На какво отстояние трябва да бъде ресторант от жилищни сгради

  • 2 350
  • 16
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 383
Няма да се учудя, ако типично по български собствениците си имат някаква уговорка с полицията или други, които да ги пазят. За да имаш доказателство, трябва да направиш видеозапис, където да се вижда и чува какво става - от прозореца или балкона ти. Съмнявам се да е позволено това, което те правят. Подай сигнал да проверят дали документация и други наредби са спазени. Подай сигнал до различни места - едва ли имат връзки навсякъде. Поразпитай съседите в другите апартаменти, може някой вече да се е задействал и ти да се включиш. Даже бих се консултирала с адвокат за съвет.

# 16
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Значи инвеститорите обикновенно си спестяват  някой разход  при строителството . Аз така спрях  строежа на една  спортна зала  до сами прозорците на един блок.
1. Когато е обявено инвестиционното намерение , на  едни са изпратили писма че ще е  3 метра , като отивам   в кметството ми показват 3 етажа!!Не ми дават  преснимано . Тия които знаят че е  3 метра са съгласни , но после се оказва друго .
1.
Трябва да се  уведомят от архитекта на общината заинтересованите  за изменение на  устройствения план . -Това не е направено .
2.
Трябва да има обществено обсъждане - това също не е направено
3.   
Трябва да има табели  какво ще се строи  кой ще го строи и  срокове.Да се уведоми  строителен контрол .  - не е направено
4.
Много от тия неща май трябва да се уведоми  кадастъра . Но там май се плаща и обикновенно го пропускат .
5.
Подава се жалба  до АС,  аз подадох  и копие до областния защото  той следи  за собствеността .
В жалбата  указах на  АС да проверят горните неща ..
Оказа се че мястото е държавна собственост и кметството  не може да се разпорежда с него .
Направиха "бараката" за занимания на хора с увреждания - тихичко ,  без да  притесняват живущите .
Платихме 10 лв -  за започване на проверката  в АС.Когато ни поканиха да платим 40 лв за уведомление в Държавен вестник ,  отказахме делото се прекрати

За всичките тия неща инвеститора трябва яко да плаща а той не е иска и се отказа.
Трябваше да платим на  вещо лице  мисля че беше някъде 200-250 лв    да провери всичките тия неща официално , и делото щяхме да го спечелим . Щеше да ни излезе  някъде към 400-500 лева.
Това без адвокат .
Адвокат иска майка си и баща си . Определя хонорара си като процент от   оценката на сградата . 

Така че  Една жалба  чрез  общината  към АС  и като започнат проверките , тоя ще не ще  , ще си направи задължителната вътрешна звукоизолация .АС , като изиска  документите от общината  и като лъснат пропуските  на контролните органи  нещата еще си дойдат на мястото .
Консултирах се с адвокат по Административно Право  за 20 лв .   и той каза че е най добре жалбата да е от един човек . .Но за всеки случай  приложих списък със 150 подписа .

Общи условия

Активация на акаунт