Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Изграждане на хигиенни навици на пинчер

• 508
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Извинявам се за сигурно абсолютно същата тема в този сайт! Просто имам много голям проблем с кученцето ми. Имам пинчер, на 11 месеца. Проблемът е, че си върши нуждите в нас (малката нужда), а го изкарвам по 4-5 пъти на ден. Много е добър за пинчер, получава много любов. Но това пусто пикаене не знам на какво се дължи. Просто вече се виждам в чудо... Опитах да го примамвам с лакомства, т.е. да го поощрявам, но пак не става. Някой би ли ми помогнал или да даде съвет вие как научихте кученцето ви да не пикае вкъщи? Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 22:50 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
Сложи му котешка тоалетна.

# 2
  • София
Обсъдете състоянието на кучето с ветеринар, пуснете стерилна урина да не би да има инфекция.
Идеята за котешка тоалетна не е лоша.
Не му се карайте когато пишка вкъщи, а поущрявайте и награждавайте винаги когато го прави навън. Какво имам предвид - излизате на разходка, кучето пишка , вие изчаквате и след като приключи започвате супер интусиазирано - Браво моето момче/момиче , галите мачкате го да му се доиграе от кеф и да почне да скача и съответно награждавате с любимо лакомство. И така след всяко изхождане - кучето трябва да реши, че едва ли не геройство е извършило и ето има 2 награди- и доволен стопанин, който ме гали и нещо вкусно.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 23:03 от White tiger

# 3
  • София
Дребните породи обикновено трудно издържат дълго да стискат. Особено в студено време.
Още повече, че често имат проблеми с бъбреците.
Първо проверете при ветеринар дали кученцето е напълно здраво. И най-добре на удобно място, свързано с излизане навън (до входната врата е добре), сложете еднократно чаршафче и да ходи на него, когато не може да стиска повече. Хем няма да прави бели, хем животинчето няма да се притеснява, че ще му се карате. Обикновено пишкането на чаршафчето е съвсем малко, защото самото куче предпочита да ходи навън и да му е чисто вкъщи.
В аптеките обикновените чаршафчета родно производство са 3-4 лв. за пакет от 10 броя.
Но задължително идете на ехограф, защото е възможно да има камъчета или песъчинки в бъбреците.

# 4
  • Бургас
Да,малките породи кученца не могат да стискат.
Хората ги научават да ходят в банята/на еднократен чаршаф/котешка тоалетна...
На две познати кученцата ходят и вкъщи до тоалетна.
Винаги съм смятала, че е жестоко кучето да се стиска вкъщи,аз вечер ставам по не знам колко пъти до тоалетна,имам и заболяване на червата...Казвам за червата,защото се оказва,че и при кучетата се развива колит...

# 5
Моите вътре си имат пелена, не издържат по цял ден да стискат.

Общи условия

Активация на акаунт