Най-приятната и най-просташка ТВ РЕКЛАМА - тема 20

  • 48 661
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 547
Чудя се правилно ли чух реклама на някакво лекарство "Ношпалгин"? Направо се чудя как ги измислят.

# 646
  • Мнения: 11 009
@precious, преди време имаше реклами НоШпа.  Вчера и аз видях Ношпалгин

@пак тя, В Добрич, Варна, Шумен и т.н. бонбон е в женски род. В Северна Македония също казват “бонбона”.

# 647
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Има една реклама за лекарство против хемороиди,  със стол и трион/ резачка на седалката. Всеки път ме хвърля в ужас.

# 648
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Тази с "бонбоната" е на "Амфора".

Може да е в женски род, където си иска, но все си е диалект. Книжовното си е "бонбон".

# 649
  • Мнения: 11 009
Точно така. Разбира се, че е диалект “една бонбона”, но се чудя търсен ефект ли е това в рекламата или…

# 650
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Със сигурност е. Щото тя иначе рекламата нищо не представлява.

# 651
  • София
  • Мнения: 62 595
Рекламата е много зле и ако не беше бонбоната никой нямаше да я забележи.

# 652
  • Мнения: 40 924
Нещо много типично за повечето реклами е, че евентуално запомням рекламата, но не и продукта Wink За мен подобна креативност може да е гордост за авторите, но е провал за рекламодателя. Вече сме писали за рекламата, в която онзи тип седи на бара върху тоалетна чиния. Ми всички я знаят, ама никой не знае кое точно лекарство рекламира.  Та наскоро забелязах две "новаторски" реклами, ама пак не помня за кое лекарство са. Първата май беше за нещо като запек и новаторският елемент беше, че показват нещо като кадър от колоноскопия (черво отвътре). Все пак май беше анимация, а не истински запис, ама то все едно.Поне червото беше чисто. Другата новаторска беше за дамски превръзки  (пак не помня за коя марка) и за пръв път показаха как попива с червена течност, досега винаги е била зелена или синя, да не навява твърде натуралистични мисли.
Както и да е, запомних рекламите, ама не и продукта.

# 653
  • Мнения: 74
Лакми, Лакми, Лакми, Лакми, Лакми, Лакми, Лакми, Лакми...и шалтера.
Ах, как ми липсват стилните реклами като една на Stella Artois отпреди години.
Беше бижу.

# 654
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Оххх... точно за това Лакми щях да пиша и аз. Ужасна е!

# 655
  • София
  • Мнения: 62 595
ужас, ужаес, ужас...

# 656
  • Мнения: 14 079
И аз идвам с нея. Ужасно, ужасно дразнеща. Истински ме изнервя. Дотолкова, че в магазина два пъти посягам към шоколад Рошен, сещам се за "лакми" и се отказвам. Angry

# 657
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Той самият шоколад даже не особено хубав.

А аз имам чувството, че рекламата на Киндер Буено цяла вечност си е една и съща и много ми е втръснала.

# 658
  • Мнения: 68 648
Милгама. Тоя яко фъфли, доста неприятно. Търсен ефект, или липса на актьори...ама все е гадно.

# 659
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Милгама. Тоя яко фъфли, доста неприятно. Търсен ефект, или липса на актьори...ама все е гадно.
Вчера щях да го пиша и аз, ама не се сетих илача, който рекламират. Какъв ще е този ефект, дето го търсят, ако е умишлено?

Общи условия

Активация на акаунт