Септемврийчета 2020

  • 25 191
  • 661
  •   1
Отговори
# 585
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Jupiter sea голямо приключение сте имали Joy Ние излизаме с количката до градинката и после я оставям да ходи до вкъщи,  за да се измори, но винаги взимам количката. Още не съм се решила да излизам без нея.
Занимавки имаме защото тук зимата е ужасно дълга и студена и навън почти няма никой. Рядко виждаме деца. Повечето деца тук ходят по такива занимавки, за да се разнообразяват.

VickyTaylor душичка е Симонка. И котето ви явно е мило и добро. Нашият котарак не се дава на Радост. Тя само го гони, но не успява да го стигне. Бързо бяга. А кучето ни е малка порода и стига до кръстта на Радост. Няколко пъти имаха спречкване, но най-смешни са, когато Радост има нещо в ръката и яде, то започва да се върти около нея и в момента, в който тя си свали ръката надолу и взима храната от ръката. а Радост започва да плаче и да повтаря Бау-бау, Бау-бау.

michiko на въпросите ти:
1. Таблет не давам. На телефона гледаме само нейни снимки или клипчета как тя прави нещо, но не да гледа песнички. Пускам музика, която слушаме на колонка, но без видео. Телевизорът в нас работи по цял ден, новини, предавания, песнички. Сутрин докато и приготвям закуската винаги и пускам да гледа песнички. Не се зомбира в тях. Даже в един момент не му обръща внимание.
2.Не ми се е случвало това с удрянето и нямм опит. Явно така изразява емоцията си. С говорене и хващане на ръчичките когато го прави, може би ще помогне да спре.
3. Предполагам е период това. Искат само мама. Ще отмине, но сигурно е неприятно за таткото.

# 586
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Забравих да допълня, че и аз не й пускам специално песнички и тв програми.
Не давам телефон.
Вкъщи също тв работи постовнно, но аз си гледам мои неща, или когато баткото е вкъщи той си гледа анимация, но тя не се заглежда особено, отразява само музиката в началото  а филмчето.

# 587
  • Мнения: 272
Четох статия, че дори и на фон не е ок да върви тв. Води се за време пред устройството.

# 588
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Чак пък толкова. Не съм привърженик на крайностите. В крайна сметка, всички сме израсли на фонов шум от телевизор.

# 589
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Четох статия, че дори и на фон не е ок да върви тв. Води се за време пред устройството.

Не изпадам в крайности. Имам две големи дъщери на 16г и 18г изгледани на фона на телевизор. Добре са, нищо им няма и никога не са били зомбирани в детски  филмчета, както са били на мои познати децата на които им се пускаше телевизор два пъти в седмицата. Те като видеха, че телевизорът е пуснат не мърдаха от него, да не би да изпуснат някоя ценна минута ТВ време.

# 590
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Малката преди 2-3 седмици изкара Шеста болест (Розеола). 3 дни беше с много висока темперарура до 40.5°, която не се повлиявале от нищо. Някой от вас изкараха ли я вече?

# 591
  • Мнения: 2 122
Сутрин докато приготвям храната, го слагам на столчето за хранене и му пускам приказка или песнички от ютуб на Hey Kids.
През деня слушаме радио The voice. Дори той ми посочва, че иска да го пусна. Вечер след вечеря пускаме телевизора, за да гледаме ние с ММ. Малкият си играе през това време. Понякога му пускаме Nick Dj. Обожава Барбароните и Пепа, но и други детски познава.
И ние не изпадаме в крайности. Не е като да не му пускаме, но и не го оставяме дълго време да гледа.

Вики,  Дели беше споделила, че близначките са я карали. Мисля, че ще пише 🙂

# 592
  • София
  • Мнения: 7 491
Дааааа, караха розеола още лятото, едната месец след другата (тоест не са се заразили една друга). 3 дни температура, после 3 дни обрив по тялото, който не сърби, и после всичко изчезва. Пиха панадол за смъкване на Т, вит Ц и Биозин лактоферин. С втората даже не ходихме на доктор.

Ние телевизор нямаме, така че те не гледат. Виждали са компютри и телефони, първото служи да седиш в скута на тати и да натискаш копчета, второто е за "ало бабо". Пепа пиг я познават от книжки. Музика слушат и обичат, знаят че се пуска от телефона и дотам.

До момента имат около 40 думи на бебешки. Най-новите са бапи (чорапи) и таши (чаши). Научиха се да си слагат шапките сами. Дребното се опитва и да се облича, все по-често успява да нахлузи някой ръкав или крачол.

