Парфюмни размисли и страсти - 251

  • 47 307
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 026
Поправих се 😊Ето снимка на капачката на два от продуктите/другите ги настаних в банята /

# 676
  • Мнения: 3 301
Благодаря, Денси. Но за мен ароматът беше много лек и нежен, определено дамски и за топло време. Виждам 3-4 различни бутилчета на Мандрагора в нета.

# 677
  • Мнения: 81
Между двата вида Хипнотик пойзън, за мен определено ЕДТ. Лично също го предпочитам пред Кристал Ноар, който не харесвам заради твърде силната нотка на кокос, някак твърде  синтетична я усещам.

# 678
  • Мнения: 2 233
Аз за кристала се чудя дали наистина е кокос. Понякога е толкова сочно-плодов, че си мисля, че не е, по-скоро към слива или нещо подобно го усещам. В сайта на Версаче май го пише като черна смокиня?

# 679
  • Мнения: 1 006
Аз от много отдавна си мислех да си взема отново Crystal Noir EDP. Не веднъж съм споделяла колко го обичах преди.. не ми трябваше повече обсъждане и побутване, макар и неволно.
Поръчах една 50-ца, за изненада на мен самата... но мисля, че ще ми е достатъчен за близкото и средно бъдеще Simple Smile

# 680
  • Мнения: X
Аз като гледам, наличностите ни ще са достатъчни до края на века поне... а от това дали поколенията след нас, които ще наследят наличностите, въобще ще излизат от вкъщи, зависи дали и следващия век няма да има от нашите наличности.
Ако в един момент решим, може да отворим магазин "Парфюмни страсти" и той да работи безметежно два века.
Днес писах на съфорумка да и предложа Белия Ароматикс, който да не мислите, че пропуснах да добавя при масовата поръчка, защото реших, че не мога да го нося след една проба. Купих го от желание за красивата бутилка и с надеждата да ми хареса сега. Пробвах го някога, като се появи, в Дебенхамс и не ме трогна особено, но шишето е самото съвършенство, та и заради това го взех. Побъркала съм се на цяло, щом взех да купувам заради бутилките... Но си викам тази вечер, защо да не го пробвам пак и се напръсках хубавичко. Ами той, вероятно стреснат от перспективата за изоставяне, така се сгуши и ме прегърна, че се разнежих чак! Та тук да и кажа, като прочете - не си го давам вече. 😃

# 681
  • Франция
  • Мнения: 898
Но си викам тази вечер, защо да не го пробвам пак и се напръсках хубавичко. Ами той, вероятно стреснат от перспективата за изоставяне, така се сгуши и ме прегърна, че се разнежих чак! Та тук да и кажа, като прочете - не си го давам вече. 😃
Азалия, не е зле да уточниш - кого не си даваш вече Smirk Grinning
Стават грешки понякога, ей тъй, от недоразбиране Hug

# 682
  • Мнения: X
Белия Ароматикс не давам, за него говорех. 😁 Друго не се търсеше, та да предложа...
https://www.fragrantica.com/perfume/Clinique/Aromatics-in-White-28532.html

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 07:15 от Анонимен

# 683
  • Мнения: 3 026
SOTD : Kirke /TT/ , чудесно се представя в това хладно време, изобщо не е обсебвящ, а много приятен....Дали не сгреших като поръчах Касиопея ?
Утре си чакам и Oud Save The Queen, абсолютно на сляпо, но ревюто на Дени е wow....., а и Ковачева го похвали като абсолютно ориенталско ориентиран парфюм в хубавия смисъл на думата....
Забравих да спомена, че пробвах и Angels Share и Roses on Ice.
Ангела е много приятно гурме-точно за сезона, вкусен , плътен, заоблен, много как да се изразя-джиджав парфюм ....бих придобила и него с удоволствие.Мисля, че чудесно би се представил в Коледната вечер-ще навява уют и спокойствие....

# 684
  • Мнения: 6 930
Macadamia, Oud Save.... е божествен, няма да съжаляваш 😍. И аз от ревюто на Densi му се хвърлих и даже надмина очакванията ми. Честит!

