Истанбул [тема 53]

  • 63 716
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 60
Благодаря, Бахари! 😊
Здравейте момичета, надявам се, че сте добре! Предстои ми пътуване скоро и бих ви била много благодарна ако ми дадете информация за автобусите София-Истанбул-коя фирма ползвате, сайт от който си купувате билети, от къде тръгват от София и къде спират в Истанбул? Ще бъда сама (със сестра ми, ама тя хич не е е ориентирана 😄🤷♀) и за първи път с автобус и ми се иска да съм възможно най-добре подготвена! Благодаря 😊

Фирма Метро плюс, автогара Сердика😀

# 496
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Емичка,
Последно сама ли ще бъдеш,или със сестрьонката ти?Sunglasses

Метро спират на Отогар в Истанбул.
Офис 121/122.Оттам имаше шатъли до различни квартали в Истанбул,сега с пандемия не знам как е,те ще ти кажат.
Оттам имал метро,рейсове и таксита.

# 497
  • Мнения: 60
Със сестра ми 😄! Сори, но си копирах поста от друга група за Инвотро клиники в Истанбул и под сама там имах впредвид без съпруга ми 🤷♀! Какво да се прави, стават и грешки 😄
Много благодаря за информацията, ще ми бъде много полезна! Хубав ден!
 
Емичка,
Последно сама ли ще бъдеш,или със сестрьонката ти?Sunglasses

Метро спират на Отогар в Истанбул.
Офис 121/122.Оттам имаше шатъли до различни квартали в Истанбул,сега с пандемия не знам как е,те ще ти кажат.
Оттам имал метро,рейсове и таксита.

# 498
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Бахари,
То твоят Ник тамън пролетно да айманосфаш къде Стамбула.
Ами ако ти се става рано от Кадъкьой до Саръйер линията хвани и слез на Истиние.Тоест ако си в хотел,може да пропуснеш фрюштука,но от искелеситу ли грабни ш топли симити,чай на вапурчика,вятър в косите и така..
От Истиние,може и пеша,може с любимият ми 25Е,или друг.
Много хубава идея също ти е дала Таня67 за RingHatti.Между двата бряга,чудно райзе иди.
Гьозтепе парк е Must в Азия,очарователен парк,дано е отворен.

# 499
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Другият вариант за автобус са Матпу-Хаваш, те също тръгват от Сердика и пътуват всяка нощ. Билетите се купуват от офиса на фирмата, ден-два преди пътуване. Двупосочен е 70 лв. При пристигане се заверява билета за връщане, като преди качване пак трябва да се завери на касата, един вид да потвърдите че сте дошли. Имат и безплатен шатъл до няколко точки в града, както и хотел в района на Капалъто, където може да се изчака по-нормален час, ако настаняването е наоколо. На връщане спират на площад Баязид, но е доста рано - 17 или 17:30, не помня вече.
Скоро вероятно ще има още една компания обслужваща линията - Фликсбус.

Ново изрисувано стълбище, много ми харесва! Heart Проектът е на студенти по изкуствата в университета Галата, дано не им е последния такъв.

# 500
  • Мнения: 7 878
Ех, че красота!

# 501
  • Варна
  • Мнения: 495
Другият вариант за автобус са Матпу-Хаваш, те също тръгват от Сердика и пътуват всяка нощ. Билетите се купуват от офиса на фирмата, ден-два преди пътуване. Двупосочен е 70 лв. При пристигане се заверява билета за връщане, като преди качване пак трябва да се завери на касата, един вид да потвърдите че сте дошли. Имат и безплатен шатъл до няколко точки в града, както и хотел в района на Капалъто, където може да се изчака по-нормален час, ако настаняването е наоколо. На връщане спират на площад Баязид, но е доста рано - 17 или 17:30, не помня вече.
Скоро вероятно ще има още една компания обслужваща линията - Фликсбус.

Ново изрисувано стълбище, много ми харесва! Heart Проектът е на студенти по изкуствата в университета Галата, дано не им е последния такъв.


