НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 8

  • 27 837
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 515
Честити бебоци, момичета. Бързо възстановяване.
Моята бебка наддава добре. По-рано от очакваното ще си я взема 🙏

# 256
  • Мнения: X
Misery. - горе главата. Първо кила са това, не са камъни - ще ги свалим. И аз съм вече сигурно около 95, а тръгнах 67, като лятото бях 63 Simple Smile Казвам ти го от опит - 50 кг свалих и то не натрупани за 9 месеца, а за 19 години (че и повече) - не е невъзможно. И аз съм на 32 вече и честно казано смятам пак да опитам с 90 дневната, има си всичко в нея, няма дефицити, да вярно, по празниците ще е малко по-трудно, то Декември и Януари са празник след празник, но на повечето аз ще съм домакинята хахаха така чеее ще си правя менюто по дните Simple Smile Ей на, вчера правих едни бебешки бисквитки, супер вкусни, че стават и за плодов ден - банан, фъстъчено масло (или тахан) и ршков (за шоко любителите - ръснах малко какао). Ми много са якички Simple Smile
Ако си от София - днес, утре и в неделя има бебемания. Ние почти всичко имаме, а и парите вече яко се свършиха, но все пак ще ида да видя, дали нещо от малкото неща, които са ми нужни няма да е на промоция, като помпа на Авент примерно.  Освен това станах върл фен на онлайн пазаруването - ето днес поръчах натурален препарат за съдомиялната и натурален прах за пране, еми доставката до вратата ми е 2 лв Simple Smile Та всичко има онлайн и кошарки и дрешки и всичко - пък и имаме още време, а и да нямаме - сто на сто ще се намери кой да изтича, докато си в болницата да купи каквото трябва. Споко, бе жена, ти една важна работа имаш - да родиш здраво и живо бебе. Другото ще се подреди.
На бебето татко му е стрелец - готина зодия са, ама хич не са лесни, та където стрелец там и скорпион, споко. Аз се радвам, че прескочихме девите от там на татък - все тая ми е Grinning

Борнче, радвам се за вас Purple Heart

# 257
  • Мнения: 115
BubblyFogg и Dagny честити бебчета! Живи и здрави да са!⚘⚘⚘
Diamondкак си? Стискам палци всичко да минава леко.
Misery тези 2кг. за една нощ са само вода. За да качиш 2 кг. трябва да си изяла 7 000 калории,което съм сигурна,че не си. И аз понякога качвам по кило за денонощие. На другия ден минавам на супи,чай от глухарче и вода и го свалям. Това работи при мен,всеки е различен. Не се притеснявай, с малко повече упоритост килограмите ще се свалят когато му дойде времето.
При мен,акушерката вчера потвърди,че бебка е много ниско. От няколко дни не мога да се събера краката като ходя. Като пингвин съм 🐧 и имам зверски нерегулярни контракции.
Не знам дали ще изкарам до датата за секцио която и в 39та седмица. Но,както и да е. Вижда му се края и нямам търпение ❤

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 10:44 от aniiliev83

# 258
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Dagny, честито и от мен! Да расте здрав и силен малкия юнак и много да му се радвате! Heart

# 259
  • Мнения: 1 042
Духче , от София съм - да, независимо, че не ми се щеше да се блъскаме в тълпите (каквито предполагам ще има), и ние ще ходим на Бебемания, белким нещо харесаме. За помпите на Авент - да ти кажа има на промоция в Ремедиум, и в магазин Дундьо - защо не чекнеш дали ти е изгодно. Аз с помпите съм в голяма дилема - дали да е електрическа, или ръчна, дали да е Медела, или да е Авент. Но понеже забелязвам, че явно имам коластра от сега, а и не ми се рискува с кърменето, май ще взема електрическа и ще се надявам да ми потрябва.

Иначе с килограмите, освен да почнеш да ме тренираш и/или да се включа в твоите тренировки, не ми се вижда как ще стане. Цял живот с това се боря и все нещо не ми достига. Наумила съм си в някакъв момент да се пусна на диетолог, който да изготви режим, който е окей с кърменето (ако успея да кърмя), че мойта драма е именно храната. Дали е вода, дали е от храна, не зная, ама се надявам с доста от вас да успеем да се запознаем и да бутаме колички заедно по улиците, а може и да бебеносим заедно, знам ли.

Между другото, по повод препаратите за пране - вчера на една лекция в училището за родители, което посещавам, присъства мадамата зад Wooden Spoon, чиято козметика ползвам от време на време за себе си. Та тя обясняваше как половината прахове за пране съществуват на ръба на закона и не са окей като състав, което заедно с обстоятелството, че всяка домакиня пере на 40 градуса, води до развиване на бактерии в дрехите ни и затова децата ни масово са с атопичен дерматит. Няма нищо лошо, разбира се, в прането на 40 градуса, просто това заедно с липсата на гладене и несушенето на дрехите, провесени на слънце, явно ние като възрастни не може да го усетим, но бебешката чувствителна кожа логично веднага реагира. Поради това ни посъветва да търсим прах за пране, базиран на сода и сапун като едновремешните домашни сапуни. На прима виста аз лично такъв не намерих, но пък какво ли разбирам аз от съставки. Laughing Къде е истината, не зная, но за себе си реших да пера на 60 градуса от сега нататък и то не с течен прах за пране.

