Коледни и новогодишни идеи и декорации 2020 г

  • 98 297
  • 1 459
  •   1
Отговори
# 915
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Пепински, защо не сложиш малко сребристи висулки там долу на дъгата, за да не завършва така рязко? Само предложение...
Мис, обвий горната и долната цветна част с памук или вата.
Портокалите са станали чудни! Представям си ги с пръчка канела, звездичка анасон...

# 916
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
jd, за портокалите:

- нарязах на филийки от около 4-5мм (на машината за рязане, че да станат равни), крайните 4 кръгчета, които са само с кора и много малко плодче, изядох, да не ми загрозяват вида Grin
- сложих на хартия за печене (че да поема и влагата), включих фурната на около 80-100° с вентилатор, тавата пъхнах на второ ниво отгоре надолу (т.е. доста високо)
- след първите 40-тина минути обърнах на другата страна (за да ускоря процеса), после обръщах на около 20 минути (общо 3 или 4 пъти)

Станаха за тъкмо 2ч за този цвят (за съвсем светъл цвят - час и 20 минути, за по-тъмен - още 10 минути).
От един портокал излязоха 14 колелца.

# 917
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Страхотни неща сте показали... От мен нещо от училище...










# 918
  • Мнения: 3 835
Пепински,
Направи планините по цялата дъга! Много хубави са станали така на два реда!

# 919
  • Мнения: 435
Пепински ако имате още от стиропора аз бих направила подложки за под къщичките, за да изглежда по- 3D. Също бих оформила планините в краищата да не стои права линия или бих продължила, както другите момичета казаха по цялата дъга. И аз днес добавих нова играчка в моето коледно село☺️

Червената въртележка е новата придобивка.

# 920
  • Мнения: 574
chrissy като направите венеца със сушените портокали ще радвам да видя, а предполагам и не само аз! Утре и аз ще се пробвам да ги направя по вашата рецепта! Исках да ви благодаря за рецептата. За жалост нямам от тези машинки за сушене на плодове и подправки.. Но на Дядо Коледа съм си поръчала Joy

# 921
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ето го венецът:



Това е реалният цвят:



В момента моят приятел отказва да го закачи отвън, че бил много хубав, искал някъде вътре да си го гледа Grin. Мислим го още. 😃

# 922
  • Мнения: 574
Лелеле страхотен е!!! Клонките са естествени, нали?

# 923
  • Мнения: 18 562
Закачайте отвън, всички, които е идват да го виждат. А и ще се запази свеж по-дълго. Разкошен е!

# 924
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да, да, естествени. Една "връзка" клонки тъкмо стигна. Тази беше смесена - според мен са смърч, елха и кипарис. Виждала съм и в България в Практикер/Бриколаж покрай Коледа, един вид клонки. И тук обикновено са по един вид, сега в Кауфланд такива имаше, от последните грабнах. 😃

# 925
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Убиец е станал! Само анасона не виждам Smiley

# 926
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Много бяха малки и не ми харесаха, с 2 вида анасон пробвах, че имам 2 опаковки в момента, тотално се губеха и накрая ги махнах.

Но сложих лампичките, които ми липсваха. 😃



И на бялата елхичка й махнах  всичко по идея на половинката.
Нз как да ги снимам, та да не личи толкова кабелът, реално не е изобщо така натрапчив...



Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 23:44 от chrissy

# 927
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Разкошен е венецът!

# 928
  • Мнения: 3 835
Жестока е елхичката без играчки!

# 929
  • Мнения: 18 562
На снимки никога не излиза така, както е в действителност и не се вижда цялата красота. На Иво си е друго.

Общи условия

Активация на акаунт