Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 361
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 828
Здравейте, вчера бях на ЖК в 33 седмица. Акушерката ме вика след 2 седмици, но доктора чак в 38 седмица. Почнах да се чудя да не се е объркал нещо. Прегледите не са ли по на често накрая или посещението при акушерката е достатъчно?
Не ,прегледите при лекаря не са толкова чести. Сега акушерката ще започне да ви вика на 2 седмици ,а след това и всяка седмица. При лекаря винаги може да ви прати ,ако има някакъв проблем, а можете да ползвате и спешен преглед при нужда. Но ако нямате оплаквания лекаря не ви гледа постоянно. Вече в 9 месец ще ви гледа повече . За всеки случай попитайте акушерката другия път защо чак в 38г.с ,но винаги можете да поискате преглед ,ако имате проблем .. и без да е записан час. ✌️
На мен в 32г.с ми се пропусна прегледа при лекаря - той отсъстваше. От регистратура ми предложиха да ме прегледа дежурния, ако имам някакви оплаквания. И с моя лекар се видях в 36г.с и сега в 38г.с ще се видя пак. Но може би има и значение, че аз ще раждам секцио и в 38г.с ще ми е за последно ✌️

# 181
  • Мнения: 88
При мен още не е ясно как ще раждам - нямам показания за секцио /просто първото ми дете е секцио по медицински причини/. Доктора каза както реша и да му кажа на прегледа през 38седмица... Аз ако тръгна да раждам преди това просто отивам в МД ли?

# 182
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета. Предстои ми да родя през февруари. Първоначално се бях засилила към раждане в окръжна, но впоследствие по мое лично усещане избрах д-р Анна Атанасова в Майчин дом.
Ходя на прегледи при нея вече трета седмица и съм доволна от отношението и от нея,и от акушерките, които следят тоновете. Следят тоновете през ден, тъй като бебето изостава и е мъничко и плацентата при мен старее по-бързо.
Изненадва ме приятно краткия списък с багаж на майчин дом в сравнение с окръжна болница. Наистина ли не трябва да носим нищо в багажа за бебето. Аз съм си подготвила от доста време комплект дрешки и портбебе за изписване. Мога ли да използвам моите или задължително ги изписват в техни дрехи и одеяло.
Още не сме решили нормално раждане или ще се наложи да е секцио. Но в случай на нормално, лесно ли е да отседнеш в самостоятелна стая или самостоятелните не достигат? Ако може някоя майка, раждала скоро нормално да сподели.
Трябва ли предварително да заявя епидурална упойка, тъй като разбрах, че в окръжна процедират обичайно с обезболяване, като ти пускат система, което е различно от епидуралната.

# 183
  • Мнения: 828
При мен още не е ясно как ще раждам - нямам показания за секцио /просто първото ми дете е секцио по медицински причини/. Доктора каза както реша и да му кажа на прегледа през 38седмица... Аз ако тръгна да раждам преди това просто отивам в МД ли?

Да, ако започне раждане отиваш в болницата. Ако е вечерта е желателно първо да звъннеш на денонощния телефон, за да те очакват.

Здравейте, момичета. Предстои ми да родя през февруари. Първоначално се бях засилила към раждане в окръжна, но впоследствие по мое лично усещане избрах д-р Анна Атанасова в Майчин дом.
Ходя на прегледи при нея вече трета седмица и съм доволна от отношението и от нея,и от акушерките, които следят тоновете. Следят тоновете през ден, тъй като бебето изостава и е мъничко и плацентата при мен старее по-бързо.
Изненадва ме приятно краткия списък с багаж на майчин дом в сравнение с окръжна болница. Наистина ли не трябва да носим нищо в багажа за бебето. Аз съм си подготвила от доста време комплект дрешки и портбебе за изписване. Мога ли да използвам моите или задължително ги изписват в техни дрехи и одеяло.
Още не сме решили нормално раждане или ще се наложи да е секцио. Но в случай на нормално, лесно ли е да отседнеш в самостоятелна стая или самостоятелните не достигат? Ако може някоя майка, раждала скоро нормално да сподели.
Трябва ли предварително да заявя епидурална упойка, тъй като разбрах, че в окръжна процедират обичайно с обезболяване, като ти пускат система, което е различно от епидуралната.

