За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 85

  • 21 656
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 709
Достатъчно е времето. Не отлагайте, че после не се знае какво ще стане.

# 721
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
А ако бебето се окаже безсимптомен носител и се поставят ваксини в това врвме, би ли имало някакви негативни последствия?

# 722
  • Мнения: 2 004
Ние днес сме на консултация и ваксина.
И аз имам същите терзания, защото роднините на мъжът ми са положителни и са имали контакт с детето преди десетина дни.
Мъжът ми също кашляше и имаше настинка, но неговият тест излезе отрицателен.
Ще видим днес какво ще каже лекарката и дали ще бием ваксината.

# 723
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Стискам палци, да пишеш после какво е казала.

# 724
  • Мнения: 2 004
Сложихме я.
Прегледа го, пита дали детето се е виждало с някой от положителните през последните 10 дни и понеже той не е, му сложи ваксината.
Каза, че все повече болни ще има, така че да я слагаме, докато може все още.

# 725
  • Мнения: 1
Здравейте ,имам бебе на 17 дена и има страшни колики. В момента сме на био гая сутрин и линекс бебе капки вечер и за момента няма особен ефект . Въпроса ми е дали може да му даваме и инфакол заедно с био гая и линекс или е прекалено много?

# 726
  • Мнения: 35 109
Другата седмица имаме час за първите ваксини на бебето ми. Педиатърката каза, че според нея ако децата са добре, няма проблем да се поставят. Но мен си ме човърка отвътре. Хем съм склонна да ги отложа, хем збам, че по- добре няма да стане, имайки предвид факта, че се задава и грипна вълна. Вие какво мислите?
В същото положение съм. Сложихме я. Наистина не знаем какво предстои и кога ще спрат детската консултация. После ако трябва да ги слагаме по бързата процедура няма да е добре за детето

# 727
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
В момента има страшно много заразени и гадното е, че голяма част са без симптоматика и реално никога не знаеш дали хората, с които общуваш не са от тях, или дали самият ти и бебето не сте носители.
От друга страна е хубаво ваксините да се поставят навреме.
Самоизолираме се доколкото можем, но все пак таткото ходи на работа, ходи да пазарува и т.н.
Ние ще поставяме 3 наведнъж и съм малко притеснена. Надявам се добре да ги понесе.

# 728
  • Мнения: 15 356
Ние дори и не се самоизолираме.Предната изолация не ми се отрази добре,деен и активен човек съм,психичното ми здраве е не по -малко важно.Мъжа ми работи основно с екипажи от майната си идващи,той е доста рисков,срещам се с приятелките ми,но на открито.
Вики,кои три ваксини ще поставяте?

# 729
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Шествалентната, пневмококовата и ротавирусната. Надявам се да не е много, но не искам да се влачим с месеци и все да треперя.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Ох, нашите ваксини са на 24, надявам се да успеем да ги сложим. Не се самоизолираме, ежедневно сме навън, покрай нас според мен има вирусоносители.

# 731
  • Мнения: 6 880
Споделете някой качествен крем за суха кожа на едно място под коляното отстрани на крачетата има сух участък ...нещо на биодерма или незнам и аз ..до сега не съм й купувала скъпа козметика ..мажа с хип, бюбхен (9м)

# 732
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Нещо за суха, атопична кожа трябва да вземеш.
Но съм чувала и да хвалят крема Нахтхерцен на др. Тайс.

# 733
  • Мнения: 758
А-дерма ползвам, когато е суха кожата или се изпъпчи. Ако е нормална кожата й, тогава или биодерма или пропускам да мажа изобщо.

Аз обмислям да ходим ли на консултация, сега е такъв период, че нямаме ваксини за слагане. Мерене, теглене, преслушва гърдите, поопипва я и си приказваме, докъде е детето с яденето и моториката. Та се чудя..

# 734
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Зависи къде е позициониран кабинетът на лекаря и дали работи с предварително записани часове, за да се избегне скупчването на хора.
Нашата педиатърка, например работи с часове и когато отида обикновено няма никой. Освен това кабинетът й не е в болница/ поликлиника. Самостоятелно студио е.

Общи условия

Активация на акаунт