкото и да се надявах, че ще се оправя само с него, но уви - упорито нещо, дори и с противогъбични се наложи да се лекувам 2 пъти.

# 962
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
a вярно, че е друг щам

Но и за boulardii е доказано, че инхибира популациите на Candida и ги възпира от установяването им в червата, а също така се предполага, че S. boulardii може да помогне за намаляване на риска от преместване на дрожди Candida от храносмилателния тракт

И когато знаем, че гъбите мигрират

Няма смисъл да спорим де, аз считам, че ако има разрастване на кандида тя е навсякъде, не само там, където се вижда или усеща, заради киселинността на средата в организма, а това, че се лекува локално, за мен е грешка

Ако искаш да с отъреш- променяш храненето, пиеш си маята и полезните бактерии, витамини и аминокиселини и се оправяш

Глобули не помагат, те са временно решение

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 08:56 от Роузи

# 963
  • Мнения: 975
На мен са ми казвали:  АБ се взима само със Ентерол (в моя случай харесвам прахчето а не капсулата) за да не се гъбясва. След лечение с Нистатин после първото изписано лекарство беше също Ентерол. И чак след това се дават пробиотици със другите щамове. Убедена съм, че при жените Кандида може да премине стомашно-чревния тракт и да попадне във влагалището.

# 964
  • Мнения: 1 431
Аз взимам нон-стоп орални пробиотици заради колит, но си имам гъби. Тъй че...Simple Smile

# 965
  • Мнения: 975
Аз взимам нон-стоп орални пробиотици заради колит, но си имам гъби. Тъй че...Simple Smile
Зависи кой пробиотик и дали се усвоява, т.е. дали пробиотика преминава стомашната киселина и дали щамовете успяват да направят колонии. Според мен истинските медицински пробиотици са тези които се държат в хладилник (Вивомикс).

# 966
  • Мнения: 1 431
Като цяло гастротата даже последно време май отричат пробиотиците и те понякога могат да навредят, но аз си взимам. Иначе на Вивомикс се каня от много време, но 50 лв за 10 прахчета ми идва много. Гъби и бактерии не се оправят с орален пробиотик, трябва си вагинален. Оралните ще помогнат за чревното здраве, но системите не са пряко свързани, така че не очаквайте чудеса.

# 967
  • Мнения: 975
Ако оралният пробиотик оправи имунутета, не би трябвало да има и гъби Blush

# 968
  • Мнения: 1 431
При мен не го оправя. Може проблемът да не е в липсата на добри бактерии, а да е функционален. В такъв случай и пробиотиците са безсмислени. Но не знам, много е комплексен проблемът. Имунитетът е в червата, ако те не са ок, страдат и другите системи. Всичко е свързано. И все пак, вие пробвали ли сте Вивомикс ? Как ви действа ? Знам, че там има 450 млрд. бактерии и се води много добър.

# 969
  • София
  • Мнения: 389
Момичета, някой ползвал ли е вагибиом баланс плюс - глобули за възстановяване на вагиналната флора?
Може би са нови или по-непознати на пазара, защото трудно ги намерих. Предписаха ми ги точно заради липса на лактобацили, но не съм ги започнала още..

# 970
  • Мнения: 2 484
Дами, скоро си говорих с моята АГ по въпроса, защото имах гъбички в червата, във влагалището - не. И тя ми каза, че флората на едната система си е една, а на другата - съвсем различна. Вярно е, че заради близостта на двата отвора и органите, могат да попаднат гъбички от дебелото черво във влагалището, но ако вагиналните лактобацили са си в норма, това изобщо не е задължително. Говорила съм 100 пъти за пробиотиците през устата, казвали са ми, че конкретно на вагиналната флора не могат да се отразят, а и съм го тествала и наистина е така.
А и двете неща - липса на лактобацили и наличие на гъбички са два отделни проблема, може и да съвкупни, но не е задължително.
Иначе, Веси, аз пих Вивомикс и не съм доволна. Направих 2 курса, докато бях в активна фаза на Candida Tropicalis в червата, изобщо не подейства. Когато комбинирах противогъбични с Омнибиотик 10, както ми бяха изписали - ефект има, поне симптоматично, предстои ми нова МБ тези дни. То не че и Омнибиотик 10 е много евтин… 10 прахчета са 30-35 лв…
За гъбички като моите, за съжаление трябва тежка артилерия с хапчета, добавките са само подпомагащ фактор. А за вагиналните такива - обикновено комбинацията между орални и локални противогъбични е най-добра.

# 971
  • Мнения: 975
Аз не съм доволна от Омнибиотик. Всичко е до маркетинг на продукта и реклама. Ще дам пример с пробиотиците за бебета. Всички знаем какво е налично на БГ пазара. Нито един не ни помагаше за проблема. Започнах да чета много научни статии и намерих щама който да помогне. Оказа се че това е най-добрият пробитик за Англия а в БГ го продават само в една верига малки  аптеки. Стигнах до извода, че ако дистрибутора няма добър маркетинг, колкото и да е добър пробиотика той няма да се продава и няма да е сред модерните.

# 972
  • Мнения: 1 431
За Вивомикс ли става въпрос ? Между другото, знам, че оригиналът е друг, май VLS или нещо такова.

# 973
  • Мнения: 15
Здравейте, някой успя ли да се излекува сам от хроничните вагинални гъбички и как Simple Smile))? Аз съм се лекувала при много доктори в София и Варна, но ефекта е винаги временен. Най-добре се чувствам след Микомакс и гино певарил, ама не мога всеки месец да си слагам...

# 974
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз имах такъв епизод. И се лекувах с Ентерол и Ентеросан. 3 пъти дневно ентерол по едно и три пъти преди хранене, ентеросан по 2. И така дълго време. По принцип Ентерола може да се пие до 3 години, поне така пише.

Едновременно с това диета- без тестени и млечни, с изключение на кисело мляко.
Всеки ден зелена салата с оцет, задължително един лимон на ден. И рибено масло.

Затова и препоръчах ентерола, но не съм лекар. Четох сама, защото нямах никакъв резултат от глобулите.

Много е важно, според мен и опита, който имам да се ядат кисели и ферментирали храни и да НЕ се яде сладко и млечни. Това е основното. И тук последователността и упоритостта са важни, а не смяна на лечение през 1 седмица

Общи условия

Активация на акаунт