За бебето се носят единствено мокри кърпи по твой избор и дрешки за изписването по твоя преценка. Всичко друго ти е осигурено от болницата.
За теб - нощници, чехли, козметика .. каквото ти е необходимо. Те осигуряват превръзки след раждането. Изискването им е памучно бельо, а не еднократно - по списък.
За самостоятелните стаи предполагам зависи от натовареността в дадения момент, но не мисля, че би било проблем. Относно упойката трябва да обсъдиш с лекаря си, щом имаш избран за раждането.

# 184
  • Мнения: 263
Аз лично като раждах преди две години (естествено) нямаше свобони самостоятелни стаи и беше много неприятно. Иначе да, всичко си има за бебето - памперси, дрешки, мляко. Само комплект за изписване трябва да се носи. Но ти имаш доста време, предполагам ще ти кажат към 33-34 гс седмица.

Здравейте, момичета. Предстои ми да родя през февруари. Първоначално се бях засилила към раждане в окръжна, но впоследствие по мое лично усещане избрах д-р Анна Атанасова в Майчин дом.
Ходя на прегледи при нея вече трета седмица и съм доволна от отношението и от нея,и от акушерките, които следят тоновете. Следят тоновете през ден, тъй като бебето изостава и е мъничко и плацентата при мен старее по-бързо.
Изненадва ме приятно краткия списък с багаж на майчин дом в сравнение с окръжна болница. Наистина ли не трябва да носим нищо в багажа за бебето. Аз съм си подготвила от доста време комплект дрешки и портбебе за изписване. Мога ли да използвам моите или задължително ги изписват в техни дрехи и одеяло.
Още не сме решили нормално раждане или ще се наложи да е секцио. Но в случай на нормално, лесно ли е да отседнеш в самостоятелна стая или самостоятелните не достигат? Ако може някоя майка, раждала скоро нормално да сподели.
Трябва ли предварително да заявя епидурална упойка, тъй като разбрах, че в окръжна процедират обичайно с обезболяване, като ти пускат система, което е различно от епидуралната.

# 185
  • Мнения: 77
Благодаря, това за бельото не го знаех. Аз си бях  приготвила еднократно 🙂

# 186
  • Мнения: 147
Здравейте ако мога да попитам феталната морфология при Д-р Яков каква цена е? Ако може и мнение дали има доволни от морфология при него 🙂

# 187
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз раждах декември и бях с еднократно бельо. Никой нищо не ми е казвал, че не може.  Бях с гащи на оулейс, тип памперс и бяха много удобни.

# 188
  • Мнения: 828
Аз раждах декември и бях с еднократно бельо. Никой нищо не ми е казвал, че не може.  Бях с гащи на оулейс, тип памперс и бяха много удобни.

Ами супер за вас. Аз отговарям какво изискват по списък. Те и нощници дават ,ако нямате, но това не значи ,че не ги изискват ✌️

# 189
  • Варна
  • Мнения: 725
Вярно ли е , че д-р Цонев не си дава номера , т.е не мога да се свържа с него ,ако нещо ме притеснява ?

# 190
  • Мнения: 828
Вярно ли е , че д-р Цонев не си дава номера , т.е не мога да се свържа с него ,ако нещо ме притеснява ?
Повечето лекари не си дават личния телефон. Имате номер на акушерката, което ви следи. А извън работно време има дежурни лекари ,които да ви прегледат ,ако имате проблем. При тяхна преценка на състоянието ви се звъни на следящия лекар. Според мен това е мярка за несъобразителни дами, които звънят за всякакви глупости посред нощ. И аз нямам номера на следящия лекар, като имах нужда отидох директно в болницата и бях прегледана обстойно и безплатно ✌️

# 191
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета. Предстои ми да родя през февруари. Първоначално се бях засилила към раждане в окръжна, но впоследствие по мое лично усещане избрах д-р Анна Атанасова в Майчин дом.
Ходя на прегледи при нея вече трета седмица и съм доволна от отношението и от нея,и от акушерките, които следят тоновете. Следят тоновете през ден, тъй като бебето изостава и е мъничко и плацентата при мен старее по-бързо.
Изненадва ме приятно краткия списък с багаж на майчин дом в сравнение с окръжна болница. Наистина ли не трябва да носим нищо в багажа за бебето. Аз съм си подготвила от доста време комплект дрешки и портбебе за изписване. Мога ли да използвам моите или задължително ги изписват в техни дрехи и одеяло.
Още не сме решили нормално раждане или ще се наложи да е секцио. Но в случай на нормално, лесно ли е да отседнеш в самостоятелна стая или самостоятелните не достигат? Ако може някоя майка, раждала скоро нормално да сподели.
Трябва ли предварително да заявя епидурална упойка, тъй като разбрах, че в окръжна процедират обичайно с обезболяване, като ти пускат система, което е различно от епидуралната.

Аз родих нормално с д-р А.Атанасова преди месец. Нямах запазена ВИП стая, но имаше свободни, когато постъпих. Отидох в болницата около 4:30 сутринта и ме прегледа дежурния лекар д-р Цонев, след което извикаха д-р Атанасова. Относно упойката, аз реших, че искам като отидох и веднага извикаха анестезиоложката. Но докато се подготвяше да ми я сложи се оказа, че вече съм с пълно разкритие и няма за кога.
В болницата от полза ми бяха превръзките за родилки, които си носих, както и еднократните бикини на always (изключително меки и удобни). Превръзките, които осигуряват са без крилца и не са толкова подходящи при обилно кръвотечение или поне за мен не бяха. Мокри кърпички за бебето трябват, както и биберон по съвет на лекарката, нощници, чехли, лични принадлежности. Аз ползвах и крем за зърна. Дрехите за изписването за мен и бебето ми ги донесе мъжът ми. Тъй като родих около Коледа, ми предложиха да сложат бебето в червено чувалче със шапчица и се съгласих Simple Smile

# 192
  • Мнения: 14
Здравейте ако мога да попитам феталната морфология при Д-р Яков каква цена е? Ако може и мнение дали има доволни от морфология при него 🙂

Здравейте,
Не съм сигурна за точна сума, защото бях с пакет, но е около 100 лв. На регистратура трябва да си запазиш часа, защото отнема повече време,уж 40 мин, но аз бях готова за по-малко 20 мин. Не е нещо особено, не е подробен в обясненията си. Не бих казала, че съм много доволна, но пък си имам здраво детенце, което е най-важното. Каквото чета от коментарите на други майки по-добре си запазете час при д-р Цонев.

# 193
  • Мнения: 2 721
Вярно ли е , че д-р Цонев не си дава номера , т.е не мога да се свържа с него ,ако нещо ме притеснява ?
Повечето лекари не си дават личния телефон. Имате номер на акушерката, което ви следи. А извън работно време има дежурни лекари ,които да ви прегледат ,ако имате проблем. При тяхна преценка на състоянието ви се звъни на следящия лекар. Според мен това е мярка за несъобразителни дами, които звънят за всякакви глупости посред нощ. И аз нямам номера на следящия лекар, като имах нужда отидох директно в болницата и бях прегледана обстойно и безплатно ✌
Аз раждах 2016та при Др.Корновски. Беше ми дал и двата си лични номера и сам каза , че ако не вдига на единия да звъня на другия. И му благодаря защото се налагаше  да ходим извънредно и винаги е откликвал.
Ходила съм скоро и на прегледи при Сариев и той също си даде номера да звъня ако има нужда.

# 194
  • Мнения: 263
Аз се следя при д-р Цонев и на мен не ми даде номера си, а ще раждам скоро. Предната бременност бях при Друмев и той ми беше дал номера си и съм му звъняла в много късни часове.

Общи условия

Активация на акаунт