Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 65 553
  • 997
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 2 458
Чувала съм, че анти-кандида диетата дава много добри резултати, Роузи е писала по-горе подробно за нея.
Обаче освен нея трябва да се търсят и предразполагащите фактори. Това може да са лекарства - най-често АБ, противозачатъчни, ето че в момента при мен ИПП (потискащи киселините в стомаха) според мен ми правят гъбичките в червата. Може да е от партньора, може да е от инсулинова резистентност, неподходящо бельо, стрес, изобщо факторите са много. Трябва да се открие индивидуално какво ги провокира и да се избягва максимално.
Аз успях да си преборя хроничните вагинални гъбички като си спрях противозачатъчните и започнах с всеки АБ (а пия често) да взимам противогъбични по схема. Отделно - слагам вагинални пробиотици. Пробиотици през устата пия почти непрекъснато, но заради корема.
Микомакс може да се прилага в продължение на няколко месеца по веднъж или два пъти в началото на всеки цикъл - тази схема се изписва при хронична кандидоза.
Глобулите обаче трябва да се сменят, защото в един момент гъбичките почват да стават резистентни.
Поне това е моя опит.

# 976
  • Мнения: 3 023
За бактериална вагиноза какво е най- удачно да се пие ?

# 977
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За бактериална вагиноза какво е най- удачно да се пие ?

Не е тази тема за бактериите,
тук гъбички обсъждаме

Бакерии би трябвало с антибиотици някакви...

...Чета сега, че се приемат едновремено орално и вагинално, под формата на антибиотичен гел,
но първо трябва да разбереш каква ти е бактерията

А също и редуциране на теглото, защото давали рецидив при жени с наднормено тегло

Не знам как се лекува у нас
 трябва си лекар
не по форуми

# 978
  • Мнения: 2 458
Всъщност БВ се причинява от Гарднарела, бактерия, която нормално живее във влагалището в малки количества, но при определени обстоятелства се разраства и причинява възпаление. Понякога може да е в комбинация с гъбички, понякога не.
БВ се лекува главно с Метронидазол, локално и/орално, има и комбинирани препарати с метронидазол и противогъбично. Тъй като самия АБ е доста коварен, трябва (както и повечето АБ) да се комбинира с противогъбично през устата, за да не станат от него гъби.
И тъй като при БВ обикновено има нарушаване на нормалната флора, след това трябва да се възстановят нормалните лактобацили, за да не рецидивира.
Това е в общи линии. Схеми и съвети за самото лечение не са подходящи за форум, трябва лекар да изпише лечението. Единствено в допълнение, ако не се сети - вземете си хубав пробиотик за през устата и го пийте поне месец след лечението, може и по-дълго. Ентерол не е подходя в такъв случай, защото ако в лечението се изпишат противогъбични, те ще убият и дрождите, които са в самия Ентерол. Има си специални пробиотици при прием на АБ, с доста щамове, търсете тях. Добър и сравнително не чак толкова скъп вариант е Синкванон.

# 979
  • Мнения: 910
Линекс Форте 2 добър ли е ? Свърших с Феми Флора и сега се чудя дали пак да си взема от него или да сменя с друг пробиотик

# 980
  • Мнения: 2 458
Линекс не са ми най-любимите, не за друго, ами за да са най-оптимални трябва да се пият 3 пъти на ден. И то не стават много евтини така, а и е досадно.
Пила съм ги няколко пъти, и при АБ, по време на бременността ми, средна работа са. То е хубаво да се сменят пробиотиците, ако си ги пила много дълго време.

# 981
  • Мнения: 3 023
Благодаря ви за съветите, Мила много си подробна, благодаря.  Чудех се за Лактажин и Полижинакс. Евентуално пробиотик и противогъбично.

# 982
  • Мнения: 2 458
Милла, благодаря ти за думите, със сериозен опит съм 😆.
Не, Полижинакс не e подходящ. Той е комбинация от 2 АБ и противогъбично, но на Гарднарелата няма да повлияе, защото тя е анаеробна бактерия и за нея стават само съответните АБ за анаероби, които в БГ са Метронидазол и Тинидазол, със съответните търговски наименования.
Не ти препоръчвам да се самолекуваш, защото и без това флората ти със сигурност е нарушена, за да имаш БВ, едно неправилно лечение само ще обърка нещата още повече.
Иначе за след самото лечение - или Лактажин, или Гинофилус, а може и двете, но не едновременно, разбира се. Ако с едното не се възстановят лактобацилите, с другото ще стане. Но първо нека умориш Гарданерелата и след нея вече курс с вагинални пробиотици.

# 983
  • Мнения: 975
Благодаря ви за съветите, Мила много си подробна, благодаря.  Чудех се за Лактажин и Полижинакс. Евентуално пробиотик и противогъбично.
Вагилакт! По-добър е от Лактажин, не предизвиква дразнене. Полижинакса е вагинален АБ и отключва бактериалната вагиноза.

# 984
  • Мнения: 108
От началото на годината не съм се спряла да ходя по гинеколози, първо някакво течение след лечение с антибиотици, месец по късно-гъбички, след тях липса на лактобацили.. И сега след лечение с Гинофлор ми се появи страшен сърбеж и парене след последната таблетка 😞 Вдигам ръце и се отказвам да се лекувам вече..

# 985
  • Мнения: 2 458
Princess28120, ти вдигаш ръце след няколко месеца, повечето тук имаме такива проблеми от години… И какво ще правиш - ще седиш с течението, паренето и сърбежът?
Щом си получила такава реакция от Гинофлор - звъниш на АГ и отиваш да те види. Може да е тип алергична реакция от самите глобули, може да е нещо друго, предвид че нямаш лактобацили. Докато не си ги оправиш - ще имаш проблеми с гъбички и бактерии, защото средата ти е разрушена.
Има и други глобули с лактобацили, имай търпение, тези неща не стават от днес за утре, понякога се изискват няколко курса лечение.
Но виж какво е актуалното състояние към момента, защото нещата се менят непрекъснато, преди може да са били гъби, сега да е друго.

# 986
  • Мнения: 370
Ползвате ли пробиотици профилактично. Мен ме избавиха от този кръговрат. Тази флора и нарушена, трябва да я подхранвате.

# 987
  • Мнения: 910
Ползвате ли пробиотици профилактично. Мен ме избавиха от този кръговрат. Тази флора и нарушена, трябва да я подхранвате.

Би ли споделила кои пробиотици ти помогнаха ?

# 988
  • Мнения: 108
Princess28120, ти вдигаш ръце след няколко месеца, повечето тук имаме такива проблеми от години… И какво ще правиш - ще седиш с течението, паренето и сърбежът?
Щом си получила такава реакция от Гинофлор - звъниш на АГ и отиваш да те види. Може да е тип алергична реакция от самите глобули, може да е нещо друго, предвид че нямаш лактобацили. Докато не си ги оправиш - ще имаш проблеми с гъбички и бактерии, защото средата ти е разрушена.
Има и други глобули с лактобацили, имай търпение, тези неща не стават от днес за утре, понякога се изискват няколко курса лечение.
Но виж какво е актуалното състояние към момента, защото нещата се менят непрекъснато, преди може да са били гъби, сега да е друго.
Много ти благодаря! Просто имам чувството че нямат оправия тези проблеми.. 😞

# 989
  • Мнения: 2 458
Има оправия, но понякога е много бавно и отчайващо на моменти.
АБ правят огромни поразии на организма, от опит го казвам. Не съм си мислила, че след толкова години, в които уж знам как да се предпазвам и не съм имала Кандида във влагалището от повече от 10 години, ще цъфнат в червата… И че ще се наложи да ги лекувам месеци наред.
Миналата седмица пуснах изследване в НЛЗПБ, имат специализирана лаборатория за гъбички точно и са страшно мили и внимателни. Сега си чакам резултатите, вчера се чух с докторката и каза, че засега не растат гъби, дано наистина съм се отървала, че в стомашно-чревния тракт са също така неприятни, както и във влагалището, само че има друга симптоматика. 🫣

Общи условия

Активация на акаунт