На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 32

  • 76 358
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 726
Направо не мога да повярвам...
Уайкики е отсреща, Watsons. А и няколко парфюмни марки има по редицата, в която се намира Helvaci Ali (от другата страна), точно до Penti e. Магазина за бельо с розово... Онзи ден някой пак писа. Ако тръгвате от джамията, се пада вдясно. А от другата страна остава Waikiki. То аз че съм зле с ориентацията, зле съм.. Но на главната трябва да си с вързани очи, за да не го видиш. 😁



Пуснали са нещо ново, в Инстаграм сега видях. Имат и онова сладко от кестени, за което говорите.

Скрит текст:

# 211
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
А мога ли да купя антибиотици без рецепта от аптека в Турция?
Видях,че се продават на добри цени...

# 212
  • Мнения: 1 807
Да,още една причина да отида до Одрин!Пък уж се имам за добра в ориентирането.....Ми то с две по метър и осемдесет гимнастички с мен,тях ли да гледам да не ги изгубя,че на народа му се изкривиха вратовете да ги зяпат и да викат Чок-Чок....,сладолед ли да търся....Другия път с ММ.Той си засада някъде и аз обикалям на воля!Иначе ,хубави неща си купихме,всички по Ваши препоръки!

# 213
  • Мнения: 5 090
stonefaced,аз не казвам,че не сте дали добро упътване!Казвам,че аз не го намерих!Търсих го на централната улица,а то явно не се намира точно там!Не познавам всички улици на Одрин,вървя само по централната,в която се влива улицата,която идва от джамията!Имената на улиците също не знам!Благодаря за обясненията!

Е баш там е Joy Има някакви ограждения пред него, май шатра за кръводаряване, но е в ляво от Penti. Следващият път - поправителен! Grinning

Ивче, аз точно от там всъщност взех сладкото от кестени. 40-45 лири беше. Преди година-две съм го взимала за 30 лири от Мигрос в Кипа. Тогава излизаше 10 лв. наши пари, сега... под 10.

# 214
  • Мнения: 2
Здравейте,

Имам следния въпрос - предстои ми пътуване до Турция следващата седмица. Дестинацията ще е Чорлу и ще останем да нощуваме там. Имам сериозни затруднения в избирането и запазването на хотел като изборът е между  Hilton Garden Inn Corlu и Endglory Hotel.

Не съм бил никога в Чорлу, отивам за шопинг и бих искал най-добрата възможна локация. Доколкото прочетох Хилтън не е точно в центъра, докато Endglory има далеч по-централна локация.

Бихте ли ми казали плюсове и минуси на двата хотела от позицията на пътуващи с цел отдадено пазаруване? Ще съм изключително благодарен!

# 215
  • Мнения: 5 090
Hilton е на 5 минути пеша от моловете и хубавия ресторант, за който писах. Зависи каква ви е идеята за Чорлу. Ние освен в мола другаде не сме ходили.

# 216
  • Мнения: 1 807
как мога да намеря наименованията на ЕЛОКОМ и Авирон Рапид на турски?Благодаря за помощта!
И все пак,не успях да намеря в сряда този сладолед с халва и шам фъстък!Гледах,гледах.....не видях никъде такова нещо!А като ги питам дундурма+халва+шам фъстък ми махат с ръка-там някъде значи и така не успях да го открия!
Eлоком пак е ELOCON% 0,1 30 GR КРЕМ струва 28 лири, в Б-я е 5 лева, така че цената е една и съща

https://www.ilacabak.com/elocon-0-1-30-gr-krem-5663
Дават и още едно кремче със същата активна съставка, казва се MOMECON% 0,1 POMAT 30 GR, то струва 10 лири.
https://www.ilacabak.com/momecon-0-1-pomat-30-gr-6319

Авирон Рапид е хранителна добавка и няма турски аналог.

Много благодаря,носех си кутийката с мен на Аверон Рапид и я показах на две места
Опитваха се да ми дадат някакво друго лекарство,но аз не се доверих!
Значи правилно съм постъпила!

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 6 111
Хилтън е много добър избор за близост до двата мола и Мигрос пеша. В центъра няма кой знае какво за пазаруване. Фабрики и Авантаж стигаш с кола.
Ако пък държите да пешеходите в центъра, изберете другия, до моловете ще ходите с кола.
Била съм само в Хилтън, хареса ми много.

# 218
  • Мнения: 1 040
А мога ли да купя антибиотици без рецепта от аптека в Турция?
Видях,че се продават на добри цени...
Не и с рецепта българска не дават.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Здравейте, след като посетих хотел Palmie и останах със смесени чувства. В чудене съм дали да не заложа на стария добре познат Юнисит или отново да рискувам. Кажете мненията си за различните хотели предлагани в Букинг като съпоставка със Юнисит. Пътуванията ни са повече за разходка от колкото за пазар. Дестинацията на хотела ми е без значение и се чудя между тези двата. Като разбирасе съм отворена за други предложения дори и да ги няма в Букинг.

# 220
  • Мнения: 291
А какво не ти хареса в Palmie hotel?

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Хотвлчето като цяло е прекрасно, но стаята в която бяхме настанени беше изключително тясна. Едвам се разминавахме със съпругът ми. Имаше само един чаршав за завивка за двама души а все пак е есен. Под хотела имаше ремонт който не позволяваше отварянето на прозореца през деня заради прахоляка. А вечерта също не ставаше да проветрим заради бутката с пълнени картофи миришеше изключително много на сажди и изгоряло. За да стигнеш до паркинга се минава през тунел подобен на мазе. Иначе като цяло хотела е нов чист. Прекрасна покрита  тераса за отдих и релакс. Персонала и собствениците бяха толкова любезни, на моменти досадни,но съм убедена че ако повторим визитата вече няма да ми е толкова неудобно определено ще се чувствам като у приятели. Та за това съм със смесени чувства. Хем ми хареса локацията, хем имаше разни дреболии където ме изнервиха малко.

# 222
  • Мнения: 2 516
Има ли начин да се поръча от сайта на Trendyol директно до България? Thinking

# 223
  • Мнения: 295
Страхотна тема,и изключително полезна.Чета ви с голям интерес.

# 224
  • Мнения: 5 090
Има ли начин да се поръча от сайта на Trendyol директно до България? Thinking
Аз поне до сега не съм срещала турски сайт с доставка до България. Има начин, но чрез посредници,. Поне според мен си е доста скъп вариант и предпочитам да отида да си купя нещата на място.

Общи условия

Активация на акаунт