Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

  • 98 387
  • 1 459
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 018
Явно аз съм някаква сбъркана, чета ви всички с тези градчета как се прехласвате и се чудя. Някак си нямам дори минимално желание да купувам фигурки и къщички и да правя/купувам такива неща. Много ми е прахосъбираческо. Влече ме да виси и да свети Grinning Ако ми се върже ММ за голяма елха, много ще се радвам, че нашата е средничка, а на мен ми се иска като в приказките - по-висока от мен Grinning
Нещо такова ми се иска да успея тази година - да виси навсякъде дебело и с топки и светлинки, + още няколко малки дръвчета от юск ако ги намалят да сложа насам-натам.  



# 316
  • Мнения: 18 562
Много сладки дръвчета, доста ми допаднаха.
Моята украса в спалнята ще е розово и сиво. Или розово и злато. Но искам от онова не нито розово, което е по-скоро пепел от рози. Или поне така реших днес-ще съм по модата. Ще видим коя от двете комбинации. И без това отдавна ми харесваше.
Бяла елха в розово и сиво(или златно) , но ще има и други цветове и бонбони.
Днес ми пристигнаха цветята за декорация. 5 цвята по 50 бр, доста са мънички, но са много симпатични. Златистите са много красиви. И цветни карфички си купих. Само конусите си чакам и веднага ги почвам. Те ще са за кухнята.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 21:24 от Мис Каролин Бингли

# 317
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
нервен хамстер, огледай се в пепко, ако имате. днес видях малки елхички с основа в зеблено чувалче.
много добре изглеждаха.реалистични, но малки. или обратното - малки, но много истински. Simple Smile

# 318
  • Мнения: 493
Нервен_Хамстер, красиви са много тези висящите неща, създават уют, без да се пречкат, но как ще ги закачаш? Винаги ми е било проблем да закачам неща, висящи от тавана - нито да забия някакви кукички, нито тиксо ще свърши работа за толкова тежка украса, а и може да свали боята ...
Мис Бингли, с малките цветенца ще си отвориш работа и ще бъде доста пипкаво, но със сигурност ще стане най-красиво. Някак не си ги представям тези елхички с едри цветя.
Относно розовото, напоследък се прокрадва и едно коралово-розово, което е интересно. Този цвя у нас например, би стоял добре, за разлика от класическото розово, пепел от рози или цикламено. За сега нямам намерение да залитам към розово, просто ми е интересно, че има такава алтернатива.

Посадих си Илекса Simple Smile
Скрит текст:


# 319
  • Мнения: 18 562
Хамстер, и аз не обичам селца общо взето.
Тане си сама. На мен идеята ми е да ги лепя цветята със силикон.
Карфиците ще са тичинки. Така ме е яд, че днеска не дойдоха конусите. Щях и детето да включа. И още днеска да ги почнем.

# 320
  • Мнения: 4 018
Нервен_Хамстер, красиви са много тези висящите неща, създават уют, без да се пречкат, но как ще ги закачаш? Винаги ми е било проблем да закачам неща, висящи от тавана - нито да забия някакви кукички, нито тиксо ще свърши работа за толкова тежка украса, а и може да свали боята ...

На тавана няма да закачам, ще накача по рамките на вратите и прозорците, по високите части на етажерките, ще наредя дръвчета около телевизора. Трябва да вземем и рафтове за над телевизора, че още не сме си направили всичко както трябва, на ново място сме. Ще лепя по шкафовете в кухнята, там поне лесно ще се махне после, че са гланцови. Ще махна част от картините и ще накача там венци. Проблемът ми са лампичките, нямаме много контакти и още не мога да измисля къде ще ми свети, ще трябва да са в кухнята и до телевизора само Sad

# 321
  • Мнения: 6 311
 В Лидл следващата седмица ще има Коледни неща за украса. Дръвчета и т.н.

# 322
  • Мнения: 4 018
Днес минах през Лидл, нямаше почти нищо, освен малко сладки и щолени. Купихме метални коледни кутии, не знам защо Grinning
Отидох до Пепко, да видя малките елхички, бяха извадили вече коледни неща, но не бяха много. Купих една супер мъничка елха, представях си че ще има и по-големи, но нямаше. За да не е съвсем без нищо взех намалени звездички, едни топки и изключително дебилен пуловер, в който се влюбих на секундата Grinning

