ОСМИ клас 2020/2021 - "С къса клечка или не, ОСМОКЛАСНИКЪТ e все добре!"

  • 24 644
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 053
Благодаря за новата тема. И дъщеря ми още си "страда" за стария клас, били много по задружни, а в този, ако се наложи да отсъства, няма кой да и изпрати какво имат за домашна. Казах и че с течение на времето и с този клас ще станат задружни (дано не греша). Намерих и  частна учителка по математика, малко да помогне, че нещо не ми харесват нещата, засега е доволна, каза, че много повече разбира, отколкото това, което и преподава госпожата в клас.

# 46
  • София
  • Мнения: 429
Обаче май сега ще си замълча, понеже онзи ден като бях уведомена, че ще имат заместник по английски, изречението започна с "Ади" и аз го довърших с "Конедарева", и ми се разсърдиха, че съм клюкарка.
Red, би ли споделила впечатления от заместничката, ако има такива! В нашия клас като влезе заместник по английски за 2 уч. часа и душевния мир на синковеца се наруши. Прибра се и каза: 100 думи, 100 думи за 2 часа!!!  Ама да види как се учи език в езикова гимназия, жалко,че беше еднократно!

# 47
  • София
  • Мнения: 7 190
Ми много не я е харесала, честно казано.
То беше само един час, де.
Уж се правела на строга, обаче и това не се получавало; изобщо била малко странна тази дама.
При вас кой е замествал?

# 48
  • София
  • Мнения: 5 755
Е, как, в класа на моя осмокласник има дори една ютюбърка или някаква друга от тези модерните названия, дето имала не-знам-колко последователи, а пък сестра й още повече. (Лайкове в инстаграм има по над 2хиляди) Даже я спирали на улицата да се снимат с нея. Много са ми странни и непонятни тези моди. Но е факт, че има хора, които печелят от това. Конкретно тя не, защото е малка, но има големи хора, които изкарват пари така. За мен не е никак възпитателно и хубаво, но...

# 49
  • Мнения: 6 586
И на мен са ми странни тези моди с влогърите. И всички накрая издават книги, щото били известни. Известни, известни, но с какво? Известин с това, че е известен.

# 50
  • софия
  • Мнения: 25 447
Миналата седмица попаднах на интервю в някоя от телевизиите с деветокласничка от 32-ро, която била сред 10тте най-големи български инфлуенсъри. Каза, че до скоро родителите ѝ не знаели, че се занимава с това, успехът ѝ е паднал, откакто го прави активно, но искала да бъде инфлуенсър.
Новите мечти.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 190
Ами те не са виновни децата.
Такъв модел им демонстрират възрастните.
Напоследък светът стана такъв, че наистина от подобни инфлуенсърски глупости се правят много пари.

# 52
  • Мнения: 6 586
Да, да " заразяваш" накого с глупости се оказва много печелившо занимание.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Обаче аз взех да се питам - нали някой трябва да ги изкара тези пари, нали някой трябва да ожъне житото, да смели брашното, да омеси хляба, да го сложи Н масата... Това все иска труд. Истински. И като вече всеки иска да печели пт "modern job" aka лежане дОма и стриймване, то ще намаляват баламите да бачкат и... След 20 години всички ще са инфлуенсъри, ама кьорав индианец няма да има. Но не са виновни младите, че искат лекото. На Големи световни марки част от маркетинга им е да спонсорират такива търтеи, и за това се получава това изкривяване.

# 54
  • Мнения: 47 981
Моят не е е споделил нищо за заместничката, а за титуляра...е, знаете...
 Намалени, намалени, днес замина от 10.30 за тази простотия със спорта. След това не се прибира, направо на училище. За нас мога има родителска? Голяма мистерия

# 55
  • Мнения: 6 586
Не знам, но аз като видя, че някой бг инфлуенсър рекламира нещо си, най- често се получава обрятният на търсения ефект- избягвам я. Свързвам марка/ стока с лигнята и не я поглеждам дори.

# 56
  • софия
  • Мнения: 25 447
Ето го девойчето. "Номер 2 в класацията на най-следваните българи в тази платформа (ТикТок)." Симпатично е, но много повърхностно.
https://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/vlijatelnite-kr … ra-v-tik-tok.html

# 57
  • Мнения: 249
Да се запиша в новата тема, макар и на трета страница, че едва ли ще има по-тематична за нашия случай Simple Smile
Споделям скромната информация, с която бях удостоена снощи, за нашия клас: Днес щели да имат два свободни часа ( не разбрах защо и по какво) и класа се е организирал да ходят на някакви игри с лазери. Моят нямало да ходи, защото не му било интересно! Без повече обяснения. Направо се чудя, как социално контактната му майка, не му е предала нищо генетично! То бива такава асоциализация, но неговата ми идва в повече! Стигнах до извода, че явно класа му харесва, защото никой не го притеснява да бъде част от нещо общо. Съучениците му ( или поне по-голяма част) били фенове на Tik Tok и постоянно си правели клипчета в междучасията . А набора не общува в тази социална мрежа. То в никоя не общува , като изключа информацията за спортни новини и спортисти. Снощи му казах, че общуването със съученици е хубаво нещо, ако не с тези от неговия клас, може да общува и със съседните класове. Отговорът беше- Така си ми е  добре!
 До четвъртък, в тяхното училище ще учат с намалени часове , някой има ли информация, защо е така?
Във 2 АЕГ имат РС на големите, затова са с намалени часове

# 58
  • София
  • Мнения: 429
Моят не е е споделил нищо за заместничката, а за титуляра...е, знаете...
 Намалени, намалени, днес замина от 10.30 за тази простотия със спорта. След това не се прибира, направо на училище. За нас мога има родителска? Голяма мистерия
Относно тези часове, набора каза, че били, за да си наваксат часовете, преди да застудеело. После нямало да имат физическо, защото не можело да бъдат в салона! Не знам доколко е вярно!
 Аз започнах от няколко дни да следя Школо през браузера, за да не пропусна информация за родителска среща. но още нищо не ми се е появило. За горните класове видях във форума, че имат насрочени онлайн родителски срещи.

# 59
  • Мнения: 47 981
Благодаря ти Simple Smile
А защо няма да са в салона, и дупки ли ще имат...никаква информация за нищо...

Общи условия

Активация на акаунт