Секс след раждане

  • 2 524
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 316
Лелееее....
Още повече се стресирах като прочетох тая тема  Sad
Вчера, на 25-тия ден след моето раждане реших, че съм готова да си възстановим сексуалния живот и честно казано си ме боля...
Влязох да потърся някакво инфо тук и прочетох в стара тема, че някои ги боли първите няколко пъти и се обнадеждих...
Сега (след като прочетох тая тема) се чудя колко ли месеца ще ме боли   Shocked Cry

Edit
Само да добавя, че родих нормално с епизотомия, но не ми казаха колко и какви шевове имам.

# 16
  • Мнения: 55
 EmbarassedМале, че аз съм си за срам! Минаха вече 2 месеца и една седмица от раждането на бебка, и мен още си ме е страх да правя секс! Confused Имам епизиотомия - 3 външни и 3 вътрешни шева , обаче си ме е страх! Купихме си с мъжа гелче-овлажнител, но пуста му моя психика още не се отпуска на тая тема! И аз като вас, мами се радвам че мъжа ми е разбран, но ... кога ли ще се отпусна, това е въпросът! Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 427
Казано по женски ,не разбирам от какво е този страх.Аз без секс не мога да издържам дълго,особенно с мъж до мен в леглото Peace,(едва изчаках онези 20 дена),може би затова не ме е боляло след първото раждане(психологическа настройка),дано и след второто нямам оплаквания Praynig.Нали казаха 40 дни въздържание,та много се опасявах че матката няма да се прибере и ще ми остане корем Laughing.Така и не разбрах какъв е смисъла от полово въздържание и защо в същност го препоръчват  newsm78.Наистина обаче ми се дръпна водичката като чета за какви ужасни изживявания става въпрос Shocked,освен да благодаря за това че съм една от  превилигированите в това отношение,какво да кажа Hug.

# 18
  • Мнения: 1 733
Благодаря ви за отговорите. Само да уточня, аз не практикувам въздържание. Напротив, започнахме и ние около 20-я ден след раждането, но само с помощни средства след първите няколко пъти. Надявам се, след прочетеното, болката скоро да изчезне. Време е Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 164
Нормален секс, т.е. без болка и без негативна психологическа нагласа, започнах да правя една година след раждането. Преди това си беше мъка. Болеше ме много, не можех да се отпусна по никакъв начин, стисках, абе... кошмар  Close. Но сега всичко си дойде на мястото  Sunglasses
Не се притеснявай! Рано или късно нещата ще се оправят  Peace.

# 20
  • Мнения: 3 929
Аз започнах да правя секс някъде след около 35-40 дни след раждането. Отначало изпитвах страх и по-скоро ме болеше от внушение, че е нормално да ме боли. Но много бързо отмина това, въпреки че бях с доста тежка епизотомия. Явно бързо съм се възстановила.

# 21
  • Мнения: 514
Аз нямах нито един шев,но болка чувствам и сега,почти 8 месеца след раждането.Използвам овлажняващи гелове и всичко е ок.Надявам се ,скоро да отмине Tired

# 22
  • Мнения: 1 353
Най-добре иди на лекар. Аз също съм с епизоктомия, но всичко е ок много отдавна

# 23
  • Мнения: 412
Обърни се към специалист  Peace за твое успокоение  Peace
Аз родих секцио и нямам такива проблеми
и аз родих секцио и не съм имала каквито и да било проблеми

# 24
  • Мнения: 178
Не знам ,но може би аз съм най- нетърпеливата от вас. На 12 ден си правихме секс  Embarassed..и всичко е ок..! Peace Родих си нормално и се чувствах много добре... Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 11 818
Ние също 10-тина дни след раждането правихме секс, а и почти в целия 9-ти месец от бременността. Родих секци, в началото се приетснявах, но бързо го преодолях.

# 26
  • Мнения: 412
Ние също 10-тина дни след раждането правихме секс, а и почти в целия 9-ти месец от бременността. Родих секци, в началото се приетснявах, но бързо го преодолях.
smile3505 smile3521 smile3501

# 27
  • Мнения: 5 103
Аз родих секцио и нямам такива проблеми, по добре се посъветвай с някой лекар. Peace
Peace

# 28
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не знам ,но може би аз съм най- нетърпеливата от вас. На 12 ден си правихме секс  Embarassed..и всичко е ок..! Peace Родих си нормално и се чувствах много добре... Heart Eyes
И аз бях така,ама правихме секс към 20-ия ден след раждането.

# 29
  • Мнения: 1 101
Родих секцио и не съм имала никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт