Странна ситуация с приятел

  • 9 079
  • 240
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Ами не ме вълнува личния им живот, но ставам свидетел, не съм се вълнувала и кога се е прибрал тя реши да ми оповести, че и чорапите къде си е хвърлил. Нямам никакви дори симпатии към него като нещо повече от приятел. А и за фейсбук не ме интересува, то само ми излиза в новините. Но пък си е смешно за 24 часа беше обвързана, необвързана и сложно е. Отделно като сме излизали тримата знам доста подробности, които тя сама споделя, нито съм питала нито нищо. За вас не знам, но за мен това не е нормално поведение на 46 годишна жена, на 15 годишна пикла повече би отивало. Споделям тук и малко клюкарски, защото не бих си позволила да обсъждам тези неща с познати, все пак не искам да го излагам.

Всеки може да си пише из фейсбука каквото си пожелае - негов си е, както и да си прави каквито си ще промени, когато си ще. Не виждам това да е проблем за никой външен. А ти твърдиш, че си външен човек.
Собственото ти мнение за някаква непозната за всички тук жена не виждам защо следва да е повод за тема. Нито ще я наплюем, понеже не я знаем истината каква е, нито ще защитаваме някого - по същата причина.
Единственото смислено обяснение да има тема тук по този повод е питането как да постъпиш. Ами писа се и то няма много голям избор - или си карате така, ако това не пречи на общата ви работа, като оповестяваш, че скандали из офиса не бива да има и те ще да са навън, или се лишавате взамно от компанията си.
Следенето на това кой какво прави в личния си живот и докладването му на външни хора, които нямат отношение към ситуацията, е безсмислено. Такова поведение би подхождало на ... писала си на кого сама.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 14:47 от Judy

# 16
  • Мнения: 5 300
Ами да говорихме, ревнувала го от мен. Казах му, че не смятам да излизам повече нито с него, нито тримата заедно, нямам нужда от драми в живота. Стана му гадно, но все пак такъв е живота.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Бих извикала жената и официално бих я предупредила, че при още един панаир, да влиза в стаята на ръководството само с подготвен багаж и молба за напускане. След което ще ги оставя да се оправят сами с пернишката трагедия. Това само в случай, че не съм силно раздразнена от сценката и намесването ми в нея.
Като цяло такива ситуации са недопустими, защото създават облик на махленско сборище в работата.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 076
Оставам с впечатление, че трябва клюкарски да се възмутим от възрастовата разлика между дамата и приятеля и от броя деца.
Явно авторката няма достатъчно разнообразен живот, че си го усложнява с разни псевдоприятелства. Учудва ме също, че не се възмущава като работодател от скандала на работното място.
По конкретния въпрос. Аз първо бих прекратила трудовоправните отношения с дамата, заради скандала и подронването на авторитета ми пред други служители, ако има такива. Ако няма други служители, ще я предупредя да не пренася личните си проблеми в работата или да си тръгва. Не бих позволила някой да се държи грубо с мен, когато съм му подала ръка в труден момент.
С "приятеля" бих също прекратила контакт, защото самата аз съм почти на годините на скандалджийката, имам съпруг, 4 деца, личен живот и последното, което искам, е да си уплътнявам времето с чужди драми.

# 19
  • Мнения: 24 467
Ами да говорихме, ревнувала го от мен. Казах му, че не смятам да излизам повече нито с него, нито тримата заедно, нямам нужда от драми в живота. Стана му гадно, но все пак такъв е живота.

И с двамата - за сценки из работата да не се повтарят.
От там-насетне кой от двамата какво с другия - за теб не следва да има значение.

# 20
  • Мнения: 12 749
Бих извикала жената и официално бих я предупредила, че при още един панаир, да влиза в стаята на ръководството само с подготвен багаж и молба за напускане. След което ще ги оставя да се оправят сами с пернишката трагедия. Това само в случай, че не съм силно раздразнена от сценката и намесването ми в нея.
Като цяло такива ситуации са недопустими, защото създават облик на махленско сборище в работата.
+1
Има недопустимо смесване на личния живот и служебните отношения, което няма да доведе до нищо добро.
Не знам защо си взела тази жена на работа, и дали си върши работата както трябва. Но ситуацията е нелепа и не се излага младият мъж с нея - всички участници се излагат.
Постави подчинените си на мястото им и запази дистанция, ако искаш да ти се върши работата, както трябва. А ако искаш в офиса да има скандали като на някой пазар, действай, както до сега.

# 21
  • Мнения: 5 300
Да отчитам си грешката, че смесих работа и приятелство. Нея я взех покрай него, така се случи, аз имах нужда от хора, те нямаха работа и така, пак казвам работата е елементарна, та не бих казала, че не си я вършат. С момчето на предишната ни работа, където бяхме колеги много сме си помагали и сме си влизали в положение. Знаем си историите, абе като приятелки сме така да го кажа. Не ми се искаше да си разваляме приятелството, но явно се налага, аз не виждам как може да продължи, тази сигурно постоянно ще прави панаири, независимо дали работи при мен, или не.
Да възрастовата им граница определено личи, страх я е да не изпусне агнешкото, ама тва си е съвсем отделна тема на разговор.

# 22
  • Мнения: 24 467
Да отчитам си грешката, че смесих работа и приятелство. Нея я взех покрай него, така се случи, аз имах нужда от хора, те нямаха работа и така, пак казвам работата е елементарна, та не бих казала, че не си я вършат. С момчето на предишната ни работа, където бяхме колеги много сме си помагали и сме си влизали в положение. Знаем си историите, абе като приятелки сме така да го кажа. Не ми се искаше да си разваляме приятелството, но явно се налага, аз не виждам как може да продължи, тази сигурно постоянно ще прави панаири, независимо дали работи при мен, или не.
Да възрастовата им граница определено личи, страх я е да не изпусне агнешкото, ама тва си е съвсем отделна тема на разговор.

Ти въртиш, сучеш, пак тръгваш да им обсъждаш личните отношения. Laughing
От самото начало звучи нечистоплътно, наистина.
Какво общо има с теб и с общата ви работа сега пък "възрастовата граница"? Все повече на кисело грозде придобива вкус темата.

# 23
  • Мнения: 5 300
Ами като ме въвличат в тях, какво да правя? Grinning
Бъдете сигурни, че няма никакво кисело грозде, това мога да го твърдя на 200%.

# 24
  • Мнения: 24 467
Да бе, въвличат те да им обсъждаш житието, битието, фейсбуците, децата и възрастта. С непознати по разни форуми. Как пък ли не. Laughing
Принципно могат да станат весели и пързалките, ама трябва нещо да се позасуче повечко. Надявам се, ако искаш да просъществува повечко темата, да има нещо по-... така.

# 25
  • Мнения: 5 300
Да, знам повече неща, отколкото е нужно за съжаление. И нямаше да ги знам, и да ги коментирам, ако някой не ми беше казал, нали така? Каквото и да е ми е гадно, че се случва всичко това, заради 1 бира, на която и тя беше поканена.

# 26
  • Мнения: 5 508
Звучиш като човек, на когото са стъпкали егото. Не е нужно да искаш нещо повече от младежа, просто явно не разбираш как той, с когото толкова много се имате, е предпочел толкова по-голяма жена, а ти си просто приятелка, която дори за миг не е пожелал по друг начин ...
Аз не бих се месила. Оправи си работните отношения с тях, а останалите нека ги оправя той, както сметне за добре.

# 27
  • Мнения: 5 300
Ох, бе момичета, как да ви обясня, че не го харесвам, трябва в грубости ли да изпадам, той е поне 2 глави по-нисък от мен, не ми харесва, нито привлича физически по никакъв начин. Моето его няма как да бъде стъпкано нито от него, нито от нея, сега пак ли съм виновна, че постоянно ми се жалва, че не го пускала никъде сам, не му дава да излиза с приятели, а накрая и аз изпатих от тази ревност.

# 28
  • Мнения: 24 467
... постоянно ми се жалва, че не го пускала никъде сам, не му дава да излиза с приятели, а накрая и аз изпатих от тази ревност.

Да възрастовата им граница определено личи, страх я е да не изпусне агнешкото, ама тва си е съвсем отделна тема на разговор.

Но пък си е смешно за 24 часа беше обвързана, необвързана и сложно е. Отделно като сме излизали тримата знам доста подробности, които тя сама споделя, нито съм питала нито нищо. За вас не знам, но за мен това не е нормално поведение на 46 годишна жена, на 15 годишна пикла повече би отивало.

...това са детски изпълнения и според мен не отиват на жена на 46 години с 3 деца зад гърба.

и т. н.

И ти това го пишеш на непознати по форумите защото....
За служебните отношения се изписа за 2стр. всичко възможно.
Сега какво - как да я наплюем ние тая жена, че да ти олекне? Кажи да го направим, та да се свършва.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Явно жената има комплекси и изтрещява, когато той излезе на саме с приятели. Той пък търпи да се държат с него, като с дете Simple Smile 
Но, да- третирай ситуацията от височината на служебното си положение и така

Общи условия

Активация на акаунт