Правите ли зимнина?

  • 17 639
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 24 467
Може бе, аз и до днес не мога да повярвам, как някой се кефи, като готви. Аз го приемам като наказание божие, нищо, че готвя всеки ден и в къщи винаги има домашно приготвена храна.  Laughing

# 286
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Може бе, аз и до днес не мога да повярвам, как някой се кефи, като готви. Аз го приемам като наказание божие, нищо, че готвя всеки ден и в къщи винаги има домашно приготвена храна.  Laughing
Обожавам да готвя GrinningМога да прекарам 24 часа в денонощието, в кухнята и постоянно да ми хрумват нови и нови идеи за разни манджи Grinning ...
Но все пак ние сме различни ... и намираме вдъхновение или просто удовлетворение в различни неща ... Peace Peace Peace

# 287
  • Мнения: 24 467
И на теб ти вярвам. Като виждам свекървата колко обича да готви, направо е родена за това.

# 288
  • Мнения: 645
Вече не мисля че излиза по-евтино, но може би си остава по-вкусното. Не правя, не мога и не искам ( но нямам нищо против да похапна от домашната лютеница на Баба Embarassed)

# 289
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз обичам да готвя, но за съжаление нямам време. Правя го 1-2 пъти седимично. И зимнина няма кога да си направя Tired

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Та това ми е въпроса. Има ли смисъл? По-вкусно ли е? Заслужава ли си блъскането?

не правя аз, а майка ми /аз само помагам/  Simple Smile
има смисъл, много е вкусно и полезно  Heart Eyes
особено домашно направената лютеница   chef

# 291
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Та това ми е въпроса. Има ли смисъл? По-вкусно ли е? Заслужава ли си блъскането?

не правя аз, а майка ми /аз само помагам/  Simple Smile
има смисъл, много е вкусно и полезно  Heart Eyes
особено домашно направената лютеница   chef
Можете ли да ми пояснит, кое е полезното?
Дано сте по - изчерпателна от предната авторка на мнение, която го твърдеше, но в крайна сметка с нищо не можа да обясни, кое е полезното на домашните консерви!
Ще съм ВИ много благодарна ако ми отговорите...

# 292
  • Мнения: 2 961
Може би това,че знаеш какво има вътре и как си го направил;)
В хладилника си имам едно доматено пюре,което вече 6 месеца стои отворено и не е мръднало.

# 293
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Може би това,че знаеш какво има вътре и как си го направил;)
В хладилника си имам едно доматено пюре,което вече 6 месеца стои отворено и не е мръднало.

Това не е полезност, това е гаранция за произход и производство...Различни неща са ...

# 294
  • Мнения: 2 961
Може би това,че знаеш какво има вътре и как си го направил;)
В хладилника си имам едно доматено пюре,което вече 6 месеца стои отворено и не е мръднало.

Това не е полезност, това е гаранция за произход и производство...Различни неща са ...

Мда...права си;) НО и това не е малко,нали?!
А ти щом задаваш въпроса по този начин,значи смяташ,че зимнината е вредна,така ли? Би ли обяснила защо?

# 295
  • Мнения: 24 467
Абе аз доматеното пюре си го правя за всяка манджа от пресен домат, който пасирам и го добавям, мисля че така е още по- полезно, а и си губя по- малко време от колкото да го консервирам, прибирам в мазата, отварям и т.н.
Сладката, компотите, трушиите- също по тази причина. Предпочитам да си купя плодове и зеленчуци, независимо колко набъкани с какво ли не ги изкарват някои, което никога не е много сигурно. Освен това дълбоко се съмнявам, че произходът на консервираните продукти е изцяло домашен при повечето хора, които се занимават с това начинание.
Лично ние си нямаме градина, пък и да имахме едва ли в нея щяхме да си гледаме всичко, което ядем.

# 296
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Може би това,че знаеш какво има вътре и как си го направил;)
В хладилника си имам едно доматено пюре,което вече 6 месеца стои отворено и не е мръднало.

Това не е полезност, това е гаранция за произход и производство...Различни неща са ...

Мда...права си;) НО и това не е малко,нали?!
А ти щом задаваш въпроса по този начин,значи смяташ,че зимнината е вредна,така ли? Би ли обяснила защо?
Страничка, две по - назад съм обяснила подробно, защо консервите не са добри за консумация!
 Peace
Абе аз доматеното пюре си го правя за всяка манджа от пресен домат, който пасирам и го добавям, мисля че така е още по- полезно, а и си губя по- малко време от колкото да го консервирам, прибирам в мазата, отварям и т.н.
Сладката, компотите, трушиите- също по тази причина. Предпочитам да си купя плодове и зеленчуци, независимо колко набъкани с какво ли не ги изкарват някои, което никога не е много сигурно. Освен това дълбоко се съмнявам, че произходът на консервираните продукти е изцяло домашен при повечето хора, които се занимават с това начинание.
Лично ние си нямаме градина, пък и да имахме едва ли в нея щяхме да си гледаме всичко, което ядем.
Peace Peace Peace

# 297
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Можете ли да ми пояснит, кое е полезното?
Дано сте по - изчерпателна от предната авторка на мнение, която го твърдеше, но в крайна сметка с нищо не можа да обясни, кое е полезното на домашните консерви!
Ще съм ВИ много благодарна ако ми отговорите...

Как кое ? Аз си ги варя морковите , чушките и доматите на пара... след това ги пасирам , слагам сол,  копър , целина и каквото си поискам, добавям зехтин и затварям в буркани...

Сладката също са ми много по- полезни от купешките...защото използвам домашни плодове, слагам по- малко,  при това кафява,  захар , слагам индрише и истински лимон, вместо лимонтузо ... изобщо всичко е много по- полезно от купешкото

# 298
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А домата специално е единствения плод, който става много по- полезен след сваряване ... не помня вече защо точно, естествено и витамин С изчезва ... но имаше нещо друго при доматите

# 299
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А домата специално е единствения плод, който става много по- полезен след сваряване ... не помня вече защо точно, естествено и витамин С изчезва ... но имаше нещо друго при доматите
А аз точно за доматите съм чувала, че стават вредни след термична обработка. Но точно защо- не помня.

Общи условия

Активация на акаунт