Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 212
  • 798
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 168
Най-много забавени ипотечни вноски в САЩ от 21 години насам. Интересни времена се задават, предвид как тръгна предишната криза.
https://money.yahoo.com/mortgage-delinquency-rate-hits-21-year-h … gh-180315848.html

# 706
  • Мнения: 5 262
и ти ли си се парашутирал от две политически и икономически системи. тук и друг потребител се вихреше със същото портфолио.
ами с този опит първо си намери добра работа и с така доказанаите качества ако ти остане време ходи по цял ден да съветваш населението. иначе да не стигнат и те до същия успех на твоя . много акъл и приложение на любител драскач.
айде отсави . давай съвети като няма какво друго да правиш. какво ми пука в същност.
Само в  въяпроса за покрива потъна сред дрънкане на глупости извън темата

# 707
  • Мнения: 210
Най-много забавени ипотечни вноски в САЩ от 21 години насам. Интересни времена се задават, предвид как тръгна предишната криза.
https://money.yahoo.com/mortgage-delinquency-rate-hits-21-year-h … gh-180315848.html
The Big Short 2 идва - въпрос на време е.

# 708
  • Мнения: 41 974
и ти ли си се парашутирал от две политически и икономически системи. тук и друг потребител се вихреше със същото портфолио.
ами с този опит първо си намери добра работа и с така доказанаите качества ако ти остане време ходи по цял ден да съветваш населението. иначе да не стигнат и те до същия успех на твоя . много акъл и приложение на любител драскач.
айде отсави . давай съвети като няма какво друго да правиш. какво ми пука в същност.
Само в  въяпроса за покрива потъна сред дрънкане на глупости извън темата

Не разбирам какво искаш да кажеш с термина, но във всички случаи има грешка - парашутиралА съм се (евентуално).
Иначе ми е интересно защо точно ми е добра работа?  Да се изхранваш от контейнерите носи възможно най-малко ограничения и най-много свобода. И зорлем да се лиша от това? Пък и нашето население не обича да го съветват, то казва "не ща акъл, пари ми дай", понеже си знае всичко. И така съветите остават за форумите Wink

П.П. Въпросът за покрива не ми стана много ясен, не разбрах какво точно се пита.



Най-много забавени ипотечни вноски в САЩ от 21 години насам. Интересни времена се задават, предвид как тръгна предишната криза.
https://money.yahoo.com/mortgage-delinquency-rate-hits-21-year-h … gh-180315848.html

Интересно ми е какво стои зад това. Уж Тръмп се хвали с икономически подем, пък ипотеките не се обслужват? Дали е заради невъзможност, или защото в момента номерът минава и доста тарикати искат да пробват дали някой няма да ги подпомогне, ако не си плащат? У нас също се наблюдаваше възползване от правото да се замразят кредити само защото може, а не защото някой не може да си плаща.

# 709
  • Мнения: 1 000
и ти ли си се парашутирал от две политически и икономически системи. тук и друг потребител се вихреше със същото портфолио.
ами с този опит първо си намери добра работа и с така доказанаите качества ако ти остане време ходи по цял ден да съветваш населението. иначе да не стигнат и те до същия успех на твоя . много акъл и приложение на любител драскач.
айде отсави . давай съвети като няма какво друго да правиш. какво ми пука в същност.
Само в  въяпроса за покрива потъна сред дрънкане на глупости извън темата
Станцията е вездесъща. В която и да е тема произволно да надникна, тя е неизменно там с напътствие или контрареплика. Ако не видя нейн пост в рамките на няколко часа започвам да се притеснявам да не е сполетяна от  нещастие Worried . Предлагам  да осъвремени ника си от Черна Станция на Форумна Пандемия за да звучи по актуално Laughing. Все пак времето на Втората Световна Война е минало..

# 710
  • Мнения: 5 262
май е мамасита или преди това както беше псевдонима. много прилича особено по количество мнения на еденица време и участие на всякъде.

# 711
  • София
  • Мнения: 4 668
Поне количеството не е за сметка на качеството.
Щото от някои други, ни количество, ни качество.
А и има приличен правопис.

