Априлски мами 2021 - тема 2

  • 34 007
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 86
Здравейте! Как са ви кръвните изследвания? При мен е паднал хемоглобина и ще пия желязо с витамини В и С. На последния преглед ми казаха, че имам повече околоплодни води и ме питаха за диабет в рода. В норма ми е глюкозата, но си я следя и всеки ден с глюкомер. На някой случвало ли му се е?

# 721
  • Мнения: 52
Здравейте! Как са ви кръвните изследвания? При мен е паднал хемоглобина и ще пия желязо с витамини В и С. На последния преглед ми казаха, че имам повече околоплодни води и ме питаха за диабет в рода. В норма ми е глюкозата, но си я следя и всеки ден с глюкомер. На някой случвало ли му се е?
Здравей, аз все още държа хемоглобина в норма, но за многоводието са те попитали, тъй като е типично за ‘гестационен диабет’, направи си кръвно захарен профил щом имаш глюкомер или на следващото ходене до лаборатория си пусни ‘Гликиран хемоглобин’. Успех, дано нищо да няма, може да си е просто нормално, не при всеки всичко протича като по учебник и не значи, че не е нормално!

# 722
  • Мнения: 449
Моя хемоглобин е паднал 117 под нормата е и ми изписаха сорбифер, как вървят нещата при вас мами, аз вече съм в 25седмица и нашата девойка е почти 700 грама и термина ми е за 26 март,най вероятно ще се наложи секцио заради първото такова. Имам си болки повече лежа и пия магнезии и но шпа

# 723
  • Мнения: 116
Здравейте, момичета. В 22 г.с. съм и 3 дни. При вас има ли течение, което да е по-воднисто, няма мирис и цвят, няма парене?Правила съм и микробиологии-чисти са. Чета, че е нормално през бременността течениено да се засили, но исках да питам  и при вас как е.

# 724
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета. В 22 г.с. съм и 3 дни. При вас има ли течение, което да е по-воднисто, няма мирис и цвят, няма парене?Правила съм и микробиологии-чисти са. Чета, че е нормално през бременността течениено да се засили, но исках да питам  и при вас как е.

И при мен го има. АГ каза, че е нормално. Естествен начин на организма да се пречиства и да предпазва бебето от инфекции. Опасно е, ако има парене, лоша миризма, особен цвят и т.н.

# 725
  • Мнения: 86
Здравейте, момичета. В 22 г.с. съм и 3 дни. При вас има ли течение, което да е по-воднисто, няма мирис и цвят, няма парене?Правила съм и микробиологии-чисти са. Чета, че е нормално през бременността течениено да се засили, но исках да питам  и при вас как е.
Преди няколко дни ми пуснаха микробиология и всичко беше наред, макар че съм по-обилно леко жълтеникаво течение. Такова е от самото начало на бременността, явно при всеки е различно.

# 726
  • Мнения: X
И при мен хемоглобина падна на 116, но когато показах на АГ ми кръвните каза,че съм пушка и съм нямала нужда от желязо на този етап. 😑 Смених си на своя глава пренаталните витамини с такива, които има желязо и пия и биозин мама, в който пише, че спомага за по-доброто усвоявяне на желязото.
За течението и аз имам леко по-обилно течение без цвят и мирис. Правени са ми до момента 3 микробиологии и на трите не се изолира нищо, явно е нормално да се усили през бременността. Да попитам има ли мами с алергичен ринит и как се справят с него? Миналата седмица,като бях на ЖК питах доки и каза,че антихистаминовите таблетки и кортокостероидните спрейове, които ми изписват за алергията изобщо не са предпоръчителни при бременност. Мога да ползвам спрейове на растителна основа и морска вода. Ксилометазолина можело максимум 2 дни. Ползвам хомеопатичен спрей Еуфорбиум, но кихането, сърбежа в носа и съзленето от очите продължават. Четох за хомеопатични таблетки Коризалия и Ринитал, че можело да се ползват при бременност. Ще се радвам, ако има мама с такъв проблем да сподели, как се справя тя.

# 727
  • Мнения: 52
И при мен хемоглобина падна на 116, но когато показах на АГ ми кръвните каза,че съм пушка и съм нямала нужда от желязо на този етап. 😑 Смених си на своя глава пренаталните витамини с такива, които има желязо и пия и биозин мама, в който пише, че спомага за по-доброто усвоявяне на желязото.
За течението и аз имам леко по-обилно течение без цвят и мирис. Правени са ми до момента 3 микробиологии и на трите не се изолира нищо, явно е нормално да се усили през бременността. Да попитам има ли мами с алергичен ринит и как се справят с него? Миналата седмица,като бях на ЖК питах доки и каза,че антихистаминовите таблетки и кортокостероидните спрейове, които ми изписват за алергията изобщо не са предпоръчителни при бременност. Мога да ползвам спрейове на растителна основа и морска вода. Ксилометазолина можело максимум 2 дни. Ползвам хомеопатичен спрей Еуфорбиум, но кихането, сърбежа в носа и съзленето от очите продължават. Четох за хомеопатични таблетки Коризалия и Ринитал, че можело да се ползват при бременност. Ще се радвам, ако има мама с такъв проблем да сподели, как се справя тя.
Аз също съм с алергичен ринит, от известно време ползвам ксилометазолин, защото само той ме избавя, консултирах се с 3 ма доктори и 3 мата, казаха, че имам плацента и да не се притеснявам.. Имам и един Фитоназал спрей, който дали пръскам или не файда никаква, даже тръгва още повече от него... Незнам какво да правя вече с този течащ нос...

# 728
  • Мнения: X
И при мен хемоглобина падна на 116, но когато показах на АГ ми кръвните каза,че съм пушка и съм нямала нужда от желязо на този етап. 😑 Смених си на своя глава пренаталните витамини с такива, които има желязо и пия и биозин мама, в който пише, че спомага за по-доброто усвоявяне на желязото.
За течението и аз имам леко по-обилно течение без цвят и мирис. Правени са ми до момента 3 микробиологии и на трите не се изолира нищо, явно е нормално да се усили през бременността. Да попитам има ли мами с алергичен ринит и как се справят с него? Миналата седмица,като бях на ЖК питах доки и каза,че антихистаминовите таблетки и кортокостероидните спрейове, които ми изписват за алергията изобщо не са предпоръчителни при бременност. Мога да ползвам спрейове на растителна основа и морска вода. Ксилометазолина можело максимум 2 дни. Ползвам хомеопатичен спрей Еуфорбиум, но кихането, сърбежа в носа и съзленето от очите продължават. Четох за хомеопатични таблетки Коризалия и Ринитал, че можело да се ползват при бременност. Ще се радвам, ако има мама с такъв проблем да сподели, как се справя тя.
Аз също съм с алергичен ринит, от известно време ползвам ксилометазолин, защото само той ме избавя, консултирах се с 3 ма доктори и 3 мата, казаха, че имам плацента и да не се притеснявам.. Имам и един Фитоназал спрей, който дали пръскам или не файда никаква, даже тръгва още повече от него... Незнам какво да правя вече с този течащ нос...

Не знам, аз изкарах вирус или настинка с възпален синузит и уши и се наложи АБ. Но след АБ винаги ми изписваха еруис таблетки и назонекс спрей. А аз преди да забременея усещам ли се,че хремясвам ги почвах и се пресичам. Сега джипито питах и АГ и двамата не дават ксилометазолин. Тези противоалергични също. Ако се влоша още май ще се наложи да ида на алерголог. Не се издържа със запушен нос, кихане и сърбежи! 😁

# 729
  • Мнения: 544
Мен от снощи ме мъчи някаква болка ниско долу в корема и от време на време ниско в кръста я усещам. Пих магнезий и но-шпа и нищо. Като се движа я усещам, като легна почти няма болка... Ще звъня на АГ ако и утре имам болки сутринта... Някоя от вас с подобни оплаквания, нормално ли е това? Нямам температура, зацапване, необичайни течения, просто тъпа болка и тежест ниско долу? По УЗ съм 24+гс и май е рано да усещам контракции... Не знам и аз вече...

# 730
  • Мнения: 37
Можете ли да предложите сайтове за дрешки?

# 731
  • Мнения: 297
Здравейте! Как са ви кръвните изследвания? При мен е паднал хемоглобина и ще пия желязо с витамини В и С. На последния преглед ми казаха, че имам повече околоплодни води и ме питаха за диабет в рода. В норма ми е глюкозата, но си я следя и всеки ден с глюкомер. На някой случвало ли му се е?

PetyaDi, аз бях с увеличени оклоплодни води и ме изпратиха на натоварване с глюкоза(ОГТТ и изследване на Инсулин) оказа се че съм с гестационен диабет. Няколко пъти преди това кръвните изследвания преди натоварването на глюкоза на гладно ми бяха ОК, така че самото ОГТТ показа проблемът при мен - на 60 минута след натоварването с глюкоза. В момента съм на диета, следя се с глюкомер по 6 пъти на ден - сутрин още в леглото като се събудя, 1 час след закуска, преди обяд, 1 час след обяд, преди вечеря и 1 час след вечеря. На гладно стойностите трябва да са под 5.5, а 1 час след основно хранене - под 7.5.  Аз вдигам кръвната захар след определени храни или като преям( заради бременността съм доста лакома...) Ако имаш още въпроси - пиши ми на лични.

# 732
  • Мнения: 47
Относно кисилините  и аз се мъча от време на време и преди също се спасявах само с няколко глътки прясно мляко, но сего си взех Bianacid ( хапчета за смучене ) и помагат.

# 733
  • Мнения: 2 112
Не устоях и въпреки, че почти нищо не ни трябва за бебчето, разгледах сайтовете за комплектче за изписване - нищо, абсолютно нищо не ми хареса! Едни кичозни, непрактични дрехи, все нещо в комплекта няма да ми пасне... Загледах обаче едни сладурски комплектчета за баня, с най-мъничките на света чехлички за баня, навярно 5-6 см  дълги!😍Толкова са сладки, макар и ненужни! Накараха ме да се усмихвам дълго време!...
Мамчета, рано е, но ако сте избрали своите комплектчета за изписване, споделяйте ги за вдъхновение!

# 734
  • Мнения: 1 206
И аз не съм фен на комплектите за изписване с по 10 части. Виждат ми се непрактични и масово не ми харесват. Засега съм решила да е това:
Скрит текст:
Ще взема бяло одеало, за да не е прекалено розово всичко и, ако не избера друго, ще е с тях. Има доста време, така че може и да харесам нещо съвсем различно, засега това е вариантът.

Общи условия

Активация на акаунт