# 685
  • София
  • Мнения: 545
Искам да попитам за парфюм Мандрагора. Някой запознат ли е с него? Дали е коментиран тук? Лятото бях толкова впечатлена от ароматът, който се носеше от една дама, която беше през 3 маси от нас в заведение, че като мина покрай нас, я попитах за името на парфюма. Срам, не срам. Каза ми Мандрагора, но не помнила марката.
Да, на Аник Гутал е. Красив, но много труден за носене парфюм. Трябва да се пробва и разносва на кожа дълго в различни сезони и настроение. За мен е носталгичен и леко тъжен и не мога да го нося. Има много подправки, много пипер и звездовиден анасон, който не понасям. За мен е повече мъжки, защото познавам изключителен мъж, които го носеше много преди години.
Съгласна съм с densi, но моето обоняние е праволинейно и в случая с този парфюм - категорично отрицателно.
Изрових си пробичката на Мандрагората на Гутал, която имам отпреди 10 и повече години/т.е. и парфюмът е много стар/, когато Нотино беше Енцо. Не ме е впечатлил тогава, не ме впечатли и днес. Усещам най-много анасона, който не е чак толкова категоричен като в мастика Пещера например, но асоциацията ми бе като току що измита с паста за зъби устна кухина - свеж дъх. Разгледах пирамидата - то имало и мента в състава! Черният пипер е толкова загадъчен, че моят нос го усеща едва-едва. Стои близо до кожата, не се развива хич, а студеното време навън го обра бързо-бързо. Навярно времето му е баш лятото с тези свежи и ментови нотки и категорично не сега. На мен също по-  би ми подхождал на мъж.
След описаното от теб неви86 си мисля, дали пък така приятно ухаещата дама не те е подвела с името!?
Защото има много по-нов парфюм Mandragola от парфюмерист Terenzi, пуснат 2016 година на пазара и, който не познавам, но чиято пирамида звучи далеч по-примамливо красива.

# 686
  • Мнения: 10 026

След описаното от теб неви86 си мисля, дали пък така приятно ухаещата дама не те е подвела с името!?
Защото има много по-нов парфюм Mandragola от парфюмерист Terenzi, пуснат 2016 година на пазара и, който не познавам, но чиято пирамида звучи далеч по-примамливо красива.

Интересно ми стана, и я потърсих.
https://www.fragrantica.com/perfume/V-Canto/Mandragola-37746.html

Това ми напомни на случка с друг парфюм, за който дамата твърдеше, че е с оранжевият Ангел.
А къде е мангото, питам? Накрая се оказа, че е с лимитка на Извънземното. Лъжат ли, безхаберни ли са, нямам представа.

# 687
  • Мнения: 2 616
А някой има ли на Bottega Veneta? Аз бях ползвала тестер преди години, но не беше траен.
Бях тествала също мъжки Ботега от любопитство, много ми хареса, миришеше ми на дивисил. Обожавам тази миризма. Ако не ме беше срам да ухая на мъжки парфюм, щях да го купя Grinning

# 688
  • Мнения: 31 366

След описаното от теб неви86 си мисля, дали пък така приятно ухаещата дама не те е подвела с името!?
Защото има много по-нов парфюм Mandragola от парфюмерист Terenzi, пуснат 2016 година на пазара и, който не познавам, но чиято пирамида звучи далеч по-примамливо красива.
Интересно ми стана, и я потърсих.
https://www.fragrantica.com/perfume/V-Canto/Mandragola-37746.html
Това ми напомни на случка с друг парфюм, за който дамата твърдеше, че е с оранжевият Ангел.
А къде е мангото, питам? Накрая се оказа, че е с лимитка на Извънземното. Лъжат ли, безхаберни ли са, нямам представа.
Да, той е хубав парфюм на Паоло Т, но е много силен и тежък. В никакъв случай лек, летен и дамски. Роза, уд, шафран, трови просто. Изключително остър и натрапчив, за мен също по скоро мъжки.

Не знаят повечето, защото не се интересуват какво носят. Има и хора, който нарочно лъжат, защото не искат други да носят същия парфюм като тях.

На проба от 10 години не бих имала никакво доверие и не бих я пробвала, защото се страхувам от алергии.

Ботега Венета не нося вече, имам я, трае ми ужасно много над 15 часа, а понякога я усещам и след душ.

# 689
  • Мнения: 3 301
Помня колко настоявах една приятелка да издаде какво използва, може би преди 5 години. И накрая, ама все едно не знам каква сакрална тайна ми сподели, ми каза Нарсисо Родригес. На нея и стоеше божествено просто.

Общи условия

Активация на акаунт