Майчин дом Варна - тема 12

  • 51 070
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 146
Аз също имам номера на АГ, която ще ме следи пак. Но ако недай си Боже ми се наложи нещо спешно, първо ще отида на място при дежурен и след това бих звъннала, ако има нужда.

# 196
  • Мнения: 298
Аз също имам номера на Аг при което се следя, даже по вайбър си пишем ако има нещо което не е спешно.

# 197
  • Мнения: 828
Всеки лекар сам преценява кое действа добре за него. Аз не се чувствам ощетена ,защото АГ не си дава номера. Знам, че мога да отида по всяко време на деня на преглед и се чувствам спокойна. Като ставам свидетел за какви нелепи неща се звъни на АГ посред нощ ,честно казано разбирам защо все по-често не си дават телефона. Все пак и те са хора ,имат работно време следователно и почивни дни. Редно е да ги уважаваме, а напоследък виждам тенденция всяка пациентка да смята, че лекаря е длъжен 24/7 да мисли за нея. Ами за това Майчин дом си имат кабинет ,който да се грижи 24/7 ,за да може всичко да върви гладко и спокойно ✌️

# 198
  • Мнения: 59
Здравейте!
Има ли тук мами, които скоро са раждали при Цонев да споделят мнение и въобще как е протекло раждането..Обикновено една и съща акушерка ли е с него на ражданията? Той самият присъства ли на нормалното раждане, или акушерката поема тази задача главно (чувала съм от приятелки, които са избирали лекар и екип, но в крайна сметка лекарят само се появява в началото в болницата и вече накрая чак)
От последните коментари разбрах, че при родилни контракции направо в болницата се ходи, където дежурният АГ прави преглед и ако е има разкритие и начало на родова дейност вече се вика лекарят, при който е уговорено да се ражда. А това важи ли и за тези, които не се следят в МД, но са се уговорили с даден лекар да раждат при него съответно?
За първи път ще раждам, предстои скоро и ме глождят такива питанки ☹
Благодаря предварително!

# 199
  • Мнения: 29
Здравейте. Налага ми се да направя аборт. Отзиви за тази процедура в МД?

# 200
  • Мнения: 88
Момичета, в петък пусках влагалищен секрет. Как ще разбера резултатите? Доктора се обажда, ако има проблем? Нямам талонче да си ги гледам сама.

# 201
  • Мнения: 828
Здравейте. Налага ми се да направя аборт. Отзиви за тази процедура в МД?

Аз имам аборт там преди 1 година, прави ми го д-р Яков. Нямам никакви оплаквания, дават ти обезболяващо след това. С пълна упойка ми го правиха, след това те наблюдават 1-2 часа и следят какво ти е кървенето, ако всичко е наред те пускат да си ходиш. Аз лично се чувствах добре физически, но е желателно да има кой да те вземе, в случай ,че не си толкова добре.

Момичета, в петък пусках влагалищен секрет. Как ще разбера резултатите? Доктора се обажда, ако има проблем? Нямам талонче да си ги гледам сама.

При мен резултатите отиваха директно при Акушерката ,която ми е на ЖК. Варианта е да и звъннете по телефона да ви каже резултатите. Или да отидете на място на регистратура да попитате дали са излезли, ако не се следите там ,а сте на единични прегледи.

# 202
  • Мнения: 105
Момичета, в петък пусках влагалищен секрет. Как ще разбера резултатите? Доктора се обажда, ако има проблем? Нямам талонче да си ги гледам сама.
Звъннете на регистратуратаможе да ви кажат как се процедира или на място.. това е доста неудобно, но 😕

# 203
  • Мнения: 29
За аборта съм се насочила към Анна Атанасова, тъй като тя ме следи при първата ми бременност. Притеснявам се много как ще бъде извършен, страх ме е от усложнения, но единствено при нея съм ходила в МД.

# 204
  • Мнения: 59
За аборта съм се насочила към Анна Атанасова, тъй като тя ме следи при първата ми бременност. Притеснявам се много как ще бъде извършен, страх ме е от усложнения, но единствено при нея съм ходила в МД.


