Априлски мами 2021 - тема 2

  • 35 257
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 115
Някой ползва ли е свещички Ева Кю, сироп Лактулоза, Мелилакс?? Имам и трите, но някак ме е страх, а вече ще се пръсна 😞

# 76
  • Мнения: 1 212
Аз съм си слагала Ева Кю, като имах проблеми. Някак на мен не ми действаха, както трябва, но все пак беше по-добре от нищо. Със сигурност намери нещо, което да има ефект, защото е много по-опасно да не ходиш. Всички тези неща стават за бременни, така че можеш да действаш и да видиш кое е твоето нещо.

# 77
  • Мнения: 178
Някой ползва ли е свещички Ева Кю, сироп Лактулоза, Мелилакс?? Имам и трите, но някак ме е страх, а вече ще се пръсна 😞
Аз съм използвала Микролакс те са напълно безопасни за бременни

# 78
  • Мнения: 298
Аз такива оплаквания не съм имала, но кожата на лицето ми е ужасна! Хем е суха, хем имам пъпки в областта под скулите, брадичката, дори шията и понякога по челото. Никога не съм имала пъпки през живота си, ако някоя от Вас има този проблем и има лек за него, моля да сподели. 🤗

Аз от предната бременност не можах да се оправя, та ходих на кожен малко преди да забременея втория път. Тя ми изписа Акне Аут крема на Биотрейд, като ми каза, че няма опасност за плода, ако използвам крема като съм бременна. Все пак като забременях го спрях, не само от страх, ами ми ставаше и лошо. За около месец веднага пак ми се появиха и последните две седмици ползвам на Sebamed сапуна за чувствителна и проблемна кожа, един зелен. Доста добре ми се отразява засега, а и мисля да ползвам козметиката на тази марка живот и здраве и за бебо, та ще им пробвам и другите неща. Взех си и душ маслото им, което също много ми допада и се надявам допълнително да помага против лошите стрии Grinning

# 79
  • Мнения: 297
MamyG, аз също имам огромен проблем със запека. До момента съм ползвала свещички Ева Q и мини клизми Релаксит. От тях двете свещичките са с по-добър ефект, но не достатъчен. Мисля да пробвам и миниклизмите на Мелилакс. Пия Фрутилакс. В началото имах успех, но сега от 1 седмица - пак драма. Всички са подходящи за бременни, така че пробвай, но повече от 2 дена без изхождане е опасно. Някой пробвал ли е с хомеопатични препарати?
BlackOpium , пиеш ли витамин B12? От него излизат много пъпки по лицето и доколкото съм чела няма спасение, освен от само себе си.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 09:09 от fia37

# 80
  • Мнения: 43
Здравейте! Записвам се и аз от Бургас с термин м. Април 2021 г. с първа бременност. В момента съм в 13+5 г.с. Направих пренатест в Cell Genetics. Всичко е нормално и чакам момиче.
Да попитам има ли спортуващи момичета? Имате ли препоръки от гинеколога ви относно движение и спорт?
Добре дошла! Тренирам фитнес с тежести от 6 години, точно както предишната бременност спрях докато не влезнах в 4ти месец и не ми дадоха зелена светлина, че плацентата е висока. Онзи ден си направих първата тренировка, намалям тежестите значително и избягвам някои упражнения, също така с по-бавно темпо и повече почивки между сериите. Гинеколожката ми не е ок да тренирам с тежести, но пък докторката, която ми прави ФМ да, стига да не се претоварвам. Тялото все пак е свикнало на подобно натоварване, така че ако тренираш нещо на първо място нека ти потвърдят, че самата бременност не е рискова, че плацентата е висока - това е МНОГО важно, и от там на сетне слушай тялото си

# 81
  • Мнения: 115
MamyG, аз също имам огромен проблем със запека. До момента съм ползвала свещички Ева Q и мини клизми Релаксит. От тях двете свещичките са с по-добър ефект, но не достатъчен. Мисля да пробвам и миниклизмите на Мелилакс. Пия Фрутилакс. В началото имах успех, но сега от 1 седмица - пак драма. Всички са подходящи за бременни, така че пробвай, но повече от 2 дена без изхождане е опасно. Някой пробвал ли е с хомеопатични препарати?
BlackOpium , пиеш ли витамин B12? От него излизат много пъпки по лицето и доколкото съм чела няма спасение, освен от само себе си.
Днес пробвах Ева Кю, не съм много очарована, но е по-добре от нищо. Ще опитам и Мелилакса и се надявам с него нещата да са по-добре. За капак имам и хемороиди та при мен "щастието е пълно"

# 82
  • Мнения: 58
fia37, пия комплексни витамини и те съдържат В12.
FireWalkWithMe, ще го пробвам този сапун, по описанието звучи доста добре, не изсушава и почиства в дълбочина.
Благодаря ви за съветите! ❤

# 83
  • Мнения: 12
Здравейте. Относно запека , аз ползвам Дулколакс капки, тъй като нищо от изброените не е в състояние да ми помогне.В описанието пише, че може да се ползват след консултация с лекар. Аз съм се консутирала и ми позволиха. Така че може и вие да попитате Аг- та си и ще забравите за запека:).

# 84
  • Мнения: 57
Мен сиропа “Дуфалак” ме спаси от запека. Почти едно цяло шише изпих. Вече нямам нужда от него, но той си е мойто спасение, ако проблема пак се появи. Свещичките на Eva Q, при мен не вършеха много работа.

# 85
  • Мнения: 43
Zhaneta92, какво използваш? Ако кожата ти е податлива към образуването на стрии, може и нищо да не помогне. Пробвай със свинска мас, кокосово или бадемово масло. Четох някъде, че ако миризмата им не ти понася, можеш да сложиш пакетче(та) ванилия. Моята кожа е податлива на стрии, мазала съм се с какво ли не, сякаш БиоОйл помогна за избледняването на някои, но не и за напълното им премахване. Сега се мажа с Матернеа, но миризмата не ми харесва и мисля да пробвам с кокосово масло.

Слагам снимка на продукта, препоръчаха ми го от аптеката(16€, не знам цената в случая дали има значение) . Явно е боклук ще си взема на Био оил, дано той да предотврати излизането на нови...., но както ти каза ако кожата ми е податлива с каквото и да се мажа няма да има ефект 😔😔

Според мен пък не е само до кожа, съдейки по моя опит. Супер склонна съм към стрии, имам изобилие от различни периоди от живота ми и затова с първата си бременност бях решена да направя всичко възможно да предотвратя появата им. Мазане от 3ти месец по два пъти на ден със смес от масла - кокосово, какаово и бадемово, последния месец по 3 пъти на ден, нямам нито една стрия. Упоритостта и правилният продукт също са важни! За мен маслата са най-доброто за превенция на стрии, защото са мазни и държат кожата мека и мазна почти постоянно. Кофтито е, че съсипват дрехите, но ако си определиш 3 - 4 потника, или тениски, с които после си готова да се разделиш, е много добър вариант. Успех!
Относно запека, и аз имам понякога проблеми, защото много наблягам на хляба напоследък. Ям круши и сушени сливи ако се наложи 😀

# 86
  • Мнения: 178
От 2 дни изпитвам лека минутна болка ниско в левия край на корема ,според вас дали е сериозно ?

# 87
  • Мнения: 297
Мен сиропа “Дуфалак” ме спаси от запека. Почти едно цяло шише изпих. Вече нямам нужда от него, но той си е мойто спасение, ако проблема пак се появи. Свещичките на Eva Q, при мен не вършеха много работа.

Cvetomira_64, аз го пих 1 месец и нямах никакъв ефект, преди време майка ми също имаше такива проблеми - и на нея не й свърши никаква работа. Понякога нещата са проба-грешка и като не стане - следващия метод.

Monche1405, аз от една седмица съм с най-различни и разнообразни болки в корема и аз това се чудя. В различните месеци болежките са различни. Четох много в нета. За 4 месец има много противоречиви статии относно болките.

# 88
  • Мнения: 57
Със сигурност е проба-грешка. Различни хора сме и е съвсем нормално на един дадено нещо да понася добре, а при друг да няма ефект. Това е за всяко едно нещо. Blush В нашия случай поне разбираме кои лекарства можем да пробваме и са разрешени за бременни от опита на другите .

# 89
  • София
  • Мнения: 333
Мами, да Ви питам, че ми е интересно в кои седмици се ходи на прегледи? Аз съм в края на 12та г. с. АГ каза да й пратя резултатите от БХС, което направих още в четвъртък и ще ми пише кога ще се видим, но не е писала. Допреди 12.10.2020 ходех през седмица и половина- за различни неща: прегледи, болнични и записване за женска консултация.

Общи условия

Активация на акаунт