Шестокласници през 2020/2021

  • 25 108
  • 810
  •   1
Отговори
# 780
  • при моите любими
  • Мнения: 2 567
Дъщеря ми прави преразказ на "Моето сем. и други животни" преди 2 седмици. Беше върху текста от учебника на Просвета.

# 781
  • Мнения: X
https://drive.google.com/file/d/1QL1D9nWZadBXeZlqvs3kCWiZAqPbnzg … /view?usp=sharing
Получила се е малка грешка при преименуването на линка на ek_velika, но не е проблем да се извади, ако цитираш мнението й. В него връзката се вижда ясно.

# 782
  • Мнения: 2 194
Нашите правиха на Косачи в сегашно време, но още не е върнато, а от по - миналата седмица и по бъл. език няма върнато, кога ще стане незнам, чакаме. В сряда чакаме и по история, по география са проверени и оценките са нанесени макар че днес нямат география, та от вчера насам се нанесоха в школото четири оценки. Днес ни информираха за ситуацията в училище, да видим до кога ще издържат с това инфо.

# 783
  • Мнения: 1 194
Дидева , много благодаря!

# 784
  • Мнения: 8 696
Нас започнаха да ни информират почти всеки ден. Заболели все още нямаме, но имаме отсъстващи учители.
Лошото е че градът ни е пламнали и е въпрос на време....

# 785
  • Мнения: 1 738
При нас информация дават веднъж седмично и то не много вярна. Градът ни е малък и знаем кой е болен и кой карантиниран, но училището казва, че не е така. Учим присъствено всички 1-12 клас. Сигурно се борим за медал.

# 786
  • Мнения: 8 696
И ние учим 1-12 клас. До преди 2 седмици градът беше добре, но сега се увеличават заболелите....

# 787
  • Мнения: 1 641
В нашето жучилище учат присъствено до 5 клас вкл. 6 и 7 от петък и де минаха на ДО до 27.11 вкл. Информираха ни, че в у-ще няма болни учители и ученици, само карантиниран и, заради болни родители. Последно правиха преразказ на Старият щърк, от името на овчаря.

# 788
  • София
  • Мнения: 6 223
Днес дочух, че ще имат контролно в сряда или четвъртък, на което освен тестова част, ще има и преразказ, но т.к. с тези намалени часове нямало да има време, нямало да е подробен преразказ. На какъв текст - не знам.  Моето тъкмо на курса го тренираха да пише подробен и дано сега нещо не се отплесне. В същото време ще се явяват на "Стъпала на знанието", където пък формата ще е подробен преразказ на непознат текст.
Иначе ми хареса как госпожата беше организирала някакво състезание по четене с разбиране. Първо четоха текста, после тя обясни коя задача колко точки носи и че първият който "вдигне ръка", натискайки някакъв бутон и отговори правилно печели точките. И който събере еди колко си точки ще получи 6.
По математика денс упражняваха повърхнина и обем на кълбо. Вероятно скоро ще имат тест на валчести и после "Алгебра здравей!"
Събраха им се пак всички контролни накуп - днес по история, в сряда по БЕЛ, до края на седмицата сигурно и по Мат.
Разпределила съм го да учи в кухнята. Т.к. сестра му учи в детската, а ММ работи в хола. Та той си пише на кухненската маса. По едно време го гледам, че е нарамил лаптопа, а от него се лее народна музика. Питам го къде отива? Да си полегнел малко докато имат музика. Казвам: "Добре, но сложи слушалките да не пречиш на сестра ти". Та предимство е в час по музика, да слушаш урока полегнал Wink

# 789
  • Мнения: 8 991
Утро77, съпругът ти като цяло по-леко ли изкара вируса/

Слава Богу, да!
Има още няколко дни изолация.

Мисля с децата да си направим тестове и изследвания дали някой от нас пък не го е изкарал незабелязано.
Симптомите на мъжа ми бяха супер незабележими. По случайност си пусна ПСР. Добре, че не бяхме виждали бабите известно време. Просто късмет са имали.

# 790
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Правиха преразказ от името на неутрален разказвач на половината от 4-та глава на "Моето семейство и други животни".
По математика приключиха с пирамида. За контролно не са им казвали.
Английски нямат вече трета седмица...
География започнаха Северна Америка.
ЧП- след плътност.

# 791
  • Мнения: 306
Моля кажете правиха ли наборите преразказ на ,,Моето семейство" и други животни.На коя глава и какъв преразказ.Благодаря..
Направиха и то подробен Simple Smile, още не са го проверявали.
По математика положението става много лошо -трета седмица отсъства титулярът. Заместникът е меко казано потресаващ. Не знае в коя група на тиймс да влезе, при два последователни часа  влиза в различни, учениците му го издирват по виртуалните класни стаи ( тук става въпрос за много млад човек). Задава задачи и проверява отговорите, тези на учителя системно са грешни, децата казват “г-жо, пак ли сбъркахте отговора?”...
отсъстват и преподавателите по английски и по ЧП. Надявам се всички да преминат успешно през този период.

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 21:50 от pepeblue

# 792
  • Мнения: 1 738
Правиха сбит преразказ от името на главния герой (Джери ли беше?) на главата, която е в учебника. Беше за домашно, мисля че не е проверяван. Или поне не съм чула.

# 793
  • София
  • Мнения: 4 596
Моята прави сбит преразказ на един кратък текст. Аз го проверих, посъветвах да 'сбие' още. И се оказа прекалено сбит и съкратен... Малко ми се нарани егото де. Но по граматика нямам грешка и редовно намирам по нещо в домашните. Съответно детето после се кефи, че при проверка всичко е вярно.

Да не повярваш, синът има редовни часове - с обяснения, домашни, проверки. Направо ще вземе да ми хареса. Не знам на какво се дължи това, но наистина се изненадах приятно.

# 794
  • Мнения: 486
Не са правили никакви преразкази, но и учителката им е в болнични. Уж не от Ковид. Все още твърдят, че в нашето училище е имало само 1 случай на учител с Ковид. Само че постоянно има или деца, или учители, които са в болничен.

Общи условия

Активация на акаунт