* Берен Саат * Beren Saat * сериали, филми, реклами, награди, интервюта - тема 16

  • 28 413
  • 334
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 069
Терзи, мерси за красотите 🤩

Чакаме с нетърпение филма. Берен и Киво са невероятни.



# 271
  • Мнения: 18 604
Привет, момичета! Страхотни са, още само 8 дни и ще си ги гледаме!
От мен това:
Цитат
Интервю с Гьоненч Уяник за Vogue Film.
Превод Аня Нуралиева

Режисьорът на филма "Последно повикване за Истанбул приключва“ Гьоненч Уяник говори за процеса на подготовка и заснемане на един високопоставен проект, за магическата хармония на Берен и Къванч, за кинематографичната режисура на Ню Йорк и най-вече , за неговия филмов път.

Гьоненч Уяник е режисьор, за когото екипният дух и хармонията са важни. Това отново се доказва от филма "Последно повикване за Истанбул приключва“, където този път той си партнира с Берен Саат, с която вече е работил на снимачната площадка на сериала " Дар“ за Netflix, с Къванч Татлъту. Неговата вяра в магията на вълнуващите партньорства го води от началната точка на кариерата му в музикални видеоклипове и реклами до игрални филми. Модерната любовна история в Ню Йорк "Последно повикване за Истанбул приключва“ , към която той насочи камерата си, ще бъде достъпна на 24 ноември в Netflix. И преди да се срещнем с публиката, пренасяме неговите мисли и чувства на страниците на Vogue Film.

- Срещнахме ви в различни проекти, от заснемането на реклама до снимките на "Дар“, а сега сте пред нас с филм. Какво място заема киното в твоя живот?

- Киното заема изключително важно място в живота ми. Да разказвам история и да създавам герои е не само моя професия, но в същото време и хоби. Затова смятам, че съм един от щастливците, които успяха да превърнат хобито си в работа.

- Спомняте ли си първия филм, който ви трогна дълбоко?

- Първият филм, който гледах на кино, беше “Терминатор 2”. Тогава бях на 7-8 години, филмът много ме впечатли. Въпреки това открих истинския си интерес към разказването на истории и правенето на филми с филма "Боен клуб“, който гледах в ранните си години в университета. Философията на филма, стилът на разказване и трансформация в него направиха тази професия изключително значима за мен.

- Когато седнете на режисьорския стол, какви са разликите между реклама, сериал или филм на етап предпродукция или снимки?

- Благодарение на рекламните проекти мога да изпробвам различни техники за разказване на истории, а също така имам възможност да следя световните иновации по отношение на техническото оборудване. Разбира се, когато създавам реклама, се опитвам да покажа продукта или услугата по-добре, отколкото може да бъде. Въпреки това, когато снимам пълнометражни проекти като телевизионни сериали и филми, мога да използвам подходящо тези технически познания, като по този начин допълнително допълвам работата си.

- Романтичните филми заемат място сред жанровете, които светът на киното не може да откаже. През цялата история много режисьори са придавали собствено значение на жанра. Как гледате на романтичните филми?

- Любовта е чувство, което идва от дълбините на душата на човека. Като разказвач за мен е много важно да мога да предам това усещане по най-точния начин и в същото време да пренеса собствения си стил на екрана. Искам да покажа това дълбоко чувство във филма "Последно повикване за Истанбул" по прост и реалистичен начин, така че нещо да отекне във всеки зрител.

- Завръщате се на екрана с един от най-сериозните проекти за тази година. Как се появи филма ? Как се почувствахте, когато за първи път получихте предложението?

- Обединяването на Къванч и Берен отново след толкова години е наистина голям успех. Когато ми предложиха този проект, веднага си помислих как мога да възвърна тази специална химия, която беше в "Забранена любов“, с различна интерпретация. Нашата цел беше да създадем нови герои за Берен и Къванч, които няма да бъдат засенчени от миналите им роли. Нашият продуцент Oнур Гювенатам сподели чувствата ми за това и ме подкрепяше много, като подчерта, че създадената атмосфера трябва да бъде напълно уникална.

- Какъв свят си представяхте, когато прочетохте сценария? Можете ли да ни разкажете за процеса на подготовка заедно с Нуран Еврен Шит?

- Нуран е писателка, която много обичам и ценя, с която съм работил по много проекти, включително "Дар “. Тя знае, че коментирам сценария за доброто на проекта и подхождам към работата с екипен дух. Благодарение на това отношенията ни се задълбочиха. Това, което ме трогна най-много, когато прочетох сценария, беше простата, но мощна връзка, любовната история, която резонира с всеки по някакъв начин.

