Най-приятната и най-просташка ТВ РЕКЛАМА - тема 20

  • 48 631
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 15 313
Ох, да, като я видях за пръв път Кауфландската реклама на месо, си помислих, че рекламират някакъв филм на ужасите, нов прочит на "Мълчанието на агнетата" или нещо от сорта и тамън да се възмутя, че не стига е в неподходящо време, а и в прекалено близък кадър и гледам тия си рекламират мръФките. Stuck Out Tongue Winking Eye Много ми е неприятна и брутална тая реклама, да не говорим колко е нереалистична, направо откровено заблуждаваща.

# 616
  • Мнения: 9 012
Да ви причинява болка гледката на прясно месо,значи имате нужда от специализирана помощ! А какви времена имаше! Домакинята хване пилето от двора,отреже му главата на дръвника и го сготви без да и мигне окото!

# 617
  • Мнения: 10 989
Да ви причинява болка гледката на прясно месо,значи имате нужда от специализирана помощ! А какви времена имаше! Домакинята хване пилето от двора,отреже му главата на дръвника и го сготви без да и мигне окото!
Ее не така, не всички сме родени за касапи...

# 618
  • Мнения: 40 892
Рекламата си е реклама, явно е забелязана. Проблемът е, че истинското прясно месо без оцветители няма такъв цвят. Това от рекламата е оцветено (забравих как се казваше оцветителят за месо), но на хората се внушава да търсят такова месо.

# 619
  • София
  • Мнения: 19 249
Варено месо без оцветител има един бежово-сивкав цвят, който свързваме с развалено.
Обаче магазините не съществуват, за да ограмотят драгия потребител, а за да си продават продукцията. Значи - щом се търси червено, ще го направим кърмъзъ.
Мисля, че натриевият нитрит има зачервяващ ефект или бъркам?

# 620
  • Мнения: 40 892
То и суровото е по-скоро кафяво, не червено. И месото, и каймата,

# 621
  • София
  • Мнения: 19 249
Виждала съм пурпурни нюанси, дъщеря ми работи в лаборатория и й казах да не носи кайма и колбаси след някои особено екзотични цветове.
Не че аз купувам кой знае какво, но обикновено от варено-пушените.

# 622
  • Мнения: 68 644
Яко боадисват. Факт.
В лидл има едни немски наденички, та това е естествения им цвят.
Бели стоят като са сурови,  вярно приличат на кучешко...абе сещате се Grinning..иначе са вкусни. Ама без боя поне Joy ама непривлекателни за оЧото...и асоциации, асоциации...ама без боя Joy

# 623
  • Мнения: 10 989
Има някаква реклама на Джъмбо, която често чувам тия дни, направо откачам като я чуя,  някаква женица говори на висок тон, на мекичко... "стани чък токър" Jumbo back to school...

# 624
  • Мнения: 14 078
Къде чу мекичко? Страшно грубо и дразнещо говори.

# 625
  • Мнения: 10 989
Има има.. като мягкий знак на "т" все едно... "тйък ток", отделно и редукция на гласните. Личи си, че не са се постарали с подбора на озвучаващ глас. Същата издънка като с онзи, дето озвучава "пръчици Бони", не казва "за пред телевизора", ами "заприд тиливйъзора... пръчъцъ Бонйъ" Grinning  (Може и да преувеличавам, на мен така ми звучи. Знам, че "й" не се пише след съгласна, просто... така реших да изпиша това, което чувам)

# 626
  • София
  • Мнения: 62 595
Последната, която е дразни чисто граматически е "бъди мъжА, който...". Беше за нещо за хапчета за простата.

# 627
# 628
  • Мнения: 35 110
Моето дете като видя рекламата на Кауфланд вика: мамо, виж, червеи Wink (за каймата)

# 629
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди малко се сетих за рекламата, която всеки път като я чуя ме напушва смях. "нека годината да започне различно/по-добре" и бам, с кредит! Кое му е хубавото на такова започване на годината - започваш с дългове!
Рекламата на кауфланд за  нашето е най е толкова тъпа, че няма накъде. Все едно са взели виц за матедонеца, гръка и българина.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 08:48 от Andariel

Общи условия

Активация на акаунт