Изграждане на хигиенни навици на пинчер

  • 1 785
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте! Извинявам се за сигурно абсолютно същата тема в този сайт! Просто имам много голям проблем с кученцето ми. Имам пинчер, на 11 месеца. Проблемът е, че си върши нуждите в нас (малката нужда), а го изкарвам по 4-5 пъти на ден. Много е добър за пинчер, получава много любов. Но това пусто пикаене не знам на какво се дължи. Просто вече се виждам в чудо... Опитах да го примамвам с лакомства, т.е. да го поощрявам, но пак не става. Някой би ли ми помогнал или да даде съвет вие как научихте кученцето ви да не пикае вкъщи? Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 22:50 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 38 427
Сложи му котешка тоалетна.

# 2
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Обсъдете състоянието на кучето с ветеринар, пуснете стерилна урина да не би да има инфекция.
Идеята за котешка тоалетна не е лоша.
Не му се карайте когато пишка вкъщи, а поущрявайте и награждавайте винаги когато го прави навън. Какво имам предвид - излизате на разходка, кучето пишка , вие изчаквате и след като приключи започвате супер интусиазирано - Браво моето момче/момиче , галите мачкате го да му се доиграе от кеф и да почне да скача и съответно награждавате с любимо лакомство. И така след всяко изхождане - кучето трябва да реши, че едва ли не геройство е извършило и ето има 2 награди- и доволен стопанин, който ме гали и нещо вкусно.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 23:03 от White tiger

# 3
  • София
  • Мнения: 13 029
Дребните породи обикновено трудно издържат дълго да стискат. Особено в студено време.
Още повече, че често имат проблеми с бъбреците.
Първо проверете при ветеринар дали кученцето е напълно здраво. И най-добре на удобно място, свързано с излизане навън (до входната врата е добре), сложете еднократно чаршафче и да ходи на него, когато не може да стиска повече. Хем няма да прави бели, хем животинчето няма да се притеснява, че ще му се карате. Обикновено пишкането на чаршафчето е съвсем малко, защото самото куче предпочита да ходи навън и да му е чисто вкъщи.
В аптеките обикновените чаршафчета родно производство са 3-4 лв. за пакет от 10 броя.
Но задължително идете на ехограф, защото е възможно да има камъчета или песъчинки в бъбреците.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,малките породи кученца не могат да стискат.
Хората ги научават да ходят в банята/на еднократен чаршаф/котешка тоалетна...
На две познати кученцата ходят и вкъщи до тоалетна.
Винаги съм смятала, че е жестоко кучето да се стиска вкъщи,аз вечер ставам по не знам колко пъти до тоалетна,имам и заболяване на червата...Казвам за червата,защото се оказва,че и при кучетата се развива колит...

# 5
  • Мнения: 2 749
Моите вътре си имат пелена, не издържат по цял ден да стискат.

# 6
  • Мнения: 240
Аз съм имала мъжки пинчер, най-любвеобилното и предано същество, но препикаваше всеки възможен ъгъл в къщи. Без значение дали е крак на маса, ъгъла на спалнята или някоя мебел. Всичко.На разходка навън препикаваше и се спираше до всяко дърво. Така, че е съвсем възможно да маркира територия точно от силната си любов към член от семейството. Пръскала съм с всевъзможни спрейове от ветеринарната аптека без резултат.
Иначе нощем при нужда ме събуждаше да му отворя вратата на терасата  да се изходи, денем също. Много са умни. Обикновено чакаше на вратата на терасата и ако не го забележа, идваше до мен, навираше си муцунката в лицето ми , за да ме събуди и се връщаше до вратата. В свекърва ми пишаше на канала в тоалетната без да го е учила.
Бъдете сигурни, че той знае много добре къде трябва да си върши нуждите.

Общи условия

Активация на акаунт