Борнче, много се радвам за малката мадама. Изобщо радвам се, че всичко върви по план. Диди и Дели нещо ми се губят също, дано всичко и с тях да е наред, ама логично де - вероятно вече си гушкат бебоците.

Мамите, които сте родили, като намерите време, разкажете после за тия ми ти раждания и за началото вкъщи.

# 260
  • Мнения: X
Simple Smile То храната е само инструмент, проблемите са на друго равнище.

Аз перях с яйце за пране от както си купихме нова пералня, но явно трябва да редувам яйцето с прах, защото дрехите почнаха да ми миришат на кисело, като на на пот неизпрана. За това поръчах от тук https://amalina.eu/ - бях взела препарат за съдомиялна, защото смятам за много опасно онова, което остава по съдове и чаши и съм доволна - основата е само сода. За това реших да дам шанс на праха им за пране за нас. Иначе за бебето съм купила Сано Максима и с него пера, а за пелените за многократна употреба на Бамбино Мио съм взела прах и дезинфектант.

# 261
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Най-хубавото на изложенията (освен голямата остъпка в цените на продуктите 😉) са мострите - аз се сдобих с толкова много и повечето не са за еднократна употреба, а и много обясняват представителите на различните марки. Абе хубаво е по такива мероприятия 😁

# 262
  • Мнения: 1 132
Misery., аз съм добре. Единият бебок е при мен и се напасваме вече. Батко му все още е в болницата, но вече не е в ковьоз. Очаквам максимум до две седмици да ми е още по-пълна къщата 💙💙
п.с. Дели също са добре и се гледат. Надявам се да не ми се разсърди, че давам инфо от нейно име ❤️

# 263
  • Мнения: 46
Честито на всички мами, да са ви живи и здрави малките ангелчета Heart
 Да попитам и аз за праховете за пране аз нищо не мога да избера... още не съм започнала нищо да пера нито да подготвям защото таткото още не е фглобил кошарата и днес му се разсърдих и му казах че утре е крайният срок Grinning започнах да се шашкам че бебчо ще дойде а ние няма да сме готови, а и всяка вечер сънувам че бебето се ражда а ние не сме готови Cold SweatJoy

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз не го мислих много това с праха. Thinking Просто взехме течен Ariel Baby (защото по принцип си перем с Ариел) и бебешки омекотител на Коколино. Вече пуснах 2-3 пранета и съм доволна. Разфасовката е малка, така че ако нещо не му понесе на бебока, ще сменя с някакъв по-специален.

Да ви се оплача.. не знам аз ли съм прекалено спокойна или мм е прекалено стресиран.. ама неска му се оплаках, че май ми е позапушен носа и съм кихнала няколко пъти. И той веднага скочи - Звънни на личния лекар! Викам му Чакай малко, аз още не знам имам ли сополи, нямам ли, просто споделям. Той - Не, това е сериозно, ти си в деветия месец А У ... Спорихме сума ти време, но в крайна сметка се съгласи, че щом нямам температура можем да изчакаме малко и да не прибързваме. Ама аз искам по-лежерно да го раздаваме, какви са тия неща... и с бебето ако ми реагира така, не знам. Persevere

# 265
  • Мнения: 71
Здравейте мили момичета и бъдещи мами. Аз съм мама, родила юни 2❤️ 2❤️. Представям си как тръпнете за най- великото чуство на света-да станете мами ❤️❤️❤️ Момичета желая ви много късмет, здраве и пухкави бебета ❤️ Искам да ви кажа, ще имам много останали нови дрешки 0-3 м, които само изпрах и до там.. И да ви посъветвам-Не купувайте по много като мен.. Чудя се какво да ги правя сега 🤣 Ако някое ма интерес да ми пише, ще изпратя снимки. Късмет момичета

# 266
  • София
  • Мнения: 153
Днес в 12:45 ч. световната си премиера направи Николай - 2,900 кг., 48 см., 4 дни преди термин. Безкрайно благодарна съм на д-р Вецев и акушерките Мими и Юлия, както и на вълшебницата с епидуралната анестезия. До 5 см. нямах никакви болки. И тъкмо тръгнаха и сложиха епидуралната - цялото останало разкритие съм проспала. Събудих се от родилните кантракции, за 15 минути и 7 напъна младежът се появи. Не са ме рязали, сама съм успяла да се цепна малко, зашиха ме и сега чакам да ме качат в стаята.
Мога да кажа само едно - всичко си заслужава. Успех на мамите, на които това събитие предстои. Пожелавам им да е леко като при мен.

# 267
  • Мнения: 46
Да ви е жив и здрав Ники и много да ви радва HeartHug

# 268
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Честито, diamond!!!  Hug Да ти е здрав и силен малкия Ники и много да се гушкате! Heart 

Звучи като супер раждане! Дано и при мен е така Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 579
Честит да е Ники 💙, здрав и усмихнат 🥳
Бързо възстановяване на мама 💐

Общи условия

Активация на акаунт