Парфюмни размисли и страсти - 251

  • 47 249
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 669
Цените са в евро, да. Сайтът е холандски - bol.com. Линк не знам как да сложа в момента от тел съм. Аз съм в Белгия, поръчвала съм други неща от сайта и съм доволна, много бърза доставка и много често има промоции.
Сега за парфюмите се замислих дали са оригинални как да разбера?

# 661
  • Мнения: 31 310
Не можеш ли да поръчаш и да върнеш, ако нещо се усъмниш? Но 160 лв. е цена достойна за ЕДП, така че вероятно са си наред. А и щом си поръчвала вече, значи можеш да им имаш доверие.
Извинявам се за спама, повече няма да пиша за сайтове в тази тема, просто исках да обърна внимание на дамата да не се подведе.

# 662
  • Мнения: 6 930
Впрочем за еднаквите цени. Супер странно ми е как Dolce, Fashiondays и Emag предлагат Kenzo World Power на абсолютно еднаква цена 68.99 до стотинка

Защото Емаг продава и през фешъндейс. Получавала съм парфюми, поръчани от фешъндейс с кашонче и изпращач Емаг.  Малко са ми объркани там нещата, но всичко е било наред...

# 663
  • Мнения: 2 232
Fashiondays са на една фирма с Emag.

# 664
  • Мнения: 660
Интересно, не знаех за това. А Долче? Thinking

SOTD беше Kenzo World Power, обичам моето жълтурче

# 665
  • Мнения: 6 930
Надявам се Дъглас да ми пратят тая седмица мостра на това Kenzo, за да се запознаем.
С предната поръчка се запознах с Magnolia Splendida Sensuel Bvlgari, но така и не разбрах това Splendida на какво отгоре се кипри в името

# 666
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ковачева, такова описание и създателя му няма да може да направи Grinning По думите ти чак аз го усетих. Много нежно и поетично.
Да ви питам - със сигурност имате много парфюми отворени и наченати по едно и също време. С времето стават тежки. Успявате ли да ги използвате за 2-3 години ? Аз редовно хвърлям, със свито сърце. Никога не изразходвам парфюм до последната капка.
Благодаря! По питането ви, да, права сте, някои от парфюмите доузряват с течение на времето, и ароматът става по-наситен. Както алкохолите или вината, така и някои парфюми стават след време по-изразителни и концентрирани, въпреки правилното им съхранение. Обикновено разликата е най-вече във връхните нотки, след това, поне при мен не се усеща разлика. Много често променят не само аромата си, но и цвета си и потъмняват, но това по никакъв начин не се отразява на качеството на парфюма и не е нужно да го изхвърляте. Най-често такава промяна има при по-плътни ванилови ориенталци, при парфюми, с естествени съставки, които стават все по-голяма рядкост в днешното време на молекулярните парфюми, и най-вече при парфюми, с по-висока концентрация на масла.

# 667
  • Мнения: X
С предната поръчка се запознах с Magnolia Splendida Sensuel Bvlgari, но така и не разбрах това Splendida на какво отгоре се кипри в името
Много е никакъв този парфюм. Въобще не трябва да е в този цвят бутилка, който е толкова красив, но пък изборът да продължават да ползват това грозно и неудобно шише от 1994-та за серията, сякаш е удачно - всичките са никакви.

# 668
  • Мнения: 2 232
Dolce не са, но явно зареждат от същия доставчик. Нищо чудно, и в други магазини съм засичала да имат сходни цени, почти до стотинка.

# 669
  • Мнения: 3 010
Момичета, днес се засилих в Сефора за Bitter Peach, много ми хареса, обаче здравият разум надделя 50 мл-539 лв .... и това ако не е кощунство за слабите ангели като нашите...., но както и да е, преодолях себе си и реших да се поразходя в магазина.И както така си се разхождах , погледа ми попадна на Черната Орхидея в златната бутилка....ето това е моята Орхидея, много по-мека и плътна ми се стори, развива се към леко сладко, не е така остра като първообраза...много ми хареса и тя, а и цената в сравнение с другия “Любимец” е супер.Но и тук здравия разум надделя и при първа възможност / отстъпка от 20 %-в Дъглас често правят/ , я отнасям като куцо пиле домат 😁
За любителките на Жасмин-пуснали са коледна серия Winter Jasmine на The Body Shop взех си я, използвах я-много силен и красив Жасмин, пробвайте задължително!

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 21:16 от macadamia

# 670
  • Мнения: 3 285
Искам да попитам за парфюм Мандрагора. Някой запознат ли е с него? Дали е коментиран тук? Лятото бях толкова впечатлена от ароматът, който се носеше от една дама, която беше през 3 маси от нас в заведение, че като мина покрай нас, я попитах за името на парфюма. Срам, не срам. Каза ми Мандрагора, но не помнила марката.

# 671
  • Мнения: 6 930
С предната поръчка се запознах с Magnolia Splendida Sensuel Bvlgari, но така и не разбрах това Splendida на какво отгоре се кипри в името
Много е никакъв този парфюм. Въобще не трябва да е в този цвят бутилка, който е толкова красив, но пък изборът да продължават да ползват това грозно и неудобно шише от 1994-та за серията, сякаш е удачно - всичките са никакви.

И аз подведена от бутилката и цвета, очаквах някакво настроение и плътност тип Gucci Guilty Absolu (логика?! 😂), вместо това ме удари една хилава кисела цветна водица. 🤔

# 672
  • Мнения: 500
Искам да попитам за парфюм Мандрагора. Някой запознат ли е с него? Дали е коментиран тук? Лятото бях толкова впечатлена от ароматът, който се носеше от една дама, която беше през 3 маси от нас в заведение, че като мина покрай нас, я попитах за името на парфюма. Срам, не срам. Каза ми Мандрагора, но не помнила марката.
Този може би?
https://www.fragrantica.com/perfume/Annick-Goutal/Mandragore-1192.html

# 673
  • Мнения: 31 310
Искам да попитам за парфюм Мандрагора. Някой запознат ли е с него? Дали е коментиран тук? Лятото бях толкова впечатлена от ароматът, който се носеше от една дама, която беше през 3 маси от нас в заведение, че като мина покрай нас, я попитах за името на парфюма. Срам, не срам. Каза ми Мандрагора, но не помнила марката.
Да, на Аник Гутал е. Красив, но много труден за носене парфюм. Трябва да се пробва и разносва на кожа дълго в различни сезони и настроение. За мен е носталгичен и леко тъжен и не мога да го нося. Има много подправки, много пипер и звездовиден анасон, който не понасям. За мен е повече мъжки, защото познавам изключителен мъж, които го носеше много преди години.

# 674
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Цените са в евро, да. Сайтът е холандски - bol.com. Линк не знам как да сложа в момента от тел съм. Аз съм в Белгия, поръчвала съм други неща от сайта и съм доволна, много бърза доставка и много често има промоции.
Сега за парфюмите се замислих дали са оригинални как да разбера?
Bol. com е платформа в която всичко може да се копува,
Собственик е Холандски холдинг,
Всички предлагани стоки са оригинални. Пазарувам от тук вече 25 и кусур години 🙂

#Macadamia много обичам жасмин, може ли да уточните на кого е  Winter Jasmine? BBW нищо не ми говори 🙂

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 21:09 от Madelief

Общи условия

Активация на акаунт