Спам тема(Лютеничка Спам!) - от 01.10. до 31.10.20г.

  • 12 010
  • 890
  •   1
Отговори
# 720
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Трябва да са на сухо. Има ли влага, омекват и се разтичат. Като ги направиш и поизсъхнат, прибери ги в някаква кутия с капак, да не са на открито.
При фигурките за втвърдяване се добавя тайлоза, за да държат форма и да не се деформират.
Ако имам тортата в събота, мога ли тогава да наслагам фигурките, за да омекнат до неделя?
С какво се захванах....

Чийзкейкът изглежда съвършен Heart Eyes

# 721
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 867
Да, спокойно можеш да добавиш украсата предния ден. Ако тортата се държи в хладилника, фонданът прави конденз и омеква. Може да се напука, фигурите да се деформират... Не знам с какъв фондан ще работиш, Исе, може  да не изсъхва съвсем и да се яде  спокойно, да не се чака да омеква.  Тук заради голямата влага накрая ми е ставал почти течен, като крем.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 02:11 от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮

# 722
  • Мнения: 17 631
кви са тия торти немат никакви комплекси. мраза торти ама изглеждат ужасно секси

# 723
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Пролетта, като правих торта за дребния, ползвах същия фондан, разточих го много тънко и покрих цялата торта, а отгоре сложих цветен слой фондан като плоска картинка. Не се размаза нищо, така че явно има шанс. Ще пробвам, пък каквото стане.

Холдън, тортите въртят колелото на живота. Не ги мрази Simple Smile

# 724
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Кое друго е секси, освен пицата с ананас?

# 725
  • Мнения: 17 631
Холдън, тортите въртят колелото на живота.

само женските торти

# 726
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 867
Да покажеш тортата, Исе.
Само това не ми харесва - че изяждането е трудно. Ако си бяхме в България, друга работа... докато я направя, и свършила тортата.

Холдъне, не мрънкай! Изяж един дюнер Wink.

# 727
  • Мнения: 17 631
не съм ял дьонер от седмици не знам кво ми става. не ми става дюнера един вид

# 728
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 867
Въх! Притеснително е това, вземи мерки! Wink

# 729
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Ян, тортата няма аз да я правя този път, сладкарска ще е. Но се налага да добавя котки, за да бъде одобрена от мрънчела. Дано се получи номерът.

# 730
  • Мнения: 11 394
Малееее тия торти са егати готЕните! Искам от тях, искам!
Янче, тази с маргаритките лесно ли се прави. Неща маргаритки, много ми хареса вътрешността.

# 731
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 867
Исе, няма ли шанс отнякъде да вземеш готови фигурки? Не че няма да се справиш, в това съм убедена.
Има хора, които изработват, редовно в сладкарските групи има питания и насочване.

Реа, ами торта - блат и крем. Това е "Рафаело", измазана е с бял ганаш.

# 732
  • Мнения: 13 082
Янче, пущи ми рецепта за чийза. Ще го стъкмя някой уикенд.

# 733
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 867
Арче, пускам рецептата и клипчето, но е на испански. Мисля, че няма проблем - разбира се. Ако трябва помощ, насреща съм. Чийза се пече около 2 часа и после минимум 6 трябва да се охлади.
https://larepublica.pe/buenazo/2019/09/19/cheesecake-de-fresa-re … pSIf7BDgz6yDmCVNA

Реа, ако ти се прави и на теб:
https://www.uhaena.com/2016/10/blog-post_6.html


Стига толкова за ядене.  Холдън да пуща голите мъже. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 02:12 от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮

# 734
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Исе, няма ли шанс отнякъде да вземеш готови фигурки?
Не се бях сетила за този вариант, но пък съм набрала скорост вече. Само да не се стопят Simple Smile

Малееее, колко вкусотии....

Общи условия

Активация на акаунт