- Работили сте с Kъванч Taтлъту върху реклама и с Берен Саат върху “Дар”. Миналият ви опит повлия ли на подготвителния ви процес?

- Благодарение на рекламата и сериала, който заснехме с Къванч и Берен, се създаде среда на доверие. Работата с Берен за един сезон донесе дълбоко доверие и хармония. И работейки заедно с Kъванч върху успешна реклама, ние видяхме талантите един на друг и видяхме подхода на другия към проблемите, пред които сме изправени. Говорим за две известни звезди на международната сцена. Нашият минал опит допринесе за съвременната история на връзката ни с тези две звезди.

- Какво можете да кажете за хармонията на Къванч и Берен, за съвместната им работа?

- Отличната хармония на тази двойка беше доказана на целия свят преди 12-13 години. В този проект те също така професионално продължиха откъдето са спрели и направиха всичко необходимо за един по-добър проект.

- Когато екипът, историята и екипът са уверени в себе си, очакванията също се повишават. Тази ситуация създава ли някакъв натиск?

- Смятам, че не приемам напрежението лично и може би благодарение на това спокойствие съм сега тук. Създал съм много различни проекти с най-важните марки и актьори в Турция и по света. Затова не смятам, че този проект е по-различен от другите в това отношение. Винаги работя по всеки проект, сякаш ми е последен.

- Когато хората говорят за романтични филми, един от първите градове, за които се сещаме, е Ню Йорк. През цялата история там са снимани много истории с различни лица. Как твоята камера показва Ню Йорк?

- Много от филмите, които гледаме от детството си, се развиват по улиците на очарователния град Ню Йорк. Ние израснахме, виждайки този град и се храним с тази атмосфера като режисьори. Дори ако просто отида до един ъгъл на Ню Йорк с камерата си и запиша наблюденията си, автентичната атмосфера на самия град представлява дълбоко визуално богатство. Когато избирах места за снимане на филма, се опитах да покажа Ню Йорк от моя опит и наблюдения в най-чист вид.

- Как открихте местата, които да допълнят сценария преди снимките?

- Опознах Ню Йорк от личния си опит, формиран от минали пътувания и търсения на локации специално за този проект. Във филма се опитах да отразя своя опит, знания и наблюдения. Разбира се, трябваше да снимаме на някои места според изискванията на сценария и препоръките на продуцентския екип. Но дори и при този избор се опитах да осигуря най-реалистично представяне, базирано на моя опит и наблюдения.

- Какъв беше вашият опит в работата с чужденци в Ню Йорк? Как минаха снимките по линията Ню Йорк и Истанбул? На какво обърнахте внимание при избора на локации, каква атмосфера искахте да създадете?

- Тъй като вече имах опит в създаването на проект и заснемането на филм в чужбина, всъщност този екип и актьори не се различаваха за мен от тези в Турция. Като цяло, въз основа на моя опит, забелязах, че процесът на създаване на филм в Турция е по-прост и по-ориентиран към резултат, отколкото в Америка.
Правилата и работната култура в Америка понякога могат да затруднят разработването на проект.

- Пред нас сте с една история, основана на любовта и съвременните взаимоотношения. Какво я отличава от любовните истории, с които сме свикнали?

- Най-голямата отличителна черта на този филм от обичайните любовни истории са изненадите, които изненадват зрителя в неочакван момент... Фактът, че той подхожда обективно и към двете страни на отношенията, не казва "Тя е права“ или "Той не е прав“, предава голата истина, също една от любимите ми особености.

- Трудно ли беше да заснемете история, която разказва само за двама герои и техните проблеми или чувства?

- Кинематографично филмът ни се развива основно между Мехмет и Серин. Ние следваме света на тази двойка като най-близките си приятели. Заедно с актьорите снимахме и импровизирани сцени, които ги нямаше в сценария. Да се ​​импровизира не е лесно, но смятам, че благодарение на опита на актьорите и химията между тях постигнахме невероятен резултат. Разработването на история само между двама героя ни даде възможност да оформим кинематографичния език и ние превърнахме това в предимство от наша гледна точка.

- Бихме искали да поговорим малко за героите. На какво обърнахте внимание при оформянето на героите в сценария?

- Основната ни цел беше да създадем независими личности, които по никакъв начин не зависят от образите, които преди това са играли тези актьори. Поддържайки реализма на преден план, създадохме герои, които зрителят може да срещне в ежедневието и с които лесно може да установи контакт. Тръгнахме на пътешествие с герои, които живеят живота на обикновени хора, които имат постоянни проблеми, които се опитват да се справят с трудностите, които носи животът. Мисля, че успехът на Къванч и Берен в изиграването на тези герои е просто невероятен.

Как фактът, че са работили заедно в миналото, повлия на химията между Kъванч Taтлъту и Берен Саат на снимачната площадка? Актьорите имаха ли коментари за историята?

- Опитът, който Kъванч и Берен придобиха от съвместната си работа в миналото, допринесе много за проекта. От първия ден те реалистично изобразяват всичко, през което една двойка трябва да премине в една романтична връзка. Разбира се, техният минал опит повлия на представянето им. Въпреки това, ние поставихме специален акцент върху създаването на нови и уникални герои, които не са обвързани с това преживяване. Нашата цел беше по-модерен подход към историята с перспектива, която не беше опитвана досега. Това беше приоритет за целия екип - от актьори до продуценти, от сценарист до режисьор.

Химията между тях трябва да е допринесла за някои спонтанни моменти, които не са били в сценария.

- Както отбелязах по-рано, комбинацията от техния опит и химия ни даде способността понякога да надхвърля сценария. Заснехме сцени, в които актьорите бяха напълно погълнати в образите си, бяха щастливи, забавляваха се, караха се, сдобряваха се и се сблъскаха с реалността. Това се превърна в една от най-очевидните и важни характеристики на филма.

- Как се почувствахте, когато за първи път изгледахте филма от началото до края?

- Всъщност този въпрос не е съвсем към режисьора. Защото на всеки етап от създаването на един филм аз съм в сцената, в плана и понякога заедно с нашия редактор Адил събираме тези сцени и ги гледаме. Тоест, всъщност аз не гледам първо, давам възможност да погледна първи. Първото гледане на този проект беше за нашите продуценти Шебнем, Бурак и сценариста Еврен. Като видях тяхната искрена реакция и сълзи,  почувствах, че сме на прав път, това беше наистина незабравим момент за мен.

- Каква обратна връзка мислите, че ще получи филмът от публиката от различните култури по света?

- Нашият филм е историята не само на една територия или държава, това е многостранна история. Показва най-реалистичните проблеми и динамика, които могат да съществуват между двама души. Съответно, където и да е зрителят, мисля, че ще намери част от живота си в тази история. Тази история може да създаде същата емоционална дълбочина и ефект във всяка култура, независимо от религия, език, раса.

# 272
  • AMS
  • Мнения: 6 447

Момичета, привет!!!
Терзи, благодаря за новините!!!
Специална прожекция на филма в NY!!!



В интервюто си Берен говори за тази песен
https://www.youtube.com/watch?v=ylbr0XY4HBw.
Признавам си, че се вълнувам.
Остават 8 дни!


# 273
# 274
  • AMS
  • Мнения: 6 447

Момичета, привет!!!
Терзи, благодаря за поддръжката!!!
Beren Saat - Vogue Türkiye >>>


Берен Саат определя Ню Йорк,
поставяйки го в колоритните улици на Сохо  >>>
"Мястото, което силно стимулира сетивата,
което е изненадващо вдъхновяващо,
където можете да намерите възможността
да опознаете себе си отново в неговия поток,
където естествено увеличавате потенциала си,
защото не предлага зона на комфорт,
и където ставате част от цялото високо съзнание и талант."



Излезе още един "трей" за филма в Х
Чува се музика на How To Survive - ALIBI Music



Animal Bee Тоалетът на Берен символизира пчела.
Пчеличката е вплетена и в аксесоарите >>>


Скрит текст:

# 275
  • Мнения: 3 370
Къванч - Берен

https://www.instagram.com/p/Cz6HoyfoeQQ/?hl=en

Дами и господа, казахме „Аджаба?“ и решихме да запретнем ръкави в една нощ без ретроградност. Времето е толкова оживено за нас, сър. Тук сме с новата ни мацка "Аджаба", с аплодисменти и апокалипсис. Такива, в които ще бъдат написани стихотворения, отменени дати и нощни вечери, организирани в името на първия ни епизод.

