Шестокласници през 2020/2021

  • 25 046
  • 810
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 2 343
Бихте ли споделили на какво основание подадохте молбите? Че според нашата класна само при сериозно основание може да се попълва такава декларация, каквото и да означава това. И да помоля за линк към формуляра.
Благодаря много!

# 376
# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Бихте ли споделили на какво основание подадохте молбите? Че според нашата класна само при сериозно основание може да се попълва такава декларация, каквото и да означава това. И да помоля за линк към формуляра.
Благодаря много!
Скиорче,не ти е нужно основание.Наредба 10 им показах и нямаше проблем.Имаш 3 варианта според нея.Първи за 30 дни ,втори-до края за обявеното извънредно положение и третия за цялата година.
Ако детето или член на семейството са хронично болни прилагаш епикриза и решението се взима на ниво директор.
Ако е по желание на родител,подаваш документите в училището,те ги пращат до инспектората и от там идва разрешението.
Аз подадох по желание на родител ,даже им цитирах члена -чл115,ал4 ,параграф 15.

# 378
  • Мнения: 8 558
Щерката на последното контролно по Математика е с 5-ца. Доволна съм, но ако се забърза може и повече.

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 17:40 от vita

# 379
  • Мнения: 2 111
Момичета имам новина, незнам доколко ще ви хареса или не, със щерката и нейна съученичка сме на центъра в момента, преди минутки видях Г - на по география и докато го питах за тестовете че само по ИТ не ги е проверил, та в един момент ми каза че вече няма да има изходно ниво а само входно, изкоментирахме го, тъкмо каза че е по - добре и аз в отговор казах че ако трябва да го няма едното ниво е по - добре да е входното и като изказах свойте аргументи се съгласи че този вариант е по логичния.
Това си е б.т.

# 380
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
Входното ниво фигурира в Наредбата за оценяването, докато изходно такова там не се предвижда. Ролята на изходни нива в края на степен (като показател) играят донякъде НВО по основните предмети в 4, 7 и 10 клас.

# 381
  • Мнения: 2 419
И днес са имали изнeнадващи контролни по три предмета,всички са били шокирани и в същото време успокоени,че ще имат шанс да си оправят резултатите.Моят заяви,че на 100% е заковал 4ките,а по мат му се иска да е 5 или 6.Ако и утре действат по тази методика ще е убийствена ваканцията заради поправките.Ситуацията е повече от стресова за всички,но най-кофти е,че това ще рефлектира върху децата и образованието им.

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 15:43 от bobsi81

# 382
  • Мнения: 18 532
Няколко деца от нашия клас имат четворки по английски на устно изпитване без да ги е питала госпожата нищо, без да им е гледала тетрадки. Днес мойта е забравила да пита точно върху калво е била изпитана.

# 383
  • Мнения: 1 738
Ние с половинката от утре минаваме на хоум офис по график. Детето леко се изнерви, че ще му съсипем ваканцията. Имам чувството, че живея в някакъв филм. От всякъде излизат + около нас. Кой със симптоми, кой без. Опитвах се да смятам до кога да съм под стрес като контактна, след обяд изтървах нишката. Искам да се събудя и това да е свършило. Дори нямам сили да се панирам вече.
Бъдете здрави!

# 384
  • Мнения: 4 207
За съжаление, това беше абсолютно предвидимо. Колега е положителен, били сме в едно помещение в петък за половин час, с маски. И кой знае още с кого, дето и не съм разбрала, че е положителен.
Интересен в тази ситуация е казусът със задължителната карантина, който изскочи покрай Баце. Досега се минаваше по другия начин, както при Баце- контактен, бързо тестуване, на 2-3 ден, преди и теоретичен смисъл да има, наизлязат отрицателните тестове, няма повторни и на работа- здрави до доказване на противното. Интересно сега дали и за нас ще се прилага същия принцип? Надали. Карантина няма да видим, щото карантиниран пари не изработва на работодателя си. А дали и кого заразява му е все тая.

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Еееее ,днес издивях тотално.Днес ми водят 13 годишно дете с 38 градуса температура и кашлица от 3 дни.За протокола зъболекар съм. Питам майката дали го е водила на лекар,а тя спокойно ми обяснява,че нямало смисъл защото ще го изкарат корона.И на училище ходило ,защото 7 клас бил важен.Абе м...ка му,дори да не е корона то кашля,как ще стои с отворена уста 30 мин ,за да му направя пломба? Нямам думи просто.

# 386
  • Мнения: 4 207
Аха, ще го изкарат корона, значи! Чух това и от другаде- то това си бил сезонен грип, ама тия тъпи тестове ловели всъщност грипа, пък ги изкарвали корона, та затова бройките били такива! Trollface

# 387
  • София
  • Мнения: 1 895
Днес в едно от междучасията директорката дошла да изпрати децата под карантина имат болен съученик. Аз си отложих час за зъболекар въпреки че ние с баща му и брат му не сме под карантина. Утре няма да пускаме и малкия на училище. Карантината я смятат от последния ден в който е било на училище болното дете.

# 388
  • София
  • Мнения: 2 343
Renident, Dama, много благодаря за подробната информация. Да видим, дали ще се налага да подавам тази декларация или някой ще прояви разум да реши нещата кардинално.
За пациента и майка му -нямам думи... Надявам се, че си ги изгонила, както подобава. Аман от безотговорни, нагли и безсмъртни! Angry

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 21:31 от Skiorche

# 389
  • Мнения: 2 419
Без думи съм!Не да ги изгониш,но и як пердах им трябва,безумие тотално.Факт,от всякъде изниква и само се чудя от къде ще се стовари,ако може да ни прескочи,ще съм благодарна.Спряла съм малките от градина,работя онлайн и чакам да стопират и шестокласника.

Общи условия

Активация на акаунт