Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 412
  • 771
  •   1
Отговори
# 330
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Който обаче е позитивен отива  в държавен камп. Хм
Концлагер направо го кажи. В Германия вече има такива за неспазващи карантината. Гледах репортаж по немската ТВ. Вратите се заключват, прозорците с решетка и с катинар.Сградата отвън с висока ограда с мрежа.

# 331
  • Мнения: 4 195
А някой завърнал се скоро съгражданин да сподели как стоят нещата след последната заповед?

# 332
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 13:33 от Syn

# 333
  • Мнения: 1 652
Кацнахме преди час и нещо, връщаме се от Малта. Заминахме на 26-ти за натам, тогава нямаше изискване за влизане с ПСР тест в България. На връщане тук нямахме тест и веднага ни писаха в карантина. Не може да се прави тест при пристигане. Т.е. може, но няма смисъл, нищо не отменя. Ако знаехме предварително за карантината, нямаше да отидем. Аз работя у дома и криво-ляво ще изкарам,  но едната ми приятелка ще е в отпуск сега...
В Малта обаче е супер, заведенията работят на макс, случихме на хубаво време. Simple Smile

# 334
  • София
  • Мнения: 3 771
Кацнахме преди час и нещо, връщаме се от Малта. Заминахме на 26-ти за натам, тогава нямаше изискване за влизане с ПСР тест в България. На връщане тук нямахме тест и веднага ни писаха в карантина. Не може да се прави тест при пристигане. Т.е. може, но няма смисъл, нищо не отменя. Ако знаехме предварително за карантината, нямаше да отидем. Аз работя у дома и криво-ляво ще изкарам,  но едната ми приятелка ще е в отпуск сега...
В Малта обаче е супер, заведенията работят на макс, случихме на хубаво време. Simple Smile

Вече има информация, че ще е възможно да се направи тест за българи в рамките на 24 часа след влизането. Което ще даде възможност за освобождаване от карантина при отрицателен резултат. Казано в няколко интервюта. Предполагам, че ще бъде включено в последната заповед.

Франция ще затвори границите си за страни извън ЕС, с изключение на основните пътувания, обяви премиерът Жан Кастекс.
Считано от 31.01.2021 г., неделя, ще бъдат затворени всички големи търговски обекти с площ над 20 000 кв.м., с изключение на хранителните магазини.

Чешка република
Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Ян Хамачек съобщи, че хотелите и пансионите вече ще  настаняват само хора в командировка.
Чужди граждани нямат право да влизат на територията на Чешката република, освен ако не докажат, че пътуването им е свързано с една от следните съществени причини:
работят или учат в страната, посещават роднини или ще участват в разрешено от правителството събитие.
България е в списъка на Чешката република от държави с нисък риск.
При влизането си в страната заради горните причини, българите не е необходимо да представят PCR тест и Passenger Locator Form.
Новите мерки влизат в сила от днес, 30-01-2021 г.

Сингапур обяви, че временно ще спре взаимното си споразумение за „пътуване с балон“ със съседна Малайзия, както и с Южна Корея и Германия, на фона на възобновяването на случаите на коронавирус в световен мащаб и съобщените нови варианти.

Германия реши да забрани пътуванията от Великобритания, Ирландия, Португалия, Южна Африка и Бразилия на фона на нарастващата загриженост относно мутиралите щамове на коронавирус.
Забраната ще остане в сила поне до 17 февруари.

Европейският съюз одобри въвеждането на “тъмночервени зони” с високо разпространение на коронавирус, с по-строги рестрикции за пътуване до тях.

Канада ефективно спира всички входящи и изходящи пътувания и изисква гражданите да се връщат вкъщи през карантина в хотел, докато не успеят да докажат, че са отрицателни за вируса.
Ще бъдат отменени всички полети до всички Карибски дестинации и Мексико.

Словакия
Жителите на страната вече ще могат да напускат дома си само с отрицателен тест за коронавирус!

# 335
  • Мнения: 3 394
Това за Словакия нещо не го схващам или поне мозъкът ми отказва да го направи. Правилно ли разбирам, че за да отидеш на работа или до магазина трябва да си правиш тест?

# 336
  • София
  • Мнения: 3 771
Това за Словакия нещо не го схващам или поне мозъкът ми отказва да го направи. Правилно ли разбирам, че за да отидеш на работа или до магазина трябва да си правиш тест?

Да...Изключение се прави само за лица под 15 и над 65 години.
Останалите трябва да имат отрицателен PCR тест или антигенен тест, независимо къде отиват - на работа, при лекар или в магазин за хранителни стоки.
Тестът е безплатен и многократен за излизане.

