За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 85

  • 21 665
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Германия
  • Мнения: 3 425
За съжаление си имаме температура,вече е 38.1 и сега се чудя дали да давам Панадол. Може ли на толкова малко бебе?

Бебчето си е вале и вие ще си прецените. Аз по принцип изчаквам с температуропонижаващите до към 38,5-39, но за ваше спокойствие сега преди сън бих дала. Не знам каква е активната съставка в Панадола, то си пише на листовката за каква възраст е. Иначе парацетамол може да се дава

Най-добре се свържете с педиатъра, особено ако е малко бебето!

# 691
  • Мнения: 1 091
След 1 седмица прави 2 месеца,но каката ни е 1 клас и е със сополи. Уж не и давам да седи при нея,но спим в 1 стая, та сигурно нещо е прихванала. Утре ще я водя при доктора, дано не е нищо сериозно

# 692
  • Мнения: 539
Аз давах на моето бебе панадол на 2м и нещо беше, когато повиши температура след ваксина и я смъкна доста бързо. Активната му съставка е парацетамол. Прочетете в листовката как и колко се дава ако решите да му дадете.

# 693
  • Мнения: 1 091
Аз давах на моето бебе панадол на 2м и нещо беше, когато повиши температура след ваксина и я смъкна доста бързо. Активната му съставка е парацетамол. Прочетете в листовката как и колко се дава ако решите да му дадете.
Пише на 4кг 2мл, тя е близо 5,но дазох 2мл. С каката първото боледуване беше на 2 години, та сега съм доста притеснена с бебчо.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Имам такива ама са огромни за устата му.
На някоя от вас , детето са си в държало главата само наляво ?
Моето. Започна към 7 месец някъде да я криви като твоето. Да не те плаша, но най-добре иди на преглед при невролог и то колкото е възможно по-скоро. Не е за разказване през какво минахме с мъжът ми, когато забелязах, че криви главата.

# 695
  • Мнения: 1 286
Аз давах на моето бебе панадол на 2м и нещо беше, когато повиши температура след ваксина и я смъкна доста бързо. Активната му съставка е парацетамол. Прочетете в листовката как и колко се дава ако решите да му дадете.
Пише на 4кг 2мл, тя е близо 5,но дазох 2мл. С каката първото боледуване беше на 2 години, та сега съм доста притеснена с бебчо.
Не знам за кой град става дума, но нашият ЛЛ си има медицински център, към който се обръщат пациентите, когато ЛЛ-и не са на работа. Там има дежурни лекари. Мисля, че всички ЛЛ са длъжни да имат договори с такива медицински центрове. Можеш да питаш твоя личен лекар и да звъниш/ходиш в такива ситуации.

Панадол бебе се дава след навършен един месец на бебето, според листовката.

# 696
  • Мнения: 797
Има панадол от 0+ има и от 2+.
Моето дете на 5м забелязах, че криви главата наляво. Аз също в такава ситуация препоръчвам конституция с невролог.

# 697
  • Мнения: 3 124
Нашата лекарка ми каза да давам при над 38.5 панадол и то по-малка доза от тази за нейната възраст,може да се дава и алиум цепа.Ако има болен в семейството може и половин витЦ ампулка 2мл, но това като съвет,всичко се решава след консултацията.Малко е бебето,но не е и съвсееем малко.

За смеха,не съм се тревожила,за месеци кога е било не помня,но виждах,че дъщеря ми обича да се сдържа,хили се и се радва,но не с много глас,хаха,в един момент се отприщи и вика,прави муцуни,сумти,всякакви звуци всеки ден различни си открива,взе да се хили с глас,всеки ден нещо ново,напълно нормално🥰Не мисля,че има място за тревога при вас🥰

# 698
  • Мнения: 954
Пресипвали ли са гласчетата на бебетата ви от плач и ако да, колко време са били така?
При моето се е случвало. Плака 2 дни почти денонощно и накрая остана почти без гласче. ЛЛ каза да и давам чай от лайка. За 1-2 дни мина.

# 699
  • Мнения: 1 091
Ами консултирах се с нейния лекар, каза да изчакам до утре как ще е щом няма други симптоми освен темепература. Да давам панадол над 38 градуса и да пие водичка. Сега с тази обстановка нито да я мъкна по кабинетите,нито да седим така. За сега повече от 37.5 не е вдигала,дано до довечера си остане и така.

# 700
  • Мнения: 1 033
Ако детето се чувства добре , дори и с температура, нямало повод за паника. Трябва да се дава вода повече. А и до 38 ми казаха да не давам нищо. Също и че след ядене, след игра или рев температурата им се повишава

# 701
  • Мнения: 35 109
И след сън, също

# 702
  • Мнения: 751
Ако детето се чувства добре , дори и с температура, нямало повод за паника. Трябва да се дава вода повече. А и до 38 ми казаха да не давам нищо. Също и че след ядене, след игра или рев температурата им се повишава
Да. Вярно. И аз като четох кога не се мери температурата.. Rolling Eyes
Ето какво прочетох аз:
"Много е важно да измервате температурата в точното време. Не трябва да го правите по време или веднага след хранене, след къпане или разходка, след усилена физическа дейност, след претопляне от висока околна температура или дебели дрехи - тогава показателите могат да са завишени. За да получите обективни данни, по-добре изчакайте половин час след изброените процеси. Също така температурата може да се повиши и ако детето плаче."

А сега да ви питам.. за чая на Бебезан - до колко време след приготвянето му е годен и как да го съхраняваме? Нищо не пише на опаковката..

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 15:54 от AnMary

# 703
  • София
  • Мнения: 799
За зъби не давам и не мажа нищо. Но това което най-много се котира при моята госпожица е жирафа Софи или Софка, както му казвам аз. 🙂 Купих го преди 2 месеца, след препоръка и малко съжалих, защото тя не му обръщаше никакво внимание. Е сега, като тръгнаха зъбите го спуква направо. Тази седмица излязоха първите две долни зъбчета и разказва на жирафа играта здраво. 😅 Тя всичко слага в устата си, но с него най-много се занимава и го хапе страшно настървено.
А от кога започна да го дъвчи? Моята е на 3 месеца и 1 седмица и все още не проявява никакъв интерес към Софчето, а имаме всички възможни разновидности: малко Софи, средно Софи и голямо Софи + едни кръгчета дъвкалки. Нищо не поглежда, само ръцете си джвака към момента и се чудя дали изобщо ще им обърне внимание. Thinking

# 704
  • Мнения: 6 903
Жирафчета и тем подобни дъфкалки не им обръща внимание ..нито биба! ..Всичко възможно друго се лапа ...от връзки на анцунг до мокри кърпички 😀

Общи условия

Активация на акаунт