# 712
  • Мнения: 5 262
айде. и другия с опит от две системи и с чисто нова професия = начална даскалица ама ходи по форумите. тенкс драги . минАх го у-щето вече. и както съм си много добре съм си. повече не ми трЕбва.
ходи се труди с някой друг.

# 713
  • Мнения: 41 974
Само нещо не го разбирам това озлобление...
С  Мария поне сме принципни противници - тя е силно лява и лелее за социализма, а аз таман наопъки. Нормално е да не ме долюбва. Ама "Партизанката" къде я настъпих, че така се е настървила представа си нямам. Ама ще я преживея де. И не, не съм Мамасита. Аз може да съм досадна, ама онази беше луда. Има разлика Grinning

# 714
  • Мнения: 2 921
Само нещо не го разбирам това озлобление...
С  Мария поне сме принципни противници - тя е силно лява и лелее за социализма, а аз таман наопъки. Нормално е да не ме долюбва. Ама "Партизанката" къде я настъпих, че така се е настървила представа си нямам. Ама ще я преживея де. И не, не съм Мамасита. Аз може да съм досадна, ама онази беше луда. Има разлика Grinning

Според мен е някаква завист по главните букви Wink

# 715
  • Мнения: 2 901
Имаме въпрос - има ли начин да сметна оптимално кредитиране със задна дата преди 8 години, знаейки грубо как са се променяли лихвите от готава до сега.

Примерно кредит 100к изтеглен 2012 с лихва Х% за У години. Колко е погасен към момента и колко остава, предвид че може да се рефинансира (ако имаме исторически лихвените проценти относително оптимално да се изчисли).

# 716
  • Мнения: 5 262
Имаме въпрос - има ли начин да сметна оптимално кредитиране със задна дата преди 8 години, знаейки грубо как са се променяли лихвите от готава до сега.

Примерно кредит 100к изтеглен 2012 с лихва Х% за У години. Колко е погасен към момента и колко остава, предвид че може да се рефинансира (ако имаме исторически лихвените проценти относително оптимално да се изчисли).

можеш да си го симулираш в ексел.
и за да свериш можеш да идеш до банката за да ти го пресметнат после си правиш формулите в ексела и само сменяш % тите и началната дата ...  гледай да вкл. всички параметри и да можеш да си ги променяш както ти изнася и да си напаснеш най-доброто за целта ти
 не е трудно.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 668
Всичко може да се сметне, ако знаеш точните параметри.
Освен лихвата, евентуално какви са вноските, равни ли са.
При всяка промяна на лихвата, банката би трябвало да вади нов план  за плащане, който включва всички вноски напред.
Т.е., ако си намериш последния такъв план, това включва изчисленията, които ти трябват.
(застраховките ги игнорираме)

# 718
  • Мнения: 5 262
важна е
1. лихвата
2. период фиксирана лихва и каква част е фиксирана  . за последващи изменения, защото дори при фиксиран период една част е променлива
3. процент от сумата , който можеш годишно да влагаш  допълнително без глоба ... не знам как се казва на български
и т.н.
значи първото е дадено от банката и се изменя ако изменяш 2,3, ...
твоята цел е да получиш най-добра стойност в 1. като имаш най-изгодните за теб стойности в 2 и 3. Т.е. става въпрос за преговори на добър клиент ... много агенти имат свободата да дават някои бонуси. Не пропускай да си поискаш.

Друг е въпроса, че можеш да си направиш не един , а два кредита при по-големите суми на партниращи си банки, ако едната дава по-изгодни % при кратък фиксиран период, но ти искаш част да ти е на дълъг фиксиран период ... правиш сметка кое за колко и как можеш д аизплатиш и как да направиш.

ако смяташ 8г. назад си правиш сметката при какви условия и кога си можел да си правиш рефинансиране и ... смяташ .
В ексела можеш да си направиш много добра симулация.
Та така. Успех.

# 719
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
В момента наемателите са в изгодна позиция да извиват ръцете на отдаващите под наем, защото броят на празните апартаменти и предлагането на пазара се увеличава, а всеки изтекъл месец без наемател е директна счетоводна загуба.

Общи условия

Активация на акаунт