дрешките на новороденото

  • 2 980
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 986
  Споко,не си закъсняла изобщо Naughty-и аз ще раждам през ноември и още нищо не съм купила Wink-в крайна сметка най-необходимите неща се купуват за ден-два,не ти са необходими 2 месеца LaughingА относно прането на дрешките,само ще покажа какво мисля- Laughing Laughing Laughing

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Изпрах си дрешките миналата седмица - тоест 2 седмици преди термина приблизително. Прах ги с бебешки прах за пране - Тео Бебе..Изгладих ги... И мисля, че това е напълно достатъчно, прибрани са в плътно затворен шкаф..Чак пък да се вманиачавам и да пера 10 пъти дрехите не мисля, че е необходимо..
А за Ариела - позволих си да изпера дрехи на сина ми, когато беше на около 5 месеца с Ариел и веднага получи обрив, според педиатърката е от праха...Силен е и трябва да се внимава...След 1 год и 3 месеца пак започнах да пера с него и нямаме проблеми - но все пак и кожата не е толкова нежна вече Peace

# 17
  • Мнения: 5 178
Я стига с тия глупости ще гладиш два месеца всеки ден..
лично за мен звучи доста по-логично прани и изгладени дрешки в последния момент, да са прясно утрепани микробите .. аз лично точно така смятам да направя.. сега всичко се пере и прибира и като дойде ред да се облича се глади 

# 18
  • Мнения: 15 619
newsm78 Ей за това не бях се сетила. #Crazy
 Сега по-сериозно:Просто няма нужда от такава "стерилизация".

# 19
  • Мнения: 1 259
Аз ги изпрах и изгладих 2 седмици преди термина,прибрах ги в найлонов плик  и като си дойдох от родилното направо ги облякох на бебето.

# 20
  • Мнения: 592
Майка ми и свеки изпраха и изгладиха дрешките докато аз бях в родилния дом , така че въобще не си закъсняла Peace
Точно така стана и при мен.

# 21
  • Мнения: 216
Аз такова нещо за пръв път 4увам smile3556-два месеца преди това? ShockedАз още нищо не съм прала нито пък гладила,мисля 4ак като влезна в 9-тия м.

# 22
  • у дома
  • Мнения: 965
Аз да кажа за белината- когато малката беше на 6 м. я полях със сок от ябълка. Изпрах дрешката на детето с Вениш, но след като я сложих-там където се беше допирала до кожата на детето имаше много малки и ситни пъпчици. Не знам дали беше от това, но от тогава ме е страх да ползвам такива избелващи препарати.  Ползвам само прах за пране.

# 23
  • Мнения: 942
      Анджи и аз имам дрешки от баткото и една приятелка ми каза, че петната са се махнали като ги изпрала старите бебешорски дрешки с Ариел, а после вторият път със Сано Максима! Аз още не съм го пробвала, но мисля да го направя! Ще ги пусна после на 2 допълнителни изплаквания и не вярвам да има проблем  Peace!
Аз направих същото с бебешки дрехи отпреди десетина години и наистина помага.Дрешките станаха като нови и проблем няма нито се е изринала бебка нито е получила някаква алергия или там подобно нещо.

# 24
  • Мнения: 120
  ShockedJoy Joy JoyЕдин съвет-не се връзвай на такива глупости и бабини деветини от познати и непознати,пък и не е необходимо да го отглеждаш бебчо в стерилна среда..даже напротив трябва да си изгради имунитет.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 164
Поредната глупост  Tired

# 26
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Изпрах и си изгладих дрешкита на бебка тази седмица - три седмици преди терина. Предполагам че преди да ги облека после ще ги прегладя още веднъж но не е задължително.
Относно избелващите препарати искам да питам нещо
Изпрах няколко чаршафчета - бели - и пеленки с Аче и Ариел. Пуснах двойно плакнене. После същите неща изпрах с Тео бебе и ги изгладих . Мислите ли че ще има проблем да ги ползвам за бебето? newsm78

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Изпрах и си изгладих дрешкита на бебка тази седмица - три седмици преди терина. Предполагам че преди да ги облека после ще ги прегладя още веднъж но не е задължително.
Относно избелващите препарати искам да питам нещо
Изпрах няколко чаршафчета - бели - и пеленки с Аче и Ариел. Пуснах двойно плакнене. После същите неща изпрах с Тео бебе и ги изгладих . Мислите ли че ще има проблем да ги ползвам за бебето? newsm78
и защо първо ги переш с Аче и Ариел? Не са ли нови? И изобщо защо белина? newsm78 newsm78 newsm78 Новите неща просто ги изплакваш много хубаво с гореща вода и бебешки прах за пране. А бебешките дрешки не виждам как могат да се измърсят толкова много, че да използваш белина. Те се сменят толкова начесто, че няма как да се зацапат толкова. На мен дори наши бели дрехи не ми се е налагало да ги пера с белина! Една изпитана рецепта: бялото остава снежно бяло като не използваш центрофуга: оставяш дрехите с водичката и на слънце! Стават уникални! И разбира се, никога не смесеаш с цветно или черно пране!  Wink
Хайде, със здраве и скоро да си гушнеш най-сладкото бебче на света! Успех! Hug Praynig Peace

# 28
  • Мнения: 1 733
Всеки ден в продължение на 2 месеца???  #Crazy Тая жена е за хапчета бе! Joy
Веднъж ги изпери и изглади, прибери ги в плик да не влиза прах в шкафа и като дойде Моментът ги извади и направо ги облича бебчо!
Абсолютно съм съгласна. Как така ще  ги гладиш всеки ден в продължение на 2 месеца? Това наистина не е нормално. Според мен, ако имаш бъдещи въпроси относно гледането на бебчо, не се обръщай към тази твоя позната. Късмет и стискаме палци всичко да мине бързо и лесно!

# 29
  • Мнения: 657
 Както са ти писали момичетата,това са щуротии.Дрешките на моя бебо ги купиха свекърва ми и съпругът ми,когато аз бях в родилният дом,така,че не сме ги гладили 2 месеца,а само един път.Познатата ти робува на суеверия

Общи условия

Активация на акаунт