За предпочитане ли е епидуралната упойка?

  • 4 284
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 493
На мен  пък не искаха да ми сложат, (защото не съм се била уговорила предварително предполагам) и се измъчих!!! Сега втория път няма да родя докато нямам 100% уверение, че ще ми сложат!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
ЗА епидуралната упойка  Peace

# 17
  • Мнения: 1 455
Абсолютно за упойка съм-раждала съм и със и без.Много е важно докато ти я слагат в гръбнака да не мърдаш.Успех!

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сега втория път няма да родя докато нямам 100% уверение, че ще ми сложат!

 Joy Joy Joy
  bouquet
...посмях се хубаво:)))

Пожелавам ти безпроблемно раждане независимо по какъв начин:)

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Reza, благодаря Simple Smile
То не че няма да си родя и без... ама миналия път толкова с бях изтощила от болките, че когато трябваше вече да напъвам нямах никакви сили и даже на два пъти припаднах...  Затова се надявам този път да си спестя някои неприятни моменти...

# 20
  • Мнения: 2 168
Твърдо ЗА! И аз още утре бих родила пак с епидурална, само бремеността таткото тоя път да я изкара ако може Mr. Green Mr. Green

# 21
  • Мнения: 216
Аз пък да питам като сме по темата-колко струва епидуралната упойка? newsm12 Confused:

# 22
  • Мнения: 55
 :hug:100 лв.струва, поне аз толкова платих в Шейново, а и доколкото знам струва толкова! Страхотна е тази упойка, благодарение на нея съм с радостни и хубави спомени от раждането! Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 3 390
Твърдо ЗА епидуралната упойка!

# 24
  • Мнения: 240
Златна е тази упойка. Усещах си всичко , но никаква болка  Peace. Така раждам още 10 деца . Запазих хубав спомен от раждането  Heart Eyes


 Peace Peace PeaceНапълно подкрепям.

# 25
  • Мнения: 5 183
Ако анестезиолога е добър и екипа, който те изражда е опитен и е правил раждания с епидурална упойка, не би трябвало да имаш проблем.
  Peace

Аз раждах с епидурална, по преценка на лекаря ми. Беше предизвикано раждане по медицински при4ини. Нямах никакви проблеми, при4инени от упойката.

# 26
  • Мнения: 316
При мен изобщо не се наложи, но бях подготвена за епидурална.
Няма причина при 4-5 см разкритие и дълги и болезнени контракции от часове да седи и да се мъчи още някой.
Твърдо ЗА съм ако има нужда все пак  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 849
С две ръце съм за епидуралната упойка .По-горе са казали много точно ,запазваш хубав спомен от раждането .

# 28
  • Мнения: 193
Какво представлява епидуралната упойка ? Чувала съм за упойка,която се поставя в грабнака с която почти нищо не се усеща, но за сметка на това била доста опасна и ако не бъде поставена както трябва  можело до има лоши последици за майката? Sad

# 29
  • Мнения: 33
Мога да ти разказвам много за епидуралната упойка, но ще бъда максимално кратка. Аз родих с такава. И съм страшно доволна. Не усещаш нищо от контракциите, при самото напъване болката е съвсем поносима. Не се губи никаква чувствителност, никъде. Единственото което може да се нарече неприятно усещане е лекото изтръпване на краката. Но е поносимо. Не мисля че има някаква опасност, нито за майката , нито за бебето. Поне така ми каза анестезиологът който ми я постави. Дори самото поставяне на катетъра в гръбнака е безболезнено. Не усетих нищо и от шиенето след това тъй като упойката още действаше. Така че ако си решила да се възползваш от постиженията на съвременната медицина горещо ти препоръчвам епидуралната упойка. ако има нещо още което те интересува - питай.

Общи условия

Активация на акаунт