Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 68 000
  • 997
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 659
То зависи от резистентността. Може и с Ципрофлоксацин, но не и за 5 дни. Най-добре е специалист по цистити да изпише лечението, ЛЛ дават някакви общи схеми, а Ешерихията е много голяма гад, който има склоност да прави реинфекция.
В този ред на мисли - в случая цистит от ядене на марулки не става. Да, в някои случаи по зеленчуците има, но най-многото, което може да стане е стомашно-чревно разстройство, ако са чак толкова “заразени”.
Ешерихия коли е нормален обитател на червата и като си седи там и в нормални количества всичко е ОК. Когато обаче се пренесе към уретрата и съответно пикочния мехур - тогава става цистит. Това става най-често при секс (дупки А, Б и В в женската анатомия са много близо), неправилна хигиена, понякога при разстройство, но най-често е от секс.
Тъй че хапвайте си марулки без страх, поне от цистити 😉.
Обаче с АБ - пробиотик, противогъбично (питайте винаги за схеми с Микомакс/Дифлукан/Кандизол), че да не цъфнете с гъби след цистита.

# 931
  • Мнения: 1 714
Ешерихия коли се оказа, че е. Това си е бактерията за цистит, нали? Има и антибиограма, посъветвах се с лекар и ми казаха да взема Ципрофлоксацин за 5 дни.
Да знаете, че от ципрото винаги стават гъби.

# 932
  • Мнения: X
След като приключите лечението и минат няколко дни, направете още една стерилна урина. Тази гад понякога е резистентна и е много неприятна.

# 933
  • Мнения: 975
Аз бих казала стерилна урина 2 седмици след АБ.

# 934
  • Мнения: 2 659
Аз бих казала стерилна урина 2 седмици след АБ.

Най-добре е наистина 2 седмици, че дори са ми казвали и 20 дни.
Но ако още има симптоми - може и 7 дни след последното хапче АБ, но не по-рано. Може да излезе фалшиво отрицателно.
Дано да няма рецидив.

# 935
  • Мнения: 2 659
То малко разводняваме тук темата, защото си има отделна за цистит, но да, Mileneira е права за нещо за имунитета - има едни специални ваксини за целта - Уростим и Уроваксом. Преди години имах ужасно много цистити, след няколко поредни години по 3-4 пъти в година една нефроложка ми изписа схема - 3 месеца Уростим, почивка 3 месеца, 3 месеца Уроваксом и така още веднъж. Определено имаше ефект.

# 936
  • Мнения: X
Здравейте момичета , да се разпиша и аз с днешния резултат от микробиологията ми - candida albicans .
Изписаха ми  нистатин 2 х 2 табл за 10 дни + гино певарил свещички 50мг за 10 дни + омнибиотик 6 за 3 месеца .
Точно такова лечение не съм правила до сега, дали някой е имал ефект от него ?
Последният път бях с флукорик ,силвержин глобули и крем дактакорт  - явно и от това лечение нямах ефект щом пак ги имам

# 937
  • Мнения: 370
Не съм се включвала до сега в темата, но само да ви споделяче септември лекувах кандида ал. , ешерихия коли и уреаплазма парвум наведнъж. И успях с назначеното лечение от първия път да ги излекувам. Бяха ми изписали 1 път в седмицата 2х500мг суммамед. 5 седмици подред и отделно Миковаг глобули да си слагам 5-6 дни. Аз си взех пробиотик на Хелп кандеа и такаа всичко ми е чисто до последната проверка преди месец и нещо. Сега ми предстои нови изследвания че получих някакъв сърбеж от вчера, но мисля че е друго, защото с предните три диагнози не съм имала такива симптоми.

# 938
  • Мнения: 2 659
Bekig44, да, правила съм такова лечение и би трябвало да е успешно. Не знам дали точно заради Нистатина, защото той си е старичко лекарство, но 10 дни Гинопеварил са си добро лечение.
Силвержин съм слагала веднъж само - много тъпи глобули, според мен не вършат никаква работа. А ако Флукорик е бил еднократно - не е било достатъчно.
Tap-tarap, направо късметлийка, че с едно лечение си се отървала от 3 доста гаднички неща.
То не винаги сърбежът е индикация за инфекция, но ако продължи повече от ден - два - задължително нова МБ, особено, ако има и други симптоми. И след толкова АБ си следи дали лактобацилите са ти в норма, за да не допускаш нови инфекции, които се получават най-вече в резултат на редуцирана нормална флора точно от АБ.

# 939
  • Мнения: 954
Откакто почнах Гинексид овули ми се появи сърбеж във вагината ... нормално ли е ? Преди това никога съм нямала сърбежи

# 940
  • Мнения: 2 659
Биби, не е нормално. Явно правиш някаква реакция към тези глобули. Спри ги и звънни на АГ, да изпише нещо алтернативно.

# 941
  • Мнения: X
Откакто почнах Гинексид овули ми се появи сърбеж във вагината ... нормално ли е ? Преди това никога съм нямала сърбежи

Не е нормално. За съжаление съм чела, че много жени имат такъв ефект и правят някаква алергия или непоносимост. Веднъж ми ги бяха изписали, не посмях да ги сложа и ходих за ново лечение. Още се подмятат в шкафа в нас.

# 942
  • Мнения: 16
Преди три седмици лекувах БВ с Арлини, уж успешно. Махна се миризмата и обилното течение, но се появи много гъсто бяло, без миризма или дразнение. Това са резултатите, но нищо не разбирам. Може ли малко помощ докато не ми дойде часа?

# 943
  • Мнения: 975
Може бялото да е свръхрастеж на лактобацили. Другото е, че още имаш доста левкоцити. Лигавицата там е възпалена въпреки Арилин рапид-а.

# 944
  • Мнения: 2 659
Може бялото да е свръхрастеж на лактобацили. Другото е, че още имаш доста левкоцити. Лигавицата там е възпалена въпреки Арилин рапид-а.

Само че лактобацилите, ако са в свръхрастеж, щеше да пише, че са масово, а и щеше да има диагноза цитолитична вагиноза. Иначе наистина при прекалено много лактобацили се получава гъсто бяло течение с дразнение, Felicity King е права за за това.
Изследвала ли си някоя от другите гадинки - мико и уреаплазма, хламидия? Те дават високи левкоцити, когато не се открива друг причинител в МБ.
При всички положения отиди да те види АГ. Според мен флората ти още не е регулирана. Но щом няма сърбеж, парене или нещо такова, едва ли е нещо кой знае какво.

Общи условия

Активация на акаунт