Ларингит

  • 3 090
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, от 3 дена малката беле със сополи, днес и е малко дрезгав гласа и отидохме на лекар, каза ни, че има лек ларингит, изписа ни Фенистил и калциев глюконат. Сега обаче реших да се зачета във форума и научих, че е нещо много страшно този ларингит, наплаших се с това задушаване, малката няма кашлица, възможно ли е да получи пристъп, когато е лека форма, моля някой да ми отговори, защото съм наистина доста притеснена

# 1
  • Мнения: 5 201
Имам приятелка, чието дете е с ларингит. Не се е задушавало никога. Единствено по-различно е когато се разболее, всяко дразнение на гърлото (включително хрема, която се стича надолу) се съпровожда с лаеща кашлица.

# 2
  • Мнения: 3 578
Колко е малка малката, че сте се притеснили от леко възпаление на ларинкса?

# 3
  • Мнения: 113
Колко е малка малката, че сте се притеснили от леко възпаление на ларинкса?
1,9медеца , просто съм попринцип много страхлива от едно нейно припадане преди месеци, от тогава съм паника

# 4
  • Мнения: 3 578
Без да съм медицинско лице, детето не е толкова малко (бебе), не бива да се паникьосвате. Племенникът ми е малко по-голям, беше с ларингит, никой и не разбра, че е опасно, че да се притесним.
Следете дали се подобрява от лечението.
Успокойте се, децата са много интуитивни и веднага усещат като мама не е добре. Не й го причинявайте, подкрепете я със спокойствие и ще й мине. Бързо оздравяване пожелавам!

Последна редакция: сб, 03 окт 2020, 03:00 от Doro

# 5
  • Мнения: 914
Не ми звучи опасно и притеснително състоянието на детето. Тревожно е ако детето се събуди с лаеща кашлица, все едно имате куче, а не дете, и затрудно дишане, обикновено към 4-5 ч сутринта. Няма как да го пропуснете. Тогава се извежда на студено и се прави инхалация с лекарство, което действа много бързо на детето и спестява разхождане до спешното. Но за това може да попитате вашата педиатърка. Вашият случай не е такъв. Дрезгав глас, не звучи страшно. Хубаво е да си пие фенистила, за да се намали оттока на ларинкса. И не се вкарвайте във филми!

Последна редакция: сб, 03 окт 2020, 10:06 от Tina*

# 6
  • Мнения: 239
Добър вечер на всички мами.Включвам се за съвет.Преди 2 години от една ангина синът ми разви ларингит - лаеща кашлица със задушаване посред нощ.Колко АБ изпихме не е истина...сиропи също без ефект.Гърдички чисти но кашлицата не спира.Водихме го на няколко различни алерголога - имал алергичен ларингит.Изписаха ни инхалатор с пулмикорт - 3 седмици се мъчихме и пак нищо.Накрая получи и уртикария от парата на инхалатора.Наложи се да лежим 20 дена в болница.Но кашлицата си остана.Правихме всякакви изследвания,снимки на гръден кош - нищо.Водихме го и на пулмолог,правихме тест за алергии - отново нищо и така и не разбрахме от къде е тази кашлица и как да я спрем.Минахме на урбазон инжекции та малко се поуспокои но само за 2-3 дена.Личния ни изписа медрол таблетки и пихме по схема + капки Ксезал.Ей преродих се след този медрол.Кашлицата изчезна.2 години не знам какво е това кашлица.Като се разболее само запушен нос зачервено гърло но кашлица няма.До този момент...месец август се разболя и кашлицата отново се появи.Личния ни каза,че имаме хроничен и алергичен ларингит.Да си пием медрола.Айде пак по схема и се оправихме.По случайност разбрах,че синът ми проявява алергия към мед - бях му направила чай с мед и след като го изпи,на следващият ден започна кашлицата отново и от тогава не е спирала.Къртеща кашлица...водихме го на лекар - гърди чисти,няма задна хрема,няча червено гърло.Този път медрола не ни помага и не знам какво да правя...
Съжалявам за дългият пост,исках да съм максимално изчерпателна..

Общи условия

Активация на акаунт