Дългото чакане след трансфер-тема86

  • 38 992
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 93
Чхг 2 дни след първото, което беше 560.60

# 46
  • Мнения: 241
kremkaramel78, мерси за отговора, трансферът ми е с лекарства, т.е. нямам собствен прогестерон, бях на 3x2 Утрогестан до трансфера и когато ми излезе 8 ng/ml, сега съм със същата доза + 1 дуфастон.
Извинявай,но се бъркаш,ти си имаш свой собствен прогестерон,но когато се прави IVF оплождането се случва извън организма,трябва да внасят допълнително хормони отвън,за да "излъжеш"тялото и то да се готви за бременност.Така,че всички сме с хормонални препарати,аз също съм с 3×2 Утрогестан и 3×1 Естрофем, за сега друго нямам.

# 47
  • Мнения: 148
На лекарствен трансфер няма овулация и съответно жълто тяло, което да произвежда прогестерон, затова не произвеждам собствен и ползвам медикаменти. Това поне е моята информация, естествено не съм специалист и може да греша.

# 48
  • Мнения: 65
Следя темата, успех момичета, само положителни тестове ви пожелавам 😘

# 49
  • Мнения: 148
Намерих тази информация, която ме поуспокои. Копирам в случай, че някой се тревожи като мен:
P - прогестерон
IM  -  intramuscular injection ( Американците ползват предимно такива)
От Dr. Vishvanath Karande:
"First uterine pass effect. When P is administered vaginally, it interacts with the vaginal epithelium. Subsequently, P in the vagina is continuously released; allowing controlled and sustained transfer to the uterus. Very little P is absorbed into the blood stream. When compared to IM P, the blood levels with vaginal P are 6 times lower, but the levels in the uterine lining were 2.4 times higher with the vaginal route. This preferential delivery of vaginal P to the uterus is called the “first uterine pass effect”. This finding implies that blood levels do not reflect the efficacy of vaginal P treatment. This is the reason why we do not measure progesterone levels on patients taking vaginal P."

# 50
  • Мнения: 703
На 3 дневни ембриони,кога най-ранно може да се направи кръвен тест.
Направих 2 surechecka и един престо 3 дни подред и на трите има супер бледа черта почти незабележима,даже на surecheck е по-ясна,а уж Престо е по-чувствителен.Днес е 8 ден от трансфера на 3 дневните ембриончета.

# 51
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Според мен на 9,изхождам от там че при 5-дневни се прави най-рано на 7-ми...

# 52
  • Мнения: 703
Според мен на 9,изхождам от там че при 5-дневни се прави най-рано на 7-ми...

Мисля в понеделник по-добре да направя кръвен,че с тези пикливи тестове може да си въобразявам.

# 53
  • Мнения: 1 845
Според мен на 9,изхождам от там че при 5-дневни се прави най-рано на 7-ми...

Мисля в понеделник по-добре да направя кръвен,че с тези пикливи тестове може да си въобразявам.
Тези розови сънища май май са си розова втора чертичкааа 🤞
Дай да видим тестовете де.

# 54
  • Мнения: 703
Според мен на 9,изхождам от там че при 5-дневни се прави най-рано на 7-ми...

Мисля в понеделник по-добре да направя кръвен,че с тези пикливи тестове може да си въобразявам.
Тези розови сънища май май са си розова втора чертичкааа 🤞
Дай да видим тестовете де.

Незнам дали ще се види нещо на снимка - може да са изпарителни линии - доста са неястни.
Само знам,че снощи пак имах сън и контрации ,но този път бях пила но шпа и не бяха толкова болезнени.

# 55
  • Мнения: 1 845
Виждат се прекрасно даже 🤞🤞🤞
Тази на шуъра хич не е изпарителна. На престо не вярвам хич.
5-6 дни имах такива ярки сънища и после на 8ми ден на бластоцисти шуърчето беше с подобна на твоята черта 🍀

# 56
  • Мнения: 703
Виждат се прекрасно даже 🤞🤞🤞
Тази на шуъра хич не е изпарителна. На престо не вярвам хич.
5-6 дни имах такива ярки сънища и после на 8ми ден на бластоцисти шуърчето беше с подобна на твоята черта 🍀

Дано да е така!🤞🤞🤞🙏🤗

# 57
  • Мнения: 358
Момичета,
2 ден след ЗЕТ съм на 5дневени Е.
От обяд от време на време имам лека болка все едно игла ме пробожда. Док каза да пия но-шпа по 2 таблетки.
На вас случвало ли ви се е, толкова рано след трансфер?

# 58
  • София
  • Мнения: 213
Момичета,
2 ден след ЗЕТ съм на 5дневени Е.
От обяд от време на време имам лека болка все едно игла ме пробожда. Док каза да пия но-шпа по 2 таблетки.
На вас случвало ли ви се е, толкова рано след трансфер?

Да, доста след трансфера усещах такава болка, особено е областта на яйчника, където беше пункцията.

# 59
  • Мнения: 15 356
Момичета,
2 ден след ЗЕТ съм на 5дневени Е.
От обяд от време на време имам лека болка все едно игла ме пробожда. Док каза да пия но-шпа по 2 таблетки.
На вас случвало ли ви се е, толкова рано след трансфер?
Да,пих но шпа и всичко беше наред Боля ме до осма седмица даже

Общи условия

Активация на акаунт