Бели също всякакви. Научиха се да се качват сами на спалнята (едната е бая висока). На дивана се качват на седалката, после на облегалката и се спускат от задната страна. Качват се сами на кухненски стол и се изправят отгоре. Дребното от вчера се изправя и върху столчето за хранене.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 22:29 от delisardeli

# 593
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Аз имам проблем с това катерене, защото се качва буквално навсякъде и няма недостъпно място. Опразнила съм всички шкафове и лавици, докъдето достига, но вече не знам къде да си слагам нещата. Постоянно съм под набези  . Новото е, че се качва на нощното шкафче и от там започва да рови по тоалетката ми, която е висока и трябва и от там да разкарам всичко. На всичкото отгоре прави опити и там да се качи.
Не говори за сега, доста скромен речник, но предвид двуезичната среда няма какво да очаквам, освен късно проговаряне като брат си 
Иначе се опитва, постоянно върти езика в опит да каже нещо, но не й се получава.
Сега е голям зор да се научи да казва батко. Вика му баба. Но днес като че ли успя да уцели нешо като "бади".

# 594
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, катетенето и в нас е на дневен ред. Навсякъде се опитва да се катери- столове, дивани, малката и масичка. Непрекъснато пада и се удря.

С говоренето и тя е назад. Двуезичната среда и аз мисля, че ще я забави. Евентуално лятото, ако си отидем до Бг, може да напредне с българския. Ще видим.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 21:20 от irka

# 595
  • Мнения: 2 122
Леле, как се катерят вашите. 😀 Забавно ви е. Иво не се катери навсякъде. Само на столчето си. Като иска да се качи някъде другаде, подава крака и ние го качваме.
Това, от което се притеснявам, е ,че клати лампиона и винаги съм нащрек да не падне върху него. Клати го като маймунче клон.
Дели ме подсети за обличането. От няколко месеца насам само си съблича елеците, които са с цип. Сваля си долнището на пижамата и чорапите, докато ние се събудим. Но да се облича не може.
Постоянно разнася една калъфка и с нея заспива.
А в хола обикаля често с пластмасови купа и лъжичка и храни играчките и нас. Като казва "ам". И ги гали с "оо-оо-о".
Дели, твоите бърборани явно не спират да бъбрят. 🙂 Браво на тях
Между другото забелязала съм, че като се съберат децата с други деца повече говорят. Снощии нова дума каза, докато се къпеше и играеше с рибката. Каза иба (риба).
На компота казва копф.

Моя милост се захвана с упражнения вечер след като приспя зверчето. Вече две седмици правя 4-5 пъти в седмицата. Че имам да свалям едни пет кила от раждането....

# 596
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Аз въобще нямам очаквания да се облича и съблича. Всичко с времето си.

# 597
  • Мнения: 2 122
То нашият не го прави, защото трябва да се съблича. Дори памперсите бута и сваля, когато е без боди (след баня), за да си види пишката. 😀 Та сигурно заради нея се съблича.
 Ама сега го оставям със спалния чувал, за да не се съблича.

П.с. Да напиша и тук, че подарявам комплект за прощъпулник за момченце Ивайло, който включва пътечка и банер. Пишете на лично, ако имате интерес.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 14:53 от Jupiter sea

# 598
  • Мнения: 96
Какво става Мами, явно не само аз съм спряла да пиша през февруари. Как сте? Ние с Димитър сме смея да кажа добре. До момента не е било по-добре… отначало плачеше и не спеше… после не ядеше, сега белалийства, но пък е забавно. Смея да кажа че нещата си идват на мястото. Мисля другия месец да го пускам в нещо като ясла, води се подготовка за яслата. Да общува с деца и да свиква с други хора. Преди обяд от 9-12 часа.
Понаучихме се на гърнето. С пишакнето няма проблем, бързо свикна да пишка прав на малко писоарче. Но акането е малко по-трудно.
При вас как са нещата?
Последните две седмици каточели е малко неспокоен. На обедния сън се буди и ме търси. Впрочем още заспива на гърда, четох в една книга че ще е по-лесно да го отбия след като навърши 2 г. Защото ще стане по-емоционално станилен. Сега наистина доста често дори като е с баща си в съседната стая идва при мен за да провери дали съм там.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 214
Не съм писала от доста време, надявам се, че всички са добре.

Елена ходи вече близо 9 месеца на ясла. Харесва и много, ходи си с желание. Доста е самостоятелна. Махнахме памперса преди близо 3 месеца в будно състояние. Сега проблемът е, че обича да ме разиграва като сме навън, че и се пиша.

Основен проблем е съня - вкъщи през деня спи с количката още, иначе се приспиваме по час и половина най-малко. Вечер я приспиваме по час в кошарата. Спи между 1 час и 4 часа и после се започва мрънкане докато не я вземем на спалнята.

Общи условия

Активация на акаунт