И къде се намира, ако не е тайна ?

# 502
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Не е тайна, разбира се - Simal Sokak, Beyoglu.
Близо е до Пера Палас, района е с красиви сгради.

# 503
  • Варна
  • Мнения: 495
Не е тайна, разбира се - Simal Sokak, Beyoglu.
Близо е до Пера Палас, района е с красиви сгради.
Благодаря !

# 504
  • Мнения: 59
М да това заведение бяхме и ние, вечерта имам снимка, но немога да я намаля и съответно да кача. За Ортакьой споменах че не съм наясно дали може да се види отвътре и няма как да дам оценка за нея. Мое мнение за Чамлъджъ,не държа всички да я харесват, но мащаба и всичко в нея е много различно от останали които посетих

# 505
  • София
  • Мнения: 1 845
И две новини, свързани с Турция,  респективно и с любимия ни Истанбул.
Едната е лоша, другата е хубава. И двете новини първо са публикувани във ФБ групата- Истанбул, хотели и забележителности.
Ще почна с лошата: според Асоциацията на Руските туроператори, ПСР теста ще е задължителен до 26 май 2021за всички полети от Русия до Турция. Но щом ще е задължителен за руските туристи, които са приоритетни за Турция едва ли ще  е по-различно положението с другите страни. Съобщението е в NOTAM A1101/21 от 26 февруари. А уточнението е във връзка с това, че от днес 1 март започват редовните чартъри /всеки ден/ от няколко различни града в Русия до Анталия.



Втората е многооо, многооо хубава. Нещо полезно за HES кода, касаещо чужденци, които нямат турски номер на мобилен оператор. Вече е възможно да се получи от номер, който не е на турски оператор. Тоест от българските си сим карти. Повече информация на снимката, която Мимии бе така добра да предложи.

# 506
  • Димитровград
  • Мнения: 809
https://www.mfa.bg/embassies/turkeygc/news/28581 Тук пише до следващо разпореждане.

# 507
  • Мнения: 2 428

Ех, поне да бяха казали кога да го чакаме долу-горе това разпореждане Sad

# 508
  • София
  • Мнения: 1 845
Днес в Анкара на заседание на кабинета на министрите беше обсъдено отслабването на ограничителните мерки, свързани с коронавируса, като  81-те провинции бяха разпределени в 4 рискови категории:
1.нисък риск (синьо)
2. среден риск (жълто)
3. висок риск (оранжев)
4. много висок риск (червено)
След дискусията президентът Ердоган направи обръщение към нацията и обяви следните взети решения:
-Премахване на вечерен час в провинции с нисък и среден риск.
-Поддържане на неделен комендантски час във високи и много високи провинции.
-Нощният комендантски час продължава от 21:00 до 05:00 часа.
-Ресторанти, кафенета, сладкарници и други заведения за обществено хранене ще могат да работят от 7:00 до 19:00 с 50% заетост, с изключение на провинциите с много висок риск. -Държавните агенции ще се върнат към нормалното работно време.
-Ограниченията за граждани над 65 и под 20 години ще бъдат премахнати в провинциите с нисък и среден риск и ще бъдат засилени в провинциите с висок и много висок риск.
-Детските площадки, басейните и подобни съоръжения ще бъдат отворени от 9 до 19 ч. В провинции с нисък и среден риск.
-Срещи на неправителствени организации, професионални сдружения, кооперации и други организации могат да се провеждат в провинции с нисък, среден и висок риск с максимум 300 участници.
-Сватби и сватби могат да се провеждат в провинции с нисък до среден риск, стига да не надвишават 100 души и 50 души в райони с висок и висок риск за не повече от 1 час.
На всеки две седмици се планира преразглеждане на ограниченията въз основа на текущата ситуация по това време.

# 509
  • Мнения: X
Е, значи още една хубава новина, че че в Истанбул ще работят заведенията!

Общи условия

Активация на акаунт