# 323
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
в пепко в  скай сити като че ли бяха по-големи...
Sad съжалявам ако съм те заблудила и си се разкарвала за нищо.
в лидл на "боян магесник" имаше селца от филц с лампички. изглеждаха интересно, но моята половинка пак ме сбута навън.
Sad

# 324
  • Някъде там
  • Мнения: 4 840
от днес от кауфланд

# 325
  • Мнения: 683
В лидл има и готини коледни календари. Аз предните години правих къщички от картон за тази цел, но се поизмачкаха и трябваше да ги сменям тази година, та си купих. Имаше 3 вида, аз взех едни торбички, закрепени с щипки към една връв, много съм доволна, чудни са. Мисля на камината да го сложа.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 1 862
Моя Илекс няма плодчета, доколкото знам трябва цветове да бъдат опрашени от друго растение, за да се получат плодчета. Ще трябва да взема още поне едно растение явно.
Голяма мистерия е този Илекс ... Из интернет пише, че има един-два вида, които се самоопрашват. Издирих един от тях по име. Освен, че не беше с бодливи, а с кръгли листа (въобще не ми хареса), в телефонен разговор от разсадника ми казаха, че трябва друго растение за опрашването, но нямали "пол", просто трябвало да бъде друг екземпляр. Днес, на друго място, вече на живо, попаднах на жена, която ми вдъхна повече доверие и ми обясни, че си имат пол -  женското прави плодчета, но трябва да има мъжко наоколо. Стигнах до извода, че и да има някакви други видове, те въобще не са толкова атрактивни. Та, ако успея да го опазя зимата, напролет ще взема малко мъжко растение. Предупредиха ме, че в саксия може да измръзне. Ти полагаш ли някакви специални грижи през студовете? Извинявай, но не знам къде по света се намираш и колко студено става при теб Simple Smile Колко често го поливаш зиме и лете? На какво изложение го гледаш?

Живея в Пловдив, лятото поливам да е влажна почвата винаги, държа го на източната тераса (на последен етаж съм без навес) и го държа леко на сянка (терасата е с чупка и малко сянка се получава в единия ъгъл), вижда Слънце само рано сутрин до към 10-11 часа. Зимата на западната тераса на завет и с повече Слънце, поливам порядко, само когато е топло (да е поне 5-6 градуса и поливам през първата половина на деня) и то по малко. Зависи много и от зимата, ако тази ще е люта ще го прибера на стълбите по-близо до прозореца.

# 327
  • Мнения: 1 267
Много ми хареса идеята на съфорумката със светещата кошница.
Започнах да се подготвям за нея, от тавана изкарах една подаръчна кошница, гъба за цветя и едни лампички.
От Пепко взех една катеричка да се качва по дръжката на кошницата и от тези червените цветчета.
Сега нямам търпение да отидем на вилата, имаме сребърен смърч, пълно е с шишарки, жълъди, да събера малко материали за кошницата.

# 328
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Купих си кексчета и аз вчера от Джъмбо, много са сладки. Оглеждам се за нова елха, старата още миналата година исках да я пенсионирам. Още ми е много рано за украса, но събирам идеи от вас.

# 329
  • Мнения: 18 562
Анджи ще стане хубава кошничката. Идеята да има катеричка е супер.
Можеш сега да я напълни с шишарки, кестени и листа и ще ти стане есенна до Коледа.
Ние нали сме си в гората. Трябва само да отидем с колата с ММ за клонки от елха и шишарки. Ама то ще е точно преди Коледа, че да издържат по-дълго. Аз нямам търпение за Джъмбо. Искам с отида и да си на купя розово-сребриста украса и мъфини, защото после ще е мазало. А и не искам да се бутам сред народа. Предпочитам ако трябва и по Интернет, но нещо няма още избор. Няма д а купувам много  неща, защото си имам.

Общи условия

Активация на акаунт