90 Day Fiance / 90 дни до сватбата Тема IV

  • 20 278
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледам ги основно в събота или неделя на повторенията, малко ми се губят през седмицата. Понякога ги хващам през делчинчите дни, но рядко.

# 661
  • Мнения: 3 730
И аз това се чудя...ама познам лично двойка, в която мъжа -румънец така и не научи български или се правеше, че не го знае. През всички години си говореха на английски с жена си, която е българка.

То може да се каже и за нея, защо не е научила румънски. Но важното е, че имат общ език. Тук те имат приложение. Имаме приятелско семейство, което също не говорят езика на другия, нито езика на държавата, в която живеят. Общуват си на английски. А дъщеря им знае и 4те езика.

# 662
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
И аз това се чудя...ама познам лично двойка, в която мъжа -румънец така и не научи български или се правеше, че не го знае. През всички години си говореха на английски с жена си, която е българка.

То може да се каже и за нея, защо не е научила румънски. Но важното е, че имат общ език. Тук те имат приложение. Имаме приятелско семейство, което също не говорят езика на другия, нито езика на държавата, в която живеят. Общуват си на английски. А дъщеря им знае и 4те езика.
Всичко зависи къде се живее!!!

# 663
  • София
  • Мнения: 23 017
Съпругът на братовчедка ми, който е чужденец си завърши висшето образование в България ( обаче учеше и работеше с английски и не знам дали в речника му имаше и 10 думи на български. 😀 Ако някой няма желание и не му се налага няй-вече, нищоне може да го накара да научи езика. 😀

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 15 562
Може да прозвуча тесногръдо, но изобщо не смятам научаването на чужд език, различен от английския, за необходимост. Да, разбира се, всеки език е богатство, но това не значи непременно, че трябва да се развиваш в тази насока, ако не изпитваш такава вътрешна потребност. Просто времевата инвестиция е много голяма. С английски може да се оправиш в почти всяка една точка на света.
Сега, ако живееш в САЩ, действително ми е трудно да си представя, че няма да имаш желанието да овладееш езика. Това също ми е непонятно.

# 665
  • София
  • Мнения: 11 643
За мен е странно да не можеш да общуваш с половинката си, какъв ще е езикът няма значение, но да имате две деца и още да говорите чрез телефон и ако му падне батерията да не можете да се разберете е безумно.

# 666
  • София
  • Мнения: 3 821
Да, и на мен това ми е непонятно. Все пак една връзка се гради на комуникацията. Същото е и с Девън и нейния кореец.

# 667
  • София
  • Мнения: 62 595
Забелязала съм, че англоговорящите смятат, че не е нужно да учат друг език, а другите са длъжни да знаят английски.  Въпросът с комуникацията е двустранен - всеки от партньорите да се опита поне малко да понаучи от езика на другия, ей така, от уважение към него.

Сега се сетих, че гледах една серия на Дарси и Стейси като едната се омъжи за албанеца. Такава кифла като нея никога не бих изтърпяла, и двете са ужасно разглезени и направо са невъзможни. Като е готов баща им да им плаща - проблемът си е негов.

# 668
  • София
  • Мнения: 3 821
Да. А има и доста хора, които мисля, че английският е единственият език, който се говори по света 🙄

# 669
  • София
  • Мнения: 23 017
Лично за мен просто е странно да живееш години наред в една държава и да не направиш опит да научиш езика поне малко.

# 670
  • Мнения: 36 633
Не мисля, че с английски можеш да се оправиш във всяка точка на света. Ако говорим за бизнес средите, може би да, ако става дума за улиците - определено не. Дори в България повечето хора не знаят английски (на елементарно ниво), а уж сме прозападно настроени.

# 671
  • In transit
  • Мнения: 11 905
Лично за мен просто е странно да живееш години наред в една държава и да не направиш опит да научиш езика поне малко.
Точно това имах предвид. Не може да живееш н-години в една държава и да не положиш минимални усилия да научиш езика им. За мен това значи, че нямаш желание да се интегрираш.

# 672
  • Мнения: 9 697
Според мен е важно да знаеш езика на държавата, в която живееш. Ако Пол и Карини се установят в САЩ ми е по-логично тя да научи английски. Просто не мога да си представя, че ще живея някъде и дори в магазина няма да мога да се справя сама, или пък всеки път ще вадя телефона да ми превежда.

# 673
  • Мнения: 36 633
Аз не вярвам, че тя ще се върне в САЩ след драмата това лято. Разривът между тях започна от това, че тя каза, че предпочита да живее в Бразилия със семейството си, а той й каза, че няма да й позволи да вземе детето. И тя избяга.

# 674
  • sofia
  • Мнения: 417
здравейте
как така на Британи Азан може да бъде убит😮😮😮
Джасмин(Ясмин)нарочно си намери този, за да отиде при сестра си
Какво излиза сега , че Том иска да се върне при Дарси ??
Такъв цирк със сватбата на Стейси 😂😂
Андрей какво толкова крие?
Майкъл си харесва Анджела според мен ❤😂

Общи условия

Активация на акаунт