# 337
  • Мнения: 3 394
А колко време важи този тест? Честно блокирах.

# 338
  • София
  • Мнения: 3 771
А колко време важи този тест? Честно блокирах.

Досега са направили 2.5 милиона. Явно искат да тестват голяма част от населението. Условието засега е до 7 февруари и направения тест важи за този период, ако се удължи, явно ще трябва друг…

# 339
  • Мнения: 1 051
Интересно е това за Словакия. Четох за масово тестуване. Колко време важи такъв тест?
Bled e отговорила. А какъв е видът На теста

# 340
  • София
  • Мнения: 3 771
Интересно е това за Словакия. Четох за масово тестуване. Колко време важи такъв тест?
Bled e отговорила. А какъв е видът На теста

Не е споменато какъв трябва да е теста. Ето други подробности.
Напускането на дома е разрешено само с отрицателен тест, сертификат за ваксинация или след възстановяване след заболяване от вируса.
Хората могат да отидат до място в което се извършват ваксинации срещу covid-19, или за тестване.

Властите разрешават и разходки с дете на възраст до три години или с куче, но в рамките на един километър от мястото на пребиваване.

# 341
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 518
Изобщо голяма простотия е това в Словакия. Няма никакъв, ама никакъв смикъл.
Днес правя тест, отрицателен, който ще ми е валиден 10 дни. Междувременно обаче, преди те да изтекат, се заразявам. Обаче продължавам да си миткам с валидния отрицателен тест. Думи нямам докъде могат да стигнат в опитите си за, и аз не знам, за овладяване на пандемията или за налагане на контрол...

# 342
  • Мнения: 1 652
Вече има информация, че ще е възможно да се направи тест за българи в рамките на 24 часа след влизането. Което ще даде възможност за освобождаване от карантина при отрицателен резултат. Казано в няколко интервюта. Предполагам, че ще бъде включено в последната заповед.


Тази информация от два дни я чета, само че властимащите не си дадоха труда да осмислят безумните си заповеди, а казаното в интервюта и реалната ситуация са две различни неща. Нас не ни огря, та ще седим в карантина. И то при пристигане от страна с малко случаи на ковид. Откъде го измислиха този тест баш сега... как да е ... безсмислено е да философствам... За мен голяма част от мерките за забрана на пътуванията са с цел налагане на контрол. Какво им пречи да отида да се тествам, да платя едни пари, да задвижа икономиката, не знам. Да не говоря, че последно си правихме PCR тест в понеделник...
Самите записвачи за карантина на Т1 седят кой с шалче, кой с нос над маската, срамота е, да се понаправят малко поне. В Малта за без маска глобата е 50 € и много се спазва, да не говорим за тамошната гранична полиция.
Но пък на влизане в Малта изкарахме късмет - не обичаме да се бутаме да излизаме първи от самолета и стигнахме до зоната за ковид проверки (преди паспортната) последни. Имахме си ПСР тестове и двата формуляра от уиз – имах чувството, че само ние бяхме изрядни и излязохме от летището за ТРИ минути. А тълпата с безброй разправии остана за тестове, листчета и не знам какво. Между другото, масата бяха сръбски и македонски граждани и в двете посоки.

# 343
  • София
  • Мнения: 3 771
Скрит текст:
Вече има информация, че ще е възможно да се направи тест за българи в рамките на 24 часа след влизането. Което ще даде възможност за освобождаване от карантина при отрицателен резултат. Казано в няколко интервюта. Предполагам, че ще бъде включено в последната заповед.


Тази информация от два дни я чета, само че властимащите не си дадоха труда да осмислят безумните си заповеди, а казаното в интервюта и реалната ситуация са две различни неща. Нас не ни огря, та ще седим в карантина. И то при пристигане от страна с малко случаи на ковид. Откъде го измислиха този тест баш сега... как да е ... безсмислено е да философствам... За мен голяма част от мерките за забрана на пътуванията са с цел налагане на контрол. Какво им пречи да отида да се тествам, да платя едни пари, да задвижа икономиката, не знам. Да не говоря, че последно си правихме PCR тест в понеделник...
Самите записвачи за карантина на Т1 седят кой с шалче, кой с нос над маската, срамота е, да се понаправят малко поне. В Малта за без маска глобата е 50 € и много се спазва, да не говорим за тамошната гранична полиция.
Но пък на влизане в Малта изкарахме късмет - не обичаме да се бутаме да излизаме първи от самолета и стигнахме до зоната за ковид проверки (преди паспортната) последни. Имахме си ПСР тестове и двата формуляра от уиз – имах чувството, че само ние бяхме изрядни и излязохме от летището за ТРИ минути. А тълпата с безброй разправии остана за тестове, листчета и не знам какво. Между другото, масата бяха сръбски и македонски граждани и в двете посоки.

Съгласна съм...
Тази заповед е написана твърде бързо и доста важни неща в нея са пропуснати. На летищата изпълняват написаното вече и не се интересуват, че може да се промени. Вашият момент е точно такъв...Съжалявам.

# 344
  • Мнения: 1 051
Гледах по някоя БГ  телевизия как българи ог Италия апелираха да може да се тестуват на връщане в София. В Италия тестовете не можело да излязох за 72 часа.

Общи условия

Активация на акаунт