Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 35

  • 49 058
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 255
Благодаря за темата!
Към момента използвам ЕЛ ДУ, но лятото използвах и СС на Лумен, тъй като исках малко разнообразие.
Поддържам по 1 ФДТ и като тръгне да свършва издирвам друг или си отварям резервната опаковка (обикновено си имам по 2 поне в шкафа.)

# 16
  • русе
  • Мнения: 643
Преди време беше пуснат линк към сайт, в който може да се провери цвета на фон дьо тен от една марка дали пасва с друга...дано ме разбрахте. Пробвах с търсачката но не го намирам.
В момента ползвам на ЕЛ 3N2, но си мисля да взема и пробвам на Smashbox та се чудя стрували си да рискувам?

# 17
  • София
  • Мнения: 4 305
Благодаря за новата тема, Агент.
Като застудее преминавам на ФДТ, вместо пудра.

В момента смесвам Shiseido Synchro Skin Glow с Rimmel Match Perfection.
Понякога посягам и към тонирания крем на Golden Rose Nude Look и леко фиксирам с Guelian Parure Gold прахообразния.
Прикривам някоя избила пъпка-гадина с Revlon Candid коректор и едно великолепно зелено мазило - Couleur Caramel Corrective Cream.
Старая се да не събирам ФДТ-ни, макар че не съм открила все още идеалния.

# 18
  • Мнения: 22 842
Преди време беше пуснат линк към сайт, в който може да се провери цвета на фон дьо тен от една марка дали пасва с друга...дано ме разбрахте. Пробвах с търсачката но не го намирам.
В момента ползвам на ЕЛ 3N2, но си мисля да взема и пробвам на Smashbox та се чудя стрували си да рискувам?
https://findation.com/
имаше още един, но не помня кой беше

# 19
  • русе
  • Мнения: 643
Благодаря

Преди време беше пуснат линк към сайт, в който може да се провери цвета на фон дьо тен от една марка дали пасва с друга...дано ме разбрахте. Пробвах с търсачката но не го намирам.
В момента ползвам на ЕЛ 3N2, но си мисля да взема и пробвам на Smashbox та се чудя стрували си да рискувам?
https://findation.com/
имаше още един, но не помня кой беше

# 20
  • София
  • Мнения: 5 562
Благодаря за новата тема!

1. В момента ползвам ЕЛ ДУ и Диор Форевър. Харесва ми и Диора, но най-любимият ми фдт като покривност и трайност си остава ЕЛ ДУ.
2. Сменям леко нюанса на цвета в зависимост от сезона, но иначе ЕЛ ДУ ми е всесезонен.

# 21
  • Мнения: 1 997
Още един сайт за проверки на цвета, от този имам по точни попадения
https://www.temptalia.com/foundation-matrix/match

Мерси за темата.
Аз съм основно на оцветени овлажнители - NARS Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF 30/PA+++; LAURA MERCIER;  Серумния на The Ordinary
Лятото пробвах един продукт на Шанел, който знам от блогърка https://eu.feelunique.com/p/CHANEL-Le-Teint-Ultra-Velvet-30ml Също много ми допадна - дори нямаше нужда от запечатване с пудра. Бих си го взела ако нямах 3 отворени вече. Но зимата ми се изсушава кожата и не мисля че е подходящ.
Аз като си купя един фдт и си карам само с него до края на опаковката, сменям само ако ми е създал проблеми.
И аз така бях преди да вляза в тази тема Smile

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Имам два-три отворени ФДТ-на от миналата зима и пролетта - , но основно посягам към оцветения си дневен крем на Неострата и СС-то на Лумене.

# 23
  • Мнения: 10
Винаги имам поне 5-6 фдт, които не ми пасват цветово. На мен това ми е най-големия проблем, а не толкова консистенцията. То са едни смесвания, напасвания, но често подарявам, ако не използвам, не искам да се развалят. Писнало ми е от оранжеви фдт, те ме дразнят най-много. Как все не ги виждам в магазина правилно, не знам....През лятото слагам бб крем, възможно най-непокривен и лек,  а също и малко по-тъмен, защото и аз потъмнявам. Сега с настъпване на есента и зимата сменям с малко по-плътен фдт, но като цяло винаги търся най-лекия серумен и малко по-светъл. С напредването на годините колкото по-лек, толкова по-добре. Плътните фдт състаряват ужасно.

На мен пък все ми розовеят 😂

# 24
  • Мнения: 3 269
Сега като не може да се пробва, става още по-трудно да улучи човек.

# 25
  • Мнения: 1 467
Благодаря за новата тема. Simple Smile

За фдт сменяма според вида на кожата. Ако имам несъвършенства и зачервявания - Vichy Dermablend и Lancome Teint Idol Utra wear. В дните, в които ми е по-добре кожата - Giordani Gold Longwear Mineral. В най-добрите ми дни - което е супер рядко - Bourjois Healthy mix. Много ми е добре на кожата, ама има много леко покритие.

На моята кожа пъпката бързо се прибира, но самата червенина стои мноого дълго време и си личи. Гладка ми е кожата, во имам червени петънца от пъпчици. Често слагам по-погривни фдт именно затова. Освен това търся да е дълготраен и да не пресушава. Трудна задача, да.

# 26
  • Мнения: 861
Сега като не може да се пробва, става още по-трудно да улучи човек.

Ааа, не може....в нашия град, поне в дрогериите никой нищо не ти казва, мажа си по ръцете малко набързо, не прекалявам да им влизам в полезрението все пак. Но в Бюти Зоун например, както са загърнати с фолио и върви някой постоянно до теб, няма шанс да пробваш нищо.

# 27
  • Мнения: 863
Любимият ми фон дьо тен за момента е коригиращият на Ла Рош Simple Smile
Ползвах го лятото и беше супер,но става вече малко сух за нормална кожа и залагам на мазен крем на Avene отдолу 💓

# 28
  • Мнения: 2 266
Благодаря за новата тема. Имам мазна кожа и търся фон дьо тен с голямо покритие.Бихте ли ми препоръчали?Благодаря.

# 29
  • Мнения: 2 272
1. По-принцип за мен ДУ на ЕЛ е най-добрият ФДТ ever. В момента си ползвам още СС-то на Шанел.
2. Не сменям ФДТ-на според сезона, а по-скоро поради промени в кожата. Преди не изневерявах на ДУ, но напоследък кожата ми сната по-суха и затова наблягам на по-сочни покрития.

Общи условия

Активация на акаунт