Аз имам един аборт по желание преди 4 години,  но не в Майчин Дом. Правих го в Окръжна и бях страшно доволна от лекаря!  Мина много леко, нямах усложнения никакви, а и мен това ме притесняваше единствено - да има последствия в бъдеще, тъй като бях на 23 и не бях раждала. Сега забременях от първия опит, никакви проблеми не съм имала и с цикъла си никога, никакви инфекции..с две думи бъдете спокойна! Simple Smile Има леко кървене в началото, но е леко! Бях с пълна упойка и след 20 минути бях будна. Ходех си и се оправях сама, макар, че инах придружител. Помня, обаче, че бях минала и през МД за преглед и консултация по въпроса, но при Капка Атанасова (просто при нея и имаше в този ден и час). Бях крайно възмутена от поведението и. Само при нея не ходете! Simple Smile

# 205
  • Мнения: 828
За аборта съм се насочила към Анна Атанасова, тъй като тя ме следи при първата ми бременност. Притеснявам се много как ще бъде извършен, страх ме е от усложнения, но единствено при нея съм ходила в МД.
Аз усложнения не съм имала. Забременях от първия път след 3 нормални цикъла. (Лекаря ме посъветва да изчакам 2, аз чаках 3)
Болки имах само в деня на аборта. После беше като лека тежест при дълго стоене права. Кървенето беше много оскъдно и само за няколко дни. Доктора ми изписа антибиотик и витамини за след манипулацията и всичко си беше както трябва.

# 206
  • Мнения: 89
Раждането има няколко фази и не знам дали до получаване на разкритие, д-р Цонев е при вас. Момичета в по-стари коментари са казвали, че да. Предполагам това зависи и по кое време на деня се случват нещата. При първото ми раждане с друг лекар, той имаше приемни часове и само идваше от време на време да ме види в предродилната зала, но дежурният пък също се включи в следенето на разкритието, пукането на мехура и т.н.

Втория път отидох в болницата с пълно разкритие и всичко стана за 15 минути, като д-р Цонев беше при мен през цялото време (имах късмет, че е на смяна, иначе никакъв шанс да дойде). Акушерките изродиха бебето под негово ръководство, наблюдаваше целия процес. След това имаше нужда от няколко шева, внимателно ми обясняваше какво прави, в кой момент може да ме заболи и така. През цялото време беше супер спокоен и ми предаваше същото чувство, страшно съм доволна!

Здравейте!
Има ли тук мами, които скоро са раждали при Цонев да споделят мнение и въобще как е протекло раждането..Обикновено една и съща акушерка ли е с него на ражданията? Той самият присъства ли на нормалното раждане, или акушерката поема тази задача главно (чувала съм от приятелки, които са избирали лекар и екип, но в крайна сметка лекарят само се появява в началото в болницата и вече накрая чак)
От последните коментари разбрах, че при родилни контракции направо в болницата се ходи, където дежурният АГ прави преглед и ако е има разкритие и начало на родова дейност вече се вика лекарят, при който е уговорено да се ражда. А това важи ли и за тези, които не се следят в МД, но са се уговорили с даден лекар да раждат при него съответно?
За първи път ще раждам, предстои скоро и ме глождят такива питанки ☹
Благодаря предварително!

# 207
  • Варна
  • Мнения: 1 807
Момичета д-р Митев не работи ли вече в МД? Не го виждам в сайта. Бихте ли ми препоръчали специалист - била съм при Сариев и Я.Корновски.Сега пак съм в дилеми трябва да ходя на проф.преглед и се чудя на кой да се спра?

# 208
  • Мнения: 828
Момичета д-р Митев не работи ли вече в МД? Не го виждам в сайта. Бихте ли ми препоръчали специалист - била съм при Сариев и Я.Корновски.Сега пак съм в дилеми трябва да ходя на проф.преглед и се чудя на кой да се спра?
Аз си ходя при д-р Яков от преди да забременея.
Но съм преглеждана и от Костов, Казаков и Иванов - доволна съм . Цонев не ме е преглеждал ,но сме се срещали и също имам добро впечатление.
Единствено съм крайно недоволна от Халачева и не бих повторила преглед при нея !

# 209
  • Мнения: 27
Няма значение дали сте се следили в МД.
Отивате и казвате на дежурния, че имате уговорка с даден лекар и те ще му се обадят.


Здравейте!
Има ли тук мами, които скоро са раждали при Цонев да споделят мнение и въобще как е протекло раждането..Обикновено една и съща акушерка ли е с него на ражданията? Той самият присъства ли на нормалното раждане, или акушерката поема тази задача главно (чувала съм от приятелки, които са избирали лекар и екип, но в крайна сметка лекарят само се появява в началото в болницата и вече накрая чак)
От последните коментари разбрах, че при родилни контракции направо в болницата се ходи, където дежурният АГ прави преглед и ако е има разкритие и начало на родова дейност вече се вика лекарят, при който е уговорено да се ражда. А това важи ли и за тези, които не се следят в МД, но са се уговорили с даден лекар да раждат при него съответно?
За първи път ще раждам, предстои скоро и ме глождят такива питанки ☹
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт