Мили мой, съпруже..

  • 7 856
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 963
Как се живее с човек към който изпитваш омраза и обвиняваш?

Аз също мечтаех за две деца. Но не би..
Сега си казвам,че е имало защо

Но ако имаш мъж,който те обича,грижовен и добро семейство не създавай драми и конфликти. Задълбаеш ли в едино, спираш да виждаш всичко хубвао..Не си го причинявай.

# 31
  • Мнения: 18 328
Свършено е, вече си го намразила. Бракът е счупен.
Трябваше да си родиш детето и той щеше да се привърже към него.
Казвала ли съм, че трябва майката да е финансово независима дотолкова, за да може да оцелеят тя и детето/ децата при нужда без ничия помощ? Ама не, нямало лошо мъжът да издържа семейството... Подозирам, че случаят е такъв. Тя затова е отстъпила.

# 32
  • Мнения: 1 847
Хич не обичам теми в които авторът мята един голям пост, след това хората се мъчат да помогнат. Задават се въпроси, за да се изясни ситуацията, но автора изчезва или не отговаря на въпросите...а ние седим и разсъждаваме.  Confused

# 33
  • Мнения: 17 407
Лори, съгласна съм, но кои сме ние, че да казваме какво е трябвало.
Сетих се за една бг мама, която не смееше да говори открито с мъжа, с когото живее, че  иска брак и дете и му писа писмо. Май имаше разговор после.

# 34
  • Мнения: 12 473
Съгласявала съм се на аборт, защото ми казаха, че не искат. Но и че ще уважат решението ми, каквото и да е.
Изпитвах угризения, да. Но и не ми мина през ум да го обвиняеам и тн.

# 35
  • Мнения: 6 756
Авторката, когато искаш нещо няма кой да те спре. Твоето е малко като кой ми сра в гащите.

# 36
  • Мнения: 3 781
Леле, какви истерии и драми.
Като не го обичаш - разделяте се и всеки по пътя си. Много е просто, уверявам те

# 37
  • Мнения: 2 204
Като го обичаш и мразиш едновременно не е толкова просто.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 350
А, сега пък даже и са ти казали хората, че ще уважат желанието ти. Какви тогава са тия обвинения?

# 39
  • Мнения: 2 204
Нещо се оплетоха сюжетите.

# 40
  • Мнения: 1 005
А, сега пък даже и са ти казали хората, че ще уважат желанието ти. Какви тогава са тия обвинения?
Въпроса е как точно е казано , че ще уважат "нейното " решение.

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839
Както и да е казано, няма значение.
Нали ще бъде против желанието му.
Когато реших, че искам второ дете, мъжът ми не беше съгласен- при отгледано първото, на 13 години.
Само че, успях да го навия и така в съгласие, сътворихме второто.
"Ще уважа желанието ти" може да каже, ако държа да си купя точно ония- най- скъпите ботуши в магазина.

# 42
  • Някъде там
  • Мнения: 16 116
За любов, брак и семейство са нужни двама. Тук ги няма. Има те само теб и твоите "поетични" чуства.
Семейство е когато абсолютно всички решения за общото ви бъдеще се вземат заедно.
Той сам не го е направил това дете, нито ти. Говори се, преди да се действа.
Почти всичко може да се реши с разговор в точното време. Ако не сте научени да говорите един с друг, да правите компримиси и постигате консенсус до сега, как мислиш че ще стане сега ?
Детето ви не заслужава отровни отношения. Говори с него. Каквото и да те съветваме тук, топката е в твоите ръце.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво  точно да говори с него?
Той не иска второ дете, тя също не го е искала достатъчно, щом е абортирала.
Да се превръща минало свършено действие в безкрайна тема на разговор, е най- сигурния начин да се отровят едни отношения.

# 44
  • Някъде там
  • Мнения: 16 116
Какво  точно да говори с него?
Той не иска второ дете, тя също не го е искала достатъчно, щом е абортирала.
Да се превръща минало свършено действие в безкрайна тема на разговор, е най- сигурния начин да се отровят едни отношения.
Да говори за това което чувства.
В момента не са ли отровени отношенията им ? Пише че го мрази пред толкова много хора във форум, а в същото време пред него се преструва че всичко е същото. Или от тук нататък така да я кара, с отрова в душата и фалшива усмивка на лицето....

Общи условия

Активация на акаунт