На море в Гърция 2020/2021

  • 61 924
  • 767
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 175
А ще споделите ли кой е плажът? Sunglasses

# 631
  • Мнения: 96
А ще споделите ли кой е плажът? Sunglasses

Miralex,

ако търсиш второ Микро по Североизточна Евия, не се сещам за подобно. СИ Евия е с по-различен ландшафт (покрай бреговата ивица е предимно равнинно, няма ги отвесите на СИ Пелион), дълги, неатрактивни плажни ивици и много закътани заливи с достъп само по кози пътеки или с яхта.
За заливите:

Саракинико и Аг. Василис са съседни на селцето Аг. Анна / Ахлади:




Така че вариант е отсядане в Аг. Анна, вероятно има разни хотелчета, за предпочитане е плажът в най-северната част, т.н. Ахлади :



По-нагоре, отсядане в Псаропули и като ви омръзне дългата и скучна плажна ивица, разходки до плажчетата на юг - Муртиас (да не се бърка с този на Пелион) и още няколко. Ама достъп само по черен път и кози пътеки.

Нагоре Елиника, при Аг. Николаос изглежда фотогенично, но само толкова - селцето не ме грабна и не бих останал там.



Както казах вече, СИ Евия е специфична, магията е във все още изцяло запазената гръцка атмосфера (с някои брутални изключения - Ровиес, който е полуофициален сръбски анклав или пък Лутра Едипсо). И още нещо - сезонът там угасва към края на август, добре е да се има предвид. Настаняване има, гладни няма да останете, все пак.   

Така че ако все пак решите да изследвате тази част на острова, изберете си база и обикаляйте. Следващият път ще си намерите мястото .

# 632
  • Мнения: 175
Благодаря много за насоките! Продължавам да разучавам Евия. За мен подготовката за пътуване е част от удоволствието от самото пътуване. Heart Eyes

# 633
  • софия
  • Мнения: 25 814
Долу е плажът Λιανή Άμμος, на близо е Петрис. Относителна дивотия, автентична Гърция. Или поне така беше преди 4 години.

С този простор се будех и заспивах, но ми дойде малко повече.

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 14:48 от zvаnchе

# 634
  • Мнения: 5 949
А ще споделите ли кой е плажът? Sunglasses

След Кими надолу не е само Муртери, който на мен ми беше най-неприятен.
Последователно са:
Korasida
Kalamos, където има и чудесна таверна
Μάγειρας
Χερόμυλος - два плажа, които в заивисмост от периода могат и да бъдат абсолютно пусти.
Плажът на Агий Апостоли - който е тесен, но с пясък като брашно. И надолу има още няколко по-малки.

Изобщо в района не бих казала, че няма опции за плажуване. При това на така любимия пясък. Далеч повече алтернативи от Пелион има.
Тази част е силно нетуристическа. Или поне ние видяхме само уикенд гърци.

А съвсем пък на юг около Мармари има още алтернативи. Единствено не сме обиколили югоизтока.

# 635
  • Мнения: 11 236
Последователно са:
Korasida
...
За другите изброени не знам, но Корасида е с камъчета на брега, много камъни на дъното, дълбок и вълнист. Отгоре е красив. Но нищо общо с Микро няма.

# 636
  • Мнения: 5 949
Е и какво от това? Два абсолютно еднакви плажа няма. Да не говорим, че дори Миртос в две последователни години тотално не прилича на себе си.
На този плаж на прибоя има камъчета, но е пясък. Както много други плажове.
Аз на това отговарях:
Последните години, почиваме поне за седмица  в Микро, на Пелион. Знам, че доста от форума са го посетили. Е, Микро покрива очакванията ми за почивка - приличен плаж, няколко кръчми и настаняване с гледка към морето. Вярно, и там вятърът не ни прощава, но пък вечер утихва, а и морето е прекрасно, почти никога не е бурно. Ако там е "диво и спокойно", явно сме му любители. Yum
Та търся нещо подобно и на Евия ...


Та отговорът е ИМА!

Миралекс, ние спахме в селцето Агии Апостоли в много хубаво студио. Наоколо имаше доста вили и предполагам, че много от тях се отдават. Района е за абсолютни любители на спокойствието. Аз там бих почивала не повече от 4-5 дни. После ще ми дойде байгън дивотията.
От местните знам, че по-хубавият плаж на селото е Κακολίμανο, но до него не отидохме. Двата плажа στόμιο и Χερόμυλος на мен много ми хванаха окото, но там няма къщи. Селото е на няколко километра.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 12:05 от Fancy

# 637
  • Мнения: 175
Благодаря! Аз започнах да разглеждам района около и на юг от Агиа Апостоли. А при вашето посещение морето бурно ли беше?

# 638
  • Мнения: 5 949
Благодаря! Аз започнах да разглеждам района около и на юг от Агиа Апостоли. А при вашето посещение морето бурно ли беше?

Не. Беше без грам вълни. След това бяхме и на Скирос и там морето беше същото.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Евия е мнооого голям остров - над 150 км.! Много близо е до Атина - 30 км. до ферито в Рафина и 77 км. до моста и Халкида  , съответно уйкендите е гъчканица.Няма ги топ кътчета както по Кефалония , Лефкада и други гръчки острови , но пък има изключително разнообразни нещица - и много диви и много урбанизирани вкл. гореща мин.вода и богат риболов Simple Smile Морето също е много разнообразно - половината е затворено от континента и съответно много по - тихо и топло и половината към открито море с всички рискове за по - бурно , ветровито и студено.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 494

офффф, преболедувах преди 4 месеца и нямам антитела.
Няма нищо общовалидно.
Клетъчен имунитет изследвала ли си ? Той е важният, така че ....

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 11:24 от dioni

# 641
  • Мнения: 287
Привет,
Вие намирате ли оферти за Гърция ол инклузив и да не е 2000евро? Според вас, заслужава ли си ол инклузива, храната хубава ли е?
Ние го искаме, просто защото ще сме 3 двойки + 3 деца и и 2 бебета ии всяка година си казваме, че е последна да запазваме хотел без изхранване. Просто не ни се занимава сутрин ставане ,мъкнене на колички- чанти с играчки, после прибиране от плаж, оправяне за излизане по ресторанти, търсене на място за паркиране...
А ако сме си всичко на едно ще е много по лесно, цяла почивка да не мърдаме.
Иначе като сме без храна го смятаме така - около 60евро спането и 100-120 евро храна, 160-180 евро на ден, ако сме 6 нощувки - 1080евро, айде 1200евро да кажем.
Но за тия пари не намирам ол инклузив по Халкидики ....
Предложения?

# 642
  • Мнения: 1 040
All inclusive хич не нещо евтино в Гърция ако трябва да е качествена храната.
Били сме в Атос Палас на  Касандра преди бая години закуска и вечеря и храната беше хубава наистина.
След това на Атон ол инклузив с хотел с аква парк храната беше ужасна като пари идваше сходно,но първото беше юли ,а второто септември.

# 643
  • Мнения: 1 825
Привет,
Вие намирате ли оферти за Гърция ол инклузив и да не е 2000евро? Според вас, заслужава ли си ол инклузива, храната хубава ли е?
Ние го искаме, просто защото ще сме 3 двойки + 3 деца и и 2 бебета ии всяка година си казваме, че е последна да запазваме хотел без изхранване. Просто не ни се занимава сутрин ставане ,мъкнене на колички- чанти с играчки, после прибиране от плаж, оправяне за излизане по ресторанти, търсене на място за паркиране...
А ако сме си всичко на едно ще е много по лесно, цяла почивка да не мърдаме.
Иначе като сме без храна го смятаме така - около 60евро спането и 100-120 евро храна, 160-180 евро на ден, ако сме 6 нощувки - 1080евро, айде 1200евро да кажем.
Но за тия пари не намирам ол инклузив по Халкидики ....
Предложения?
Ол инклузив не е много тачено нещо за почивка в Гърция. Има, не е като да няма, но повечето почиващи предпочитат изхранване на вън. Изобилие от храна има на всякъде.
Но наистина е много трудно с деца изхранването на вън.

# 644
  • Мнения: 11 236
Иначе като сме без храна го смятаме така - около 60евро спането и 100-120 евро храна, 160-180 евро на ден, ако сме 6 нощувки - 1080евро, айде 1200евро да кажем.
Но за тия пари не намирам ол инклузив по Халкидики ....
Предложения?
Ол инклузив -  в Турция. За тези пари ще получите много добри условия. В Гърция е много по-удачно на свободно изхранване и с повече мобилност. Не че няма пакетни услуги, но не е това основата на пазара, не им е в него силата и качествените варианти са скъпи. По островите има и по-евтини, но обикновено са пакет с полети от други страни и не знам сега с пандемията как ще е.

Общи условия

Активация на акаунт