За предпочитане ли е епидуралната упойка?

  • 4 291
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 625
При поставянето на епидурална упойка можеш ли да ходиш /в смисъл какво значи, че ти изтръпват краката/?

# 46
На мен ми казаха че имало някакво хапче дето било на същия принцип както епидуралната упойка и цената им била еднаква?Някоя от вас чувала ли е за подобно хапче? newsm78

# 47
  • Мнения: 2 952
Няма такова хапче Grinning
А за изтръпването...........аз си чувствах краката и си ги движех, но за ходене така или иначе неможе да се говори , тъй като си включена към епидурала като система......капки се движат по едно тънко маркуче ,което е закрепено за теб.На мен ми слижиха катетър   ,понеже бях така цяла нощ.

Пак ще раждам с епидурална!Слава Богу,че я има............някои  определят разни минуси, казват,че боли пак.....ами ако е без епидурал щеше да боли 10 пъти повече.(поне)....всичко да е в пропорция Simple Smile

# 48
  • Мнения: 174
А колко струва упойката по принцип,че и аз мисля да раждам така?

# 49
  • във фурната
  • Мнения: 596
С епидурална не се усеща болката,но и напъните често не се усещат и е вероятно да се стигне до вакуум или форцепс.За това много лекари не я препоръчват.

# 50
  • Мнения: 324
Аз също раждах с епидурална упойка и горещо я препоръчвам. В съзнание си, но не усещаш никаква болка. В Шейново преди два месеца ми взеха 150 лева.

# 51
Здравей NITA,пишеш че си раждала в Шейново с епидурална упойка - във връзка с това искам да те попитам как стоят нещата там-в смисъл кога трябва да кажеш че искаш да раждаш с тази упойка,кога се плаща и ако можеш да споделиш и други подробности,че и аз съм се ориентирала към шейново!Благодаря ти предварително!  love001

# 52
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
По принцип е супер вариант. Защо да се мъчиш ако има обезболяване. Но моя позната ражда така и сподели, че проблема е с напъването понеже не усещаш много, Верно е зависи и от екипа за да реагира навреме, но нали се сещаш, че без усещане не можеш да изпълняваш адекватно напътствията и резултата при нея е раждане със форцепс и вакуум. И все пак мисля, че едобър вариант.

# 53
  • София
  • Мнения: 625
Раждах без обезболяване и когато трябваше да напъвам вече бях толкова неадекватна, че и дума не можеше да става да слушам инструкции! Да не говорим, че болката беше постоянна и въобще не знаех кога имам контракция така че да напъвам! Така че понякога и без епидурална пак не знаеш кога да напъваш!

# 54
  • Мнения: 113
аз съм за! много ме беше страх за поставянето и -нали уж е опасно но моят анестезиолог беше супер и почти нищо не усетих, а и видях бебчо в първата му минута на този свят

# 55
Eх, чета и се размечтах и аз да съм раждала с епидурал. Ама и двата пъти родих преждевременно и толкова бързо, че време нямаше да стигна до болницата, камо ли за упойка #Crazy

# 56
  • Мнения: 2 271
Мед.работник съм т.е.наясно съм с прекалено много подробности  и твърдо отказах епидуралната анестезия!Е не е болка за умиране!

# 57
Съветвам те да приемеш ако те е страх от болка. Няма какво да се лъжем - боли си. Аз бях с епидурална упойка. Казвам ти, че боли защото те ще ти я сложат след 5 сантиметра разкритие, а докато получих това разкритие сама ще се убедиш, че ти е нужна.
няма нищо страшно от упойката, въпросът е анестезиологът да е добър.
Леко раждане ти пожелавам!

# 58
  • Мнения: 2 952
Ехо , събудете се !Още ли питате Grinning скици .Цял свят така ражда Grinning
Сложиха мия на 3 см. А лекарите не се съгласяват , защото трябва да си наистина добър анестезиолог......а и се страхуват,че майката ще е "мързелива" родилка......като не я боли , няма да се напъва качествено Rolling Eyes Това докторите го казват.....не аз .....Я горе главата , слагайте упойка и раждайте като бели жени Simple Smile Пък и упойката струва в БГ макс..  100-ина лева (приятелки така раждаха)Оставете старите предразсъдъци и теории , намерете добър , известен анестезиолог...и така .....а примери за усложнени раждания , закъснели мами за упойки (за жалост...)   нека да не ви плашат...не е казано,че с вас ще се случи....това са единични случаи Peace

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 245
И двата пъти раждах без упойка, макар че първия път си поисках. Като чета мненията на мамите, виждам, че съм могла да си спестя няколко часа нечовешка болка. Интересуват ме обаче отговорите на няколко въпроса:
1. Имахте ли разкъсвания/епиозотомия?
2. Имахте ли главоболие, болки в кръста след раждането?
3. Ускориха ли ви раждането по някакъв начин - система, инжекции, пукане на води, глобули и т.н.?
4. Наложи ли се използването на форцепс, вакуум?


Особено ме вълнуват въпроси 1. и 3.

Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт