ДЕСЕТИ КЛАС сме вече, ново НВО ни очаква, човече

  • 31 006
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
При нас все още няма карантиниран клас. Ама то не е късно да заима.

# 91
  • Мнения: 8 834
При нас свърши карантината на двата други 10 ти класа.Да видим с тези обявни 1000 човека болни днес в понеделник какво ще се случи.
    Тоя ковид минаваше някак си покрай нас,обаче от вчера приятели са с ковид-майка и дъщеря,днес ще се тестват таткото и другата дъщеря.Едното дете учи в испанската ,9ти клас.
   Моля ви,имам въпрос-някой от немско изучаващите,не е задължително да е в немската,имали ли са децата учител по немски с име Олег Александров / или Джоков?Който вече не работи в това училище?Важно ми е.
   Иначе наборчето е добре,приятеите студенти са се прибрали ,той е супер хепи.Казва,че учи.Отбелязваме 6ци по математика,   а нашият ме пита дали да спре да взима участие,учителката да не се усети,че ходи на уроци.Аз му казах,че ако е убеден в знанията си,да не спира.Дали аз ще му помагам,или някоя мила и добра душа,в лицето на учител по математика,няма значение.Ако има знания,да не се притеснява да ги покаже.
   Де да беше така по всичко!!!Онзи ден рови-рови нещо в спалнята,питам го какво търси.Икона,да си я сложили на чина с другарчето,да ги пази от изпитване по биология.Абе ей,мушмул,за тоя половин час,дето ровиш,да си научил половината урок,айде марш!!!

# 92
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Марулетка, при нас няма такъв учител. Имам предвид в училището. Жени са само по немски.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 055
 Онзи ден рови-рови нещо в спалнята,питам го какво търси.Икона,да си я сложили на чина с другарчето,да ги пази от изпитване по биология.
Вярата винаги е спасявала българина в тежки житейски моменти. Joy

# 94
  • София
  • Мнения: 2 204
При нас една учителка е с положителен тест и съответно нови 2 класа са в карантина.
А на дете от класа на дъщеря ми майката е с положителен тест и само детето е в карантина, класът си ходи на училище.

# 95
  • София
  • Мнения: 18 074
Марулета, имало е  такъв преподавател, макар и по норвежки,  в 19 СУ "Елин Пелин". Нищо не пречи да е и с немски. Примерно "Немска филология" с избираем модул  Скандинавистика или обратното. Според статията е вече при вас.
https://montana-museum.weebly.com/105310861074108010851080

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 17:07 от пенсионирана русалка

# 96
  • Мнения: 8 834
Да,точно.Ако има родител,чието дете е учило при него,моля да ми пише на ЛС.Преподава на съседния клас,децата страхотно много го харесват.
    Санака,моят Убавец не е кръстен.Май е време!като гледам как залага на вярата.....
   Има ли отделна тема на 19 СУ Елин Пелин?

# 97
  • Мнения: 4 915
Хайдеее, и класът на наборката в карантина - болен съученик. И сега и Гьотето, и танците увисват...
И в немската е имало болни деца, чиито съученици си ходели на даскало...
Аз пък имам болен колега, за щастие не съм контактувала с него скоро, защото съм хоум офис. Но колегите, които са работели с него, не са в карантина също...

# 98
  • София
  • Мнения: 1 111
А пък на мене ми се наложи прием в болница и хоп тестче. Оказах се с имунотела за минала инфекция и после правих pcr. Отрицателен еств. То малко извън темата на 10 клас

# 99
  • Варна
  • Мнения: 2 442
В училището на сина ми вече са 6 карантираните паралелки. Слава богу, техният клас е здрав. Свекър ми, обаче, е с двустранна пневмония в болница, след положителен пср. Не сме контактни, защото живеем в различни градове, но от първа ръка научавам какъв ужас е в болниците сега - няма места, няма достатъчно персонал, лекуването е твърде хаотично. Поне е стабилен повече от седмица и много се надявам скоро да започне да се подобрява. И на фона на това изумявам как толкова много хора около мен приемат с лека ръка, че вирусът е безобиден, че протестират срещу носенето на маски или отказват да пазят другите.

# 100
  • София
  • Мнения: 8 283
Manzhelka, бързо оздравяване на свекъра ти.
В училището на набора са 3 или 4 паралелките и един учител Confused, според инфото се е карантиниран след бърз тест, няма да му правят ПСР... някой да помни че щяха да се плащат тестовете на учителите или че ДжиПитата ще имат направления за това... Минахме през "трябва да се променят пътеките" до "на бързи ще могат да пращат", очаквам  да не могат на никакви да пращат.
Кунчев говори глупости за заведения и спорни събития, бе тоз' човек, що не пита "може ли" (да поиска разрешение какво да говори) преди изобщо да си помисли, камо ли да го разправя по ТВто?!
Ден преди това си има пример със Здравния - сутринта "ще въвеждаме маските на вън" , вечерта "я, си помисли какво ще подпишеш" Angry

# 101
  • София
  • Мнения: 7 065
Манжелка, бързо възстановяване на човека!
При вас има 6 паралелки едновременно или от началото на учебната година? Сега погледнах, че и вие сте с по 9 паралелки на випуск, колкото са и в НПМГ. Това си е голяма гимназия, по всички стандарти.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 343
Хайдеее, и класът на наборката в карантина - болен съученик. И сега и Гьотето, и танците увисват...
И в немската е имало болни деца, чиито съученици си ходели на даскало...
Как така си ходят на даскало? Нали целият клас преминава на ДО когато има болен съученик?
Иначе много кофти за карантината. Дано да няма и други заразени деца. Като знам учителите колко безотговорно го карат, разхождайки се между редиците с маски на долната устна, силно се надявам на нашия клас да му се размине, предвид, че сме с едни и същи преподаватели.
Manzhelka, бързо да се възстанови свекър ти! Знае ли се как се е заразил?
И да попитам 20% от клас или в цялото училище трябва да отсъстват, за да се премине на ДО?

# 103
  • София
  • Мнения: 1 111
Аз разбрах 20% от цялото училище , обаче да са болни не само от ковид, а и от други вируси.

# 104
  • Мнения: 1 270
При наборката има 4 карантинирани класа-някои от тях заради положителен родител и дете с + тест, но без симптоми. На малкия в училището също са 4-5 паралилки, което е нормално, като се има предвид, че е най-голямото училище- 18 СУ. Manzhelka, бързо оздравяване на свекър ти!

Общи условия

Активация на акаунт