ОСМИ клас 2020/2021 - "С къса клечка или не, ОСМОКЛАСНИКЪТ e все добре!"

  • 24 672
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • у дома...
  • Мнения: 3 085
То принципно нещата не ги решава МОН, а НОЩ, областните и общинските щабове. Утре има срещи на областните щабове в страната и ще им дадат насоки кое как и какво. При тоя темп на нарастване на броя заразени в петък ще минем хилядарката най-вероятно. И от понеделник нищо чудно да затворят училищата и детските градини. За сега инструкцията е затваряне на градове и села по решение на местния щаб.

# 31
  • Мнения: 3 491
Сани, той само предполага, че ще има контролно на раздела, но не е информиран кога ще е . Грийн каза, че при тях ще е тази седмица, но нашите сякаш са по-назад с материала.
За домашното по БЕЛ - понеже се чудех дали наистина има 5.50, вчера го изнудих да ми покаже платформата. То е подадено през платформата и е върнат коментар - коментарът е с оценката и нещо от сорта, че изчерпателно е отговорил на въпросите, но не е поставил примерите в кавички.
Сега разбрах за общата поръчка - казал, че няма да участва:rolling_eyes:, защото няма да отваря тежки речници. Ужас... не съм сигурна, че ще оцелея емоционално тази година.

# 32
  • софия
  • Мнения: 25 560
Охххх, Аманда...

# 33
  • Мнения: 1 402
Да се запиша и аз в новата тема. Благодаря, Betty!
А за какво са тези пантофи? Нашия малкия каза, че момичетата искали всички да носят, но никой не се вързал...Simple Smile))Явно е масова инициатива.

# 34
  • Мнения: 3 059
Да се запиша и аз. При нас има мотивация, но върви с леко притеснително за мен самопредизвикателство да го научел немския с минимум усилия.
Обяснявам, че такъв филм няма. Постигнатото е право пропорционално на вложеното. Само смени думата "минимум" с  "оптимален разход", но запазвайки концепцията.

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аманда - мента, глог, валериан, слагай розовите очила и не се ядосвай. Момента с хормоналната буря ще отмине, но изхабените нерви не се връщат. В един момент ще се светне , че е добре да учи. Моя малкия има великият пример на брат си. Големия учи в музикален колеж, тоест образование никакво. Щото да дрънка на китара не го прави велик музикант. И сега работи нещо което не обича. Карах го да учи и да се приравни с наборите си миналата година, искаше да работи. Сега иска да учи, ама аз вече го оставям да се оправя. От 5 години говоря и не ме слуша и видя, че за всичко се оказах права. Сега малкия Пубер сам не иска да повтаря светлият модел на брат си. Защото и баща му и аз си обичаме професиите и с удоволствие сме ходили на работа.

# 36
  • Мнения: 4 970
За твърдите бисквити и аз имам патент - правих баткото когато беше в първите класове или още в детската. И му падна зъбче, млечно, клатещо се, но той така си го е запомнил. И после все ме питаше кога ще правя пак от онези бисквитки, дето си счупил зъб с тях.... Иначе бяха онези тип chocolate chip cookies Simple Smile =

# 37
  • София
  • Мнения: 429
Да се запиша в новата тема, макар и на трета страница, че едва ли ще има по-тематична за нашия случай Simple Smile
Споделям скромната информация, с която бях удостоена снощи, за нашия клас: Днес щели да имат два свободни часа ( не разбрах защо и по какво) и класа се е организирал да ходят на някакви игри с лазери. Моят нямало да ходи, защото не му било интересно! Без повече обяснения. Направо се чудя, как социално контактната му майка, не му е предала нищо генетично! То бива такава асоциализация, но неговата ми идва в повече! Стигнах до извода, че явно класа му харесва, защото никой не го притеснява да бъде част от нещо общо. Съучениците му ( или поне по-голяма част) били фенове на Tik Tok и постоянно си правели клипчета в междучасията . А набора не общува в тази социална мрежа. То в никоя не общува , като изключа информацията за спортни новини и спортисти. Снощи му казах, че общуването със съученици е хубаво нещо, ако не с тези от неговия клас, може да общува и със съседните класове. Отговорът беше- Така си ми е  добре!
 До четвъртък, в тяхното училище ще учат с намалени часове , някой има ли информация, защо е така?

# 38
  • Мнения: 8 242
Много пишете 😀
Аз правя понякога едни овесени курабийки, но децата не ги одобряват особено. Били твърде здравословни. Или както малкият ме застреля преди време с думите: Мамо, не може ли да започнем да купуваме повече вредни храни за вкъщи? 🤣 Ще кажеш, гладни стоят. Влизат от време на време боклуци вкъщи, не е съвсем да са лишени от тях, но ей на, малко им се виждат.
Наборът каза, че за комбинаториката, уж, щели само 15-минутка да правят, нямало да е дълго контролно. Някакво есе за любовта имаше да пише тези дни. Това по БЕЛ. Не знам какво сътвори, но си помрънка доволно. Хич не обича да пише това дете. На моя приятелка детето си избира все най-засуканите въпроси при такива задачи и се вихри в максимално възможния обем, а моят рони крокодилски сълзи.

# 39
  • Мнения: 24 467
Благодаря, Бети, прехвърлям се.

Единственият предмет, който Ани по-скоро не разбира, е философията. Все още не могла да разбере що за наука е това.

И аз споделих в тази темата същото за моето добитъче - това е предметът, за който и вчера ми потвърди, че няма идея какво е, какво се случва там и поради що. Laughing

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 11:33 от Judy

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте, мерсаж за темата!
Туиг, умрях от смях с твоите сладки 😅😅, важното е, че хубава работа са свършили. Аз правя много често най-различни, а за Коледа 20 вида, всякакви ядат децата, последно обаче най-им харесват американски тип кукис - имам една рецепта за тип брауни двойно шоколадови с орехи и стават супер. Аз лично най-много обичам меденки, ама повече правя други, че меденките децата чак не са им любими. Абе шоколад трябва да има, за да съм сигурна, че ще свърши нещото 😀😀.
Аманда, релакс и това е. 🥰 Онзи ден както бях набрала, на следващия пък набора забравил скандала и се усмихва, а аз в прединфарктно състояние цял ден. Ужас!!! Той, не знам дали се похавлих, на контролното с комбинациите е избухнал с двойка, та... Какво да кажа, и той твърди, че повече го няма този материал. Поне госпожата по БЕЛ го запомнила и се надява да прави добро впечатление. Вчера мрънка защо не съм му казала, че френския е най-труден от романските езици, за да не се бил напъваш за него. 😀😀😀 Ех, защото всичко трябва да е лесно, не знам...
За мерки и вируси не ми се мисли и Не ми се говори, защото явно ще трявба да спрем да живеем няколко години, а не съм готова на това. Не че някой ме пита,не че някой пита въобще какво мислят хората.
Хайде лека!
А, ето и рецептата за тези кукис, които дечурлигата харесват последно време
Brownie Walnut Chunk Cookies
https://sallysbakingaddiction.com/brownie-walnut-chunk-cookies/

# 41
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Хаха, моят е майстор на късия разказ! Преди 2 години имаха да правят описание на герой от разказ и моя го беше описал в стил Хайко - 6 реда точно бяха. Обаче има шестица на него 😂
В момента постоянно обикаля вкъщи и философства - защо сме родили, какъв е смисълът на живота и други подобни. Дървен философ 🤣
И моя е доста асоциален, не беше такъв. Станал е срамежлив. Хареса много малко хора, от съучениците си 2-3 момчета и толкова момичета. Не излиза с никого от тях. Няма фб, Инстаграм, тук ток му е тъп. Искаш да има ютуб канал и да печели пари, то така лесно ставало 🙄

# 42
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
Моите не си падат по бисквити, освен по класически маслени бисквити, които за мой късмет се правят и супер лесно.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 202
До четвъртък, в тяхното училище ще учат с намалени часове , някой има ли информация, защо е така?
Имам чувството, че ако не пиша тук, никой няма да ме удостои с информация за такива "незначителни" подробности. Rolling Eyes
Обаче май сега ще си замълча, понеже онзи ден като бях уведомена, че ще имат заместник по английски, изречението започна с "Ади" и аз го довърших с "Конедарева", и ми се разсърдиха, че съм клюкарка.

# 44
  • Мнения: 2 214
Искаш да има ютуб канал и да печели пари, то така лесно ставало 🙄

Днес сте решили да ме съсипете от смях! Satisfied
Ами лесно става, разбира се! ВсЕкакви кретени има в тоя ютюб и плещят какви ли не глупости, ама на, гледат ги и им се радват, та даже и пари им дават...
И моят си има канал в ютюб и стримваше като гламав, обаче като излезнаха новите правила за ползватели в детска възраст на платформата и баща му рЕзко му ограничи достъпа...

Общи условия

Активация на акаунт