Любители на Котки - Тема 150

  • 25 050
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 300
Запис и от мен с един сърдит Панта.

# 61
  • Мнения: 4 306
Simple Smile Панта като Зак,ама зеленоок Heart На колко е?

# 62
  • Мнения: 5 300
На година и половина е. ❤️

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Късметка мяука само като иска да отворим вратата, но сме в друга стая. Ако сме заедно - застава и седи за да я видим. Обича да сяда, ляга навсякъде. Не толерираме много къде е седнала или легнала, в смисъл ако пречи бива свалена от стол, диван или друго.
Обича да е край нас, но без да ни закача (освен ако реши да ни тъпче тумбаците) както и не иска ние да я закачаме.
Когато прави беля или драпа по стол/диван бива или тупната с нещо или стресната от висок тон, върши работа.
Та така, не ходи по маси, перални, печки и т.н.
 Общо взето като ви чета, благодаря на Господ, че ни се е паднала такава дунда, дето си гледа рахата само и не се занимава с бели.
Има и друго - аз съм домакиня, която не търпи дребни украшения или пълен кухненски плот с уреди и вещи. За котката е скучно у нас и смятам, че това лимитира възможностите за белички.

# 64
  • Мнения: 852
Благодаря за новата тема! Данъче от мен и се връщам да чета.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 09:15 от Среднощно Слънце

# 65
  • Мнения: 4 306
За Зак също има правила.Аз съм на мнение,че ако ще живеем заедно още над 10 год всеки трябва да знае какво може и какво не може да прави.Така беше и Фин.Малкия е леко див,меко казано,в момента,но се култвира радващо бързо.Аз пляскам с ръце и звука го спира.Но разбира от"не","мишка",:легло:,""храна","ела".Сега е наред "седни"и "легни"Вярвам,че котките са много умни и нищо,че са доста по-свободни от кучетата,могат да се научат на много неща.В къщи не може да се качв по маси за хранене и плота в кухнята.Това са си правиал и като член на семейството и това,че живее в социум е длъжен да го прави.Както всеки в семейството си има задължения Simple Smile
Зак също обичам да седи на моят стол и когато стана,той се намества там.Така беше и Фин.Мисля,че така показват,че си фаворитния им стопанин Simple Smile
да не казвам голяма дума,ама с новата храна вече не мирише така.Надявам се да не е временно

# 66
  • София
  • Мнения: 580
Клео също е от по-мързеливите и не правещи бели котка. Не се качва по масата или барполтовете (или поне не го прави в наше присъствие). На дивана и леглата спи само, ако няма накой друг там, което е много тъжно за нас, но характер, какво да я правиш. Няма нищо надраскано вкъщи, но аз от малка и режа ноктите, имаме си ритуал и тя е много спокойна( въпреки, че е много страхлива), задължително получава награда след това, дори сама си отива до шкафа и чака похвала и награда.Има си голяма катерушка, на която точи нокти, както и на едно котешко диванче, с дръскалка на мястото за лягане. Тя си дойде научена, къде да остри нокти (или от майка си или от жената от развъдника)Много мило ми става, като видя снимки, на които спите с гушнато котенце, на нас това ни е мечта. И за това много искаме второ котенце, за да научи Клео да се гушка (дори и от ревност да е). Клеопатра идва да се гали само при мен, много рядко при детето и почти никога при мъжа ми (само, когато я реши)

# 67
  • Мнения: 852
О, и при нас е голяма рядкост и трябваше да увековеча момента. Grinning Даже в момента спи в друга стая, че явно му досаждаме вече. Много, много рядко идва да седне в теб, иначе пък като спи дава да го галиш колкото искаш и като те е нямало повече време те посреща, ляга на земята и чака чесане като кученце, по коремчето и даже примяуква от кеф.

Edit: Иначе явно си е редовен номер това да ти седнат точно на твоето място. Много се забавлявахме още като беше малък, приятелят ми става от дивана и Макс хоп - точно там сяда. Същото го прави и на стола на кухненската маса преди вечеря.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 10:28 от Среднощно Слънце

# 68
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Демон вършее навсякъде, не признава "не" Обича да ходи по масата и да инспектира, ако гледам нещо си слага дупето пред очите ми, ако чета-сяда на книгата. Шефче е от малък, много глезен. Сега ме побърква, като "драска" с лапа по вратата, ама нали лапата е гипсирана и зловещо чука посред нощ. Ходи по плота, пие вода от мивката, изобщо-хулиганин. Влиза в тоалетната с щерката и после и пуска водата от казанчето, като натиска бутона с лапа. Ако ми е ядосан, отива в долната тоалетна, която е на етажа с дневната, и пуска водата няколко последователни пъти на инат, докато не отида да го изгоня от там.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 194
При нас Барни направо вдига “навлеците”, седнали на неговото кресло.

# 70
  • Някъде там
  • Мнения: 16 060
Като ви чета, все повече се вярвам че отглеждам куче в тяло на котка. То даже кучето е по своенравно от Шаги а е немдка овчарка и обучавано.
За пет месеца една беля не е направил, освен яденето на шоколад.
Сякаш и докато играе и тича като луд с играчките, пази наоколо. Драска по драскалката. Минава през точно определено място на стола и на масата за да стигне до прозореца. Не ни хапе, като посяга е само отдалече и с лапата да драска е без нокти..
Изпълнява всичко което му се казва. Е не от първия път, но го прави.

# 71
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
И у нас е същото, така ме бута, докато вече няма накъде и ставам, нахалитет. Ушатото е много досаден, само ходи и пее когато не му отърва, не те оставя на мира докато не стане на неговата.
С Топче грижи нямах, той обичаше уединението и никой да не го притеснява, това търси само компания и се качва навсякъде, да прави каквото ще само да е здрав.

# 72
  • Мнения: 4 306
Три котки съм имала до сега.И трите мъжки и много гушливи.Досадни чак,щото не можеш да останеш сам никога Simple Smile Доволна съм.Зак изобщо не пуска нокти,само ни докосва с лапичка,ако иска нещо.Фн беше същия.Особено с детето,тя беше много малка тогава и какво ли не му се беше случвало на Фин,никога не я одраска и постоянно беше залепен до нея.Малкия е същия, за сега
Сърдития Демон ми напомни на Фин.Обичаше да спи в големия дрешник в коридора и правеше всички палта в косми.Бях го отучила,но до последно всеки път,когато ми беше сърдит много демонтстративно отиваше и отваряше врата му с трясък.Никога не влизаше вече,но оставяше вратата отворена.Голям мъжкар беше този Фин Heart

# 73
  • Мнения: 9 180
Доста интересно относно позите на спане
https://brightside.me/wonder-animals/what-a-sleeping-position-ca … -your-cat-796012/   може да си го транслейтнете с гугъла

# 74
  • София
  • Мнения: 13 148
Не се качва по масата или барполтовете (или поне не го прави в наше присъствие).
В това е истината! Joy Майка ми беше много строга по отношение на качване на масата. Котките ми имаха страх и никога не се качваха в наше присъствие. Обаче кухнята ни е с прозорче на вратата. Много пъти съм поглеждала през него, когато котаракът е сам в кухнята и почти винаги го виждах как се разхожда по масата. Joy Пиша в единствено число, защото гледахме само по един котарак, но важи за всички, които съм имала през годините. Wink

А колкото за столовете, на които лягат при ставане на човека, често е заради затопленото място. Wink И при мен е така. И предпочитат моето място, защото хем съм с по-висока телесна температура от мъжа ми, хем д...то ми е по-голямо и по-добре загрява площта. hahaha hahaha hahaha  Но не отричам, че си имат и любими местенца, на които обичат само те да си лежат. Съседски котарак ръмжеше на всеки гостенин, който се е осмелил да седне на фотьойла му. Joy

Общи условия

Активация на акаунт