Господине, бяхме с Kıvanç Tatlıtuğ и Beren Saat от филма Last Call for Istanbul, на които питате „Каква е работата, Аджаба?“ поне веднъж на ден. Да, не сте го видели грешно, не сте го прочели грешно.
Мислехме, че те чухме да казваш: „Ще ги видим ли тези двамата заедно само два пъти, Аджаба?“ и потърсихме решението в първия епизод. Ако казваш още и още, не мърдай никъде, чакай. Защото можем да дойдем по всяко време. #АДЖАБА
или
https://twitter.com/fatwish/status/1726938391462432891


...............................

Дамы и господа! Много работы и немного сил? Мы решили закатать рукава в ночь без ретро. Под ваши аплодисменты мы представляем вам нашу новую #AJABA. Отмените все дела для нашего первого выпуска.
Хотя бы раз в день скажите: "Как работа, AJABA?" Мы были вместе с Кыванчем Татлытугом и Берен Саат из фильма "Посадка на рейс в Стамбул заканчивается". Да, вы все правильно поняли!
Мы увидим их бок о бок всего два раза, разве это не странно? Мы услышали, что вы спрашивали и искали ответы в первом выпуске. Если у вас вопросов все больше и больше, никуда не уходите, оставайтесь на месте. Потому что мы можем прийти в любой момент.

🖍 Судя по всему, Берен и Кыванч будут задавать друг другу весьма откровенные и провокационные вопросы.

🖍 Перевод:
Ведущий: Господа и дамы, еще больше гостей
Берен: Он такой милый, когда говорит на двух языках
Кыванч: Человек, который не может ориентироваться на телевидение, не поймет
Берен: (Кыванчу) Был ли момент, когда я тебя раздражала во время съемки?
Ведущий: (Кыванчу) Как ты думаешь, брак - это сложно?
Кыванч: А ты как думаешь, встречаться трудно?
Кыванч: (Берен) Ах, ты какая!
Берен: Что он сказал?
Кыванч: Интересно, куда ты укусила его?
Берен: (Кваанчу) В моей голове ничего не осталось по отношению к тебе, кажется.

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 15:26 от dterziiska

# 276
  • AMS
  • Мнения: 6 447

Очакваме Берен и Къванч
в шоуто на Ибрахим Селим


Момичета, правя Последно повикване ... ,
защото скоро няма да ни се случи  такова нещо.
Толкова я чакахме Берен и ето тя е в цялата си прелест.
Отново с най-заразителната усмивка.
Отново с най-желания партньор Къванч.
Моля, да бъдем малко по-активни!!!

 







И утре вечер гала в Истанбул!!!





# 277
  • Мнения: 9 532
Двама харизматични, красиви и талантливи актьори , радвам се ,че остаряват като виното , по-привлекателни  и по интересни са ми от всякога Simple Smile . Личи си старото приятелство и доверието на снимките . И двамата имат щастливи бракове , за това могат да се отпуснат  , медиите няма да имат повод да търсят под вола теле Smile , с нетърпение чакам .
Мерси за инфото , мили дружки Heart
Добро утро на групата Hug

# 278
  • Мнения: 3 370
https://twitter.com/Golmagazineee/status/1727357231744606243






Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 18:28 от dterziiska

# 279
  • Мнения: 6 603
Привет, дружки!

Страхотни!!!


https://vk.com/video-67485558_456249543

# 280
  • Мнения: 2 069


Бомба са! 😘

# 281
  • AMS
  • Мнения: 6 447

Благодаря ви, момичета!!!


Невероятни са Берен и Къванч!!!

# 282
  • Мнения: 18 687

с Кенан и реж-ра

# 283
# 284
  • AMS
  • Мнения: 6 447
Благодаря ви, мимичета!!!
Прожекцията свърши и ето думите на Берен >>>



Берен благодари на Къванч:
"Хубаво е, че те има. Сигурна  съм, че ще имаме още съвместни проекти.
Но този филм беше специален за мен. Много ти благодаря за всичко!"
И обръщайки се към Кенан в залата:
„Любов моя, много ти благодаря за песента!“
https://twitter.com/kivanc_germany/status/1727416631008313701



Къванч благодари на Берен:

"И последно... Благодаря на моята любима партньорка - Берен.
Хубаво е, че съществуваш и разбира се, това няма да е последният ни проект.
Много е удобно да се работи с теб, много ти благодаря за този комфорт,
който беше в нашата работа.”
https://twitter.com/scarjofemale/status/1727417381591364044

Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 22:49 от * Diva *

Общи условия

Активация на акаунт