дрешките на новороденото

  • 2 983
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 026
 Нищо подобно! Що за щуротия?  ooooh! АЗ пазарувах като влязах в 9 месец. Изпрах и изгладих всичко по веднъж.

# 31
  • Мнения: 1 353
Това е напълно излишно според мен. Добре изпраните дрешки и изгладени непосредствено /приблизително / преди обличане е напълно достатъчно.

# 32
  • Мнения: 3 042
Глупусти!По тази логика всяка дреха преди да облечеш на бебето тябва да е престояла гладена поне два месеца.Не си закъсняла, спокойно!Важното е дрехата да е изпрана и изгладена, а това могат да го направят дори и близките ти, ако си вече в родилният дом.
Peace Така е. Wink

# 33
  • Мнения: 507
Нищо подобно! Що за щуротия?  ooooh! АЗ пазарувах като влязах в 9 месец. Изпрах и изгладих всичко по веднъж.
Ами и аз така.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 363
да гладиш и переш всеки ден в продължение на 2 месеца?

твоята приятелка или се е пошегувала с теб или е супер тъпа и невежа по отношение на хигиената.

# 35
  • Мнения: 2 152
Аз започнах да си ги пера, към средата на 8-ми месец и като влязох в 9-ия вече започнах дяа ги гладя. Всяка една изгладена дрешка си я сгъвам и като се понасаберат повечко, прибирам ги в наелонов плик и после в шкафчето. Така и с останалите дрешки Peace

Можеш да почнеш да ги препираш, докато е топличко да изсъхнат, а като влезеш в 9-ия започваш да си ги гладиш полека лека Hug

# 36
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Два месеца, всеки ден?
Олеле...на моите не се събира толкова гладене за всичките им години....

Сега сериозно...
Всички тия приказки как гладенето убива бактерии са просто неверни.
Гладенето се прави САМО и единствено от естетическа гледна точка.
Дори никога през живота си да не изгладиш нито една дреха на детето си това няма да има нищо общо със здравето му..

# 37
  • в стаята
  • Мнения: 469
Е такова нещо не бях чувала ooooh!. Аз си купувах дрехите за бебка постепенно, две седмици преди да родя си ги изпрах и изгладих. Не вярвай на такива глупости Grinning

# 38
  • Мнения: 1 671
Това за толкова пране и гладене звучи малко неуравновесено  Wink .
По въпроса за избелването - майка и свеки ми дадоха чисто нови бархетни пелени, но пожълтели от седенето. Аз без да се замисля много ги пльоснах в белина (Аче) и после ги изпрах с Тео бебе и двойно плакнене. Чак като ги изпрах се замислих дали не направих глупост. Питах бъдещото педи и тя каза, че няма никакъв проблем, особено с двойно плакнене. Между другото бархетът мирише на бебешки прах, белината не се усеща, явно пералнята добре е изплакнала.

# 39
  • Мнения: 282
Не се притеснявай-няма такова нещо.Дрешките на бебо ги изглади лелята докато бяхме в болницата.Всичко ще е наред PeaceИ да се похвалиш.Леко раждане!

# 40
  • Мнения: 5 500
Изпрала съм и изгладила всичко по реда на покупката. Наредени са вече в шкафове, не съм ги слагала в пликове. Чакат си бебето да дойде да ги облече.
Забравих за избелването, Дяволина, Цецо като започна да се цапа много със сокове и пюрета, избелвах с Аче, но само директно върху петното капчица-две за кратко и изплаквах на силна студена струя вода, после перях и така. Не съм имала проблеми с обриви. Не знам твоите дрешки колко са пожълтели, но защо не ги оставиш така, ще си ги ползваш в къщи, за навън други.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 3 245
За избелването някой да има мнение newsm78
да се самоцитирам Grinning

Имам дрешки от първия син, които ще използвам за бебето, но са стояли и с годините са пожълтели. Има ли безвредна белина, с която да ги поизбеля? Аз ги изпрах и пак ще ги пера и гладя като наближи да се роди бебока, но дали мога да ги избеля newsm78

Аз ги накиснах с рязреден разтвор на Аче (само бели дрехи бяха), след това пране с накисване в пералнята. Стана супер, и проблеми с бебе нямаше.

# 42
  • Мнения: 1 878
Аз си изпрах всички стари дрешки от баткото и просто ги изгладих с парната ютия и подредих в шкафа да очакват новия собственик - все пак баткото ми е наш човек  Mr. Green и стерилността без друго покрай него е силно нарушена пък и силно ненужна  Crazy

Перем се в пералнята бебо също но само неговите дрешки, после ги гладя и това се оказа напълно достатъчно, с баткото навремето доста се престаравахме  Crazy ама и доста баби слушахме  Joy

# 43
  • Мнения: 1 942
За избелването някой да има мнение newsm78
да се самоцитирам Grinning

Имам дрешки от първия син, които ще използвам за бебето, но са стояли и с годините са пожълтели. Има ли безвредна белина, с която да ги поизбеля? Аз ги изпрах и пак ще ги пера и гладя като наближи да се роди бебока, но дали мога да ги избеля newsm78

Анджи, и аз ползвах дрешките от Боби и Дени. Първо ги избелих с АЧЕ. После където имаше петънца ги намазах с Вениш и след няколко часа ги изпрах с детски прах за пране. След това ги пуснах пак в пералнята само с вода да мине пак цялото пране хубаво да се изплакнат. Когато ги извадих усещах миризмата на белина. Изплакнах ги на ръка и ги оставих по-дълго на простира. След като изсъхнаха реших, че трябва още веднъж да се изперат да не остане белина. Ама и аз го описах!!!  Confused  Embarassed Значи - избелих, суших, + 2 пранета с детски прах и вече бяха снежно бели и не миришеха на белина. За нещата, които не бяха за избелване първото пране беше със Ариел и после пак много изплакване.

# 44
  • Мнения: 1 101
Аз изпрах и изгладих дрешките на бебо няколко дни преди да вляза в болница (и то само веднъж). 

Общи условия

Активация на акаунт