Любители на кучета - 109

  • 22 653
  • 726
  •   1
Отговори
# 285
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296

Тарталета, не знам дали съм казвала, но много се радвам, че пишеш при нас!

Благодаря ти, Джудж! Аз не съм спирала да ви следя, отвреме- навреме прохленчвам с някакъв проблем тук, но напоследък имам повече свободно време и гледам да се разписвам.
Много неща научавам от вас! Цял живот съм била с кучета, но докато сме били малки, тежестта очевидно е падала върху родителите ни. После години наред имахме дворни кучета, за които, честно казано, аз не съм полагала особени грижи, ММ беше поел всичко там. И сега от 4 години с тази лигла, която осиновихме, вече се чувствам като истински стопанин на куче Simple Smile Та ми е интересно, уча се.

# 286
  • Мнения: X
Ох, как искам на разходкааа. А Изинка сигурно още повече - в това слънчево време. Ще отида за разтуха да дам малко манджа на фирмените храненичета. Толкова пригладнели, милите, че сутринта едното ме посрещна, все едно съм му стопанка и ме бута с влажна муцунка...душица Cry

# 287
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Nelika, големи преживявания сте имали!
Ама нарочно ли някой гърмя или хората са крайно несъобразителни?
Нашият реагира много остро на гърмежи, виждала съм клипчета с треперещи кучета, да ти се скъса сърцето...

А котката по Нова година се скрива като почнат гърмежите и излиза след два дни милата

# 288
  • Мнения: X
Хич не ги обичам самата аз тия гърмежи. Особено пък ако са с пиратки.

# 289
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Миналата година Швепса изпадна в истерия от гърмежите в блока, в който бяхме. Хвърляха някъде от горните етажи, а ние празнувахме на първия. Взривяваха се точно на нивото на прозореца в стаята, в която бяхме. Толкова неадекватен беше, че почти предизвика късо в инсталацията, когато в опита си да се скрие зад дивана, закачи контакт и почти го изтръгна от стената.
Мразя ги тия малоуимни изпълнения по нова година. Не мога и отказвам да разбера какъв е тоя извратен кеф от взривяването на нещо и харченето на маса пари за това.

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 15:34 от `ТуиГ

# 290
  • Мнения: 989
Не знам дали се прави нарочно, но за последния месец се случва три пъти. Предните два се случи, че не бяхме там, но от тогава има доста стресирани кучета. Предния път бяха пиратки по повод рожден ден. Преди това пак фойерверки... Най-странното е, че не бяха високи, от покрив на блок или тераса, а бяха от земята в началото на поляната. Сякаш някой нарочно иска да разгони кучетата от там. Не мога да давам такива оценки, може пък някой пак да е празнувал. При всички положения е доста опасно за кучетата заради близката улица. Лошото е, че вече се стъмва рано, и когато се събираме вече е достатъчно тъмно за фойерверки.

# 291
  • Мнения: X
Ужасс. Страашно празнуване е било. Sad
Иза май не я е толкова страх от пиратките, колкото мен, защото знам за не малко случаи на пострадали животни от тях и съм крайно предпазлива при разходките по празниците.
С паметниците като малка Иза също имаше проблем. Стряскаше се от Ботев и Караджата на Аязмото.
Но и до ден днешен като минем покрай един магазин за кучешки и котешки храни на пазара, пред който има един голям пластмасов санбернар, изпада в ужас и се опитва да избяга. Явно го усеща, че е фалшив и това я плаши. Ако беше инстиски, със сигурност би му се зарадвала.

# 292
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз малко ще се изфукам със снимка, която Фрауке е публикувала в профила си във фейса. Правена е в деня, когато бяхме в приюта в Слатина. Момичето на заден план е дъщеря ми.
Скрит текст:

# 293
  • Мнения: 1 424
Здравейте Simple Smile
Интересувам се от породата Шиба ину Blue Heart  Някой има ли представа откъде мога да си купя такова? Не ме интересува да е напълно чистокръвно, а по-скоро да е здраво и да са гледани в добри условия. Прочетох за развъдник в Хасково, но нещо не ми се струва ок. И като цяло,ако има някой по-запознат с тази порода, ще бъда много благодарна за съдействие Simple Smile

# 294
  • Мнения: X
Еветнуално тези?
https://infobusiness.bg/drugi/item/882-akita-bagatur-ken-razvadn … kita-inu-gr-roman

Или поне тази дама е писала в кучешкия форум относно породата и може да даде насоки откъде да се търси такова куче.

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 15:06 от Анонимен

# 295
  • София
  • Мнения: 8 564
Сега тъкмо ще звъня в клиниката, че от няколко дни Буба спорадично се облизва без видима причина. ММ твърди, че днес като й разгледал зъбите, видял зъбен камък, който според него й дразни отвътре на устната и затова се облизвала. Досега не й е чистен, а знаем, че е с упойка. Май ще взимаме отпуска в сряда, ако имат свободен част докторите...

Ние тук хем сем вилна зона, хем защото сме една идея по-висчоко от града, фойерверки чуваме/виждаме почти всяка вечер. Преди мислех, че имаме някакви простаци из квартала, но се оказа, че в Косанин дол се виждат/чуват фойереврките чак от другата страна на Цариградско (Дружба, Слатина, Казичене), освен тези от Младост и Горубляне. Онзи ден Лиси хапваше и почнаха да се чуват гърмежи, та доста се притесни и за малко да се откаже да си дояде (тая заря в Дружба беше поне 5 пълни минути!). Зачудих се какво ли ще е по Нова година, но предстои да разберем; предполагам, че освен живущите, ще има и доста компании из вилите наоколо Sad
Бубата няма грижи с гърмежите, две години поред хората, с които празнувахме, палеха фойерверки в двора на вилата им - Буба си седя гушната в якето на ММ и не се ошашка изобщо. Но в нашия си двор е решено, че няма да има такива изпълнения.
Аз обичам фойерверки, всяка Нова година съм била първа кипра по балкони и прозорци, да гледам зарята (а като малка съм се крила под леглото и всъм викала "войната почва"). Преди 20-на години обаче, в родния ми Сливен например нямаше такива гърмежи от всеки блок и къща; сега е ужас за всички, които не са фенове и няма малък град/голям град/село/вилна зона... И като сложи човек замърсяването от опаковките им, съвсем бих се лишила от гледката на фойерверки, колкото и да ми харесва.

# 296
  • Мнения: X
Тони -шу. Иза ей така ни беше хвърлила в чуденка покрай една Нова Година и се оказа, че й е заседнал кокал между предните зъби, който аз помислих първо за развален зъб и щях да припадна от ужас първоначално.
Дано се окаже нещо незначително.

# 297
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Здравейте Simple Smile
Поизгубихме се,ама Рексуни е малко болничък-някакви червейчета в очетата има.Абе загледах го от петък след обяд,че на едното оче много гурли и секрети има,ама си викам есен е, сигурно е нормално,ще мине.И да ,в събота почти ги нямаше,а в неделя изчезнаха съвсем,ама тая сутрин пак се появиха,че и му станаха червени очите и хайде на лекар.Там първо го промиха и казаха,че едното е с малко надрана роговица и след малко се появиха и червеите.Вететинарите казаха,че сме вторите за днес в това състояние и ,че щом ходим в Борисовата трябва да внимаваме,че било пълно с тези мушици,които снасят яйцата,от които се появяват червеите.И сега ще се лекуваме.Поне решихме проблема с миризмата вкъщи-оказа се пуфа,върху който спа цяло лято.
По темите фойерверки и пътувания-и с двете няма проблем,но ужасно го е страх от гръмотевици и светкавици (в петък срещу събота в Севлиево имаше страхотна буря и направо полудя)...

# 298
  • Мнения: X
Оле, горкичкият. И нас ни бяха подскрежили с тия червеи Иза като имаше помътняване на окото, но после се оказа, че се е ударила.
Дано да му ги махнат на Рексунчо и да му се оправят очичките Simple Smile

# 299
  • София
  • Мнения: 8 564
Ой милото Рекси, дано бързо да се махнат тези гадини! Те едва ли са локализирани само в Борисова, уви Sad  С какво ги лекувате, някакви капки ли?
На мен кумата ми каза, че сега пак върлувала кашлицата, а Буба тези дни си игра с техните кучаци, дето ходят по кучешки поляни и заграждения, та ще я следя и може би след зъбния камък ще й ударим и една ваксина, за всеки случай.

Alba rosa, и аз се надявам като идем за процедурата, при прегледа да се окаже нещо заседнало, та да избегнем упойката. Предупредила съм ги докторите, че първо ще трябва да преценят, но за всеки случай запазихме час за анестезия. ММ е супер убеден, че е зъбен камък, пък из устата на роптаещата принцеса само той успява да рови, та е вероятно да е прав. Казаха, че ако е нещо частично за чистене, можело и с ултразвук без упойка, но ще ни обяснят след прегледа. Разпитвах ги поне 5 минути по телефона и ме образоваха, че анестезията за зъбен камък не била такава дълбока като при кастрацията (в което има логика, ма кой да се сети без доктор да каже).  В четвъртък сме там рано сутринта, пуснахме отпуска вече - каквот решат, това ще е.
В сряда аз съм на лекар, в четвъртък Буба, в петък ще ми е едно празнично на годишнината от сватбата ни Simple Smile  Добре, че ММ е от тия дето забравят поводите и няма очаквания за специалности Grinning

Общи